Games Convention 2007 - má šanci překonat E3

Games Convention letost přebírá štafetu nejprestižnější herní výstavy západního světa a my tam nesmíme chybět. Na jaká překvapení se můžeme těšit, kdy a za kolik lze na relativně nedaleké výstaviště v Lipsku zajet a co si pro nás připravily herní společnosti? Dozvíte se v našem článku.
Games Convention 2007 - má šanci překonat E3

Největší veřejně obchodní výstava počítačových her – tímto titulem se může pyšnit letošní Games Convention konající se ve dnech 23. až 26. srpna. Po tom, co se americká E3 transformovala v komorní setkání vývojářů a odborné veřejnosti z řad tisku, Němci briskně využili příležitosti a jali se pojmout lipskou událost ve velkém stylu. Nynější ročník si klade za úkol nabídnout herní vyžití jak běžným hráčům, kteří si budou moci obhlédnout své očekávané tituly na výstavních stáncích jednotlivých herních společností, tak odborníkům formou soukromých prezentací v uzavřených místnostech. A hlavní přednost pro našince? GC se koná takřka za rohem a na rozdíl od chaotické E3 Němci pořádat výstavy skutečně umí!

Základní informace

Otevírací doba
Čtvrtek 23.08.2007 9:00 – 18:00
Pátek 24.08.2007    9:00 – 20:00
Sobota 25.08.2007  9:00 – 20:00
Neděle 26.08.2007  9:00 – 18:00

Ceny vstupného
Denní vstupné                     12,00 euro
Zlevněné vstupné                  8,50 euro
Vstupné od 15:30                  6,00 euro
Dětské vstupné                     4,50 euro
Vstupné pro doprovod dítěte    8,50 euro
Čtyřdenní vstupné                29,50 euro

Co nového v roce 2007?

Výstavní prostory pro veřejnost budou poprvé v historii rozšířeny na celé čtyři velké haly areálu.

Pro novináře se otevírají brány o den dříve. Doupě bude u toho a přinese vám aktuální informace prostřednictvím našeho blogu.

V roce 2005 navštívilo výstavní prostor 134 000 návštěvníků, zatímco vloni již 183 000. Růst by měl pokračovat i nadále, přičemž letos se očekává, že číslo se přehoupne vysoko nad 200 000.

K zamyšlení: Na E3 se vloni dostavilo 1 500 000 lidí. Na letošní však již pouze 4 000. Přelije se zbytek nyní do Lipska?

Doprovodné aktivity

Herní Lipsko tento týden neožije pouze samotnou výstavou Games Convention, ale rovněž řadou doprovodných událostí. Jednou z nejdůležitějších je GC Developers Conference, setkání nejvlivnějších vývojářů, jež proběhne v pondělí a úterý. Svou účast přislíbili kapacity jako Peter Molneux (Lionhead), Mark Rein (Epic Games) nebo Tim Schafer (Double Fine Productions a ex-Lucas Arts). Souběžně s GC bude probíhat velkolepá doprovodná show zabalená do názvu GC Freestyle. Letní festival plný živé hudby a událostí odehrávajících se pod širým nebem doprovodí herní výstavu, nabídne odreagování náhodným návštěvníkům a měla by znovu potvrdit, že naši západní sousedé se skutečně umí zhostit velkýchu dálostí.

Jako každý rok se v koncertní hale Gewandhaus bude konat koncert herní hudby v produkci Pražského FILMharmonického orchestru. Výprava Doupěte nakoupila již s předstihem lístky do předních řad, a tak čtenářům přineseme žhavé dojmy z živých přednesů hudby her typu Starcraft, Turrican 2 nebo Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Kompletní seznam herní hudby

 • StarCraft
 • Final Fantasy XI
 • Stranglehold
 • Metal Gear Solid 3: Snake Eater
 • Secret of Mana
 • The Abbey
 • Maniac Mansion: Day of the Tentacle
 • Turrican 2
 • Ragnarok 2
 • New Super Mario Bros.
 • Commodore 64-Medley
 • Commodore Amiga-Medley
 • Rayman Raving Rabbids

  Bouře hitového podzimu - nadílka nejvlivnějších vydavatelů

  Electronic Arts
  Ačkoliv se proslýchalo, že GC bude rejdištěm především evropských vydavatelů, zaoceánský gigant nesmí chybět na žádné akci. Z obrovského seznamu her vyberme především otevřenou akci Crysis. Připraví si němečtí tvůrci pro domácí publikum nějaká překvapení? Otazníky visí rovněž nad diablovskou RPG Hellgate: London, jež našeho reportéra Honzu Morkese na E3 příliš nepřesvědčila (viz první dojmy) nebo Medal of Honor:Airborne, který naopak vypadá, že by konečně mohl do série přinést čerstvý vzduch. Rovněž se hráči mají šanci dozvědět, zda a kdy již konečně vyjde Half-Life 2: Episode 2 nebo Spore Willa Wrighta.

  Další tituly
  Codename: Panzers - Cold War
  The Sims 2: Bon Voyage
  The Sims 2: Castaway
  EA Playground
  Harry Potter and the Order of the Phoenix
  Mercenaries 2 - World in Flames
  MySims
  Skate
  Smarty Pants
  Sim City: Societies
  Simpsons
  Boogie
  Need for Speed: ProStreet
  FIFA 08
  Football Manager 08
  Madden NFL 08
  Nascar 08
  NBL Live 08
  NHL 08
  Tiger Woods PGA Tour 08

  Ubisoft
  K Assassin’s Creed ani Brothers in Arms: Hell`s Highway není po vyčerpávajících prezentacích na E3 takřka co dodat. Proto se do popředí dostává nově oznámená Far Cry 2 odehrávající se  nově v africké savaně nebo konzolová strategie omílající téma třetí světové války a visačku spisovatele Toma Clancyho End War. Konečně by se také v kontextu s brzkým vydáním mohl představit nový Sam Fisher ve Splinter Cell: Conviction. Nicméně jedno eso si Ubisoft stále schovává v rukávu – dosud neoznámený titul, jehož premiéra by měla proběhnout právě na GC.

  Další tituly
  Settlers VI
  HAZE
  Rayman Raving Rabbids 2

  Sony
  Playstation 3 se bude stále snažit vymanit z krize chudokrevnosti herních titulů. Heavenly Sword udělal konzoli před pár dny čest, nyní je na řadě popcornová tombriderovka Uncharted: Drake’s Fortune a především graficky úchvatně vyhlížející arkáda Ratchet & Clank: Tool of Destruction, kterou bychom si rádi vyzkoušeli na vlastní kůži. Pozornost bude rovněž věnována nové, lehčí verzi PSP včetně řady připravovaných her, mezi nimiž vyčnívá mýtický God of War: Chains of Olympus.

  Další tituly
  Time Crisis 4
  Folklore
  ATV 4
  Buzz! Hollywood/Film-Quiz
  Pursuit Force: Extreme Justice
  Syphon Filter: Logans Shadow
  Little Big Planet
  Lair
  Singstar
  Eye of the Judgement

  2K Games
  Aktuální portfolio 2K Games, vydavatelského brandu Take 2, je sice malé, ale na GC bude prezentovat pecky formátu tou dobou již vydaného hitu Bioshock nebo jedné z nejočekávanějších akcí dneška Grand Theft Auto IV. Podaří se o něm ukořistit dostatek informací? Budeme se snažit! Nicméně Rockstar Games se nechali slyšet, že budou prezentovat především dvě hry - Midnigt Club Los Angeles a Table Tennis ve Wii verzi.

  Activision
  Enemy Territory: Quake Wars
  , Call of Duty 4 nebo Tony Hawk`s Proving Ground – to vše jsou dostatečně známé tituly, aby na ně novináři mohli zvysoka vymršťovat produkty slinných žláz a věnovat se atraktivnějším produktům z produkce Activision. Guitar Hero 3, konzolová akce od Lucas Arts Fracture a humorné Lego Star Wars Komplete Saga, ty jsou v našem hledáčku!

  Atari
  Sběratelská edice polského a neuvěřitelně rozsáhlého Zaklínače byla formou předobědnávek rozprodána během několika hodin od svého uvedené do internetových obchodů. Bude zajímavé sledovat, co pro diváky na GC připraví jeho tvůrci těsně před vydáním. Ostatní tituly totiž nemají zdaleka tak silné jméno.

  Další tituly
  Eternal Sonata
  Ace Combat 6: Fires of Liberation
  Dragon Ball Z : Budokai Tenkaichi 3
  Naruto : Ultimate Ninja 2
  Asterix at the Olympic Games
  Obscure II
  Race 07
  Tamagotchi: Party On

  Anaconda/dtp
  Tato výspa adventur slibuje hodně zejména díky předváděčce Gray Matter z produkce Jane Jensen (Gabriel Knight), českých Reprobates (alias Zatracenců) nebo roztomile kresleného titulu So Blonde s bezradnou plavovláskou v hlavní roli. Rovněž se mají objevit první záběry z dlouho mlčícího, ale graficky velmi působivého RPG Drakensang: The Dark Eye.

  Další tituly
  Overclocked
  Memento Mori
  Undercover: Dual Motives
  Legend: Hand of God
  Mata Hari
  Windchaser

  Eidos
  Eidos vykopal zlatou žílu, když oživil sérii Tomb Raider. Na GC hodlá prezentovat novou verzi dílu Anniversary na Xbox 360 a Wii, kde hra nabídne nové využití pohybového ovládání u premiérových puzzlů. Dočkáme se také konečně MMORPG Age of Conan: Hyborian Adventures nebo akce Kane & Lynch: Dead Men, jež na E3 naprosto zklamala?

  Další tituly
  Escape from Bug Island
  Nervous Brickdown
  Cake Mania
  Prism
  Operation Vietnam
  Fractal Jigsaw
  GEON - Use Your Emotion

  Codemasters
  O Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar i jeho připravovaném přídavku The City of Kings již zasvěcenci vědí vše. Nyní se soustřeďuje pozornost na netradiční akci z alternativní budoucnosti Turning Point: Fall of Liberty, v níž nacisté po druhé světové válce napadli Ameriku a jako první přišel na řadu New York. Máme se rovněž šanci bát u hororu z pera Cliva Barkera Jericho, jehož předváděčka možná konečně odhalí kus vlastní hratelnosti a nejen příslib hororového příběhu vystavěný na slavném jméně jeho autora.

  Další tituly
  Bounty Bay Online
  Rise of the Argonauts
  Overlord
  Colin McRae: Dirt
  Fury

  1C

  Ruský distributor, jenž před nedávnem pronikl i na náš trh, hodlá zaujmout veřejnost především nadějnými tituly King’s Bounty: The Legend, což je novodobý remake nultého dílu série Heroes of Might & Magic, a Cryostasis: Sleep of Reason, jež až nebezpečně připomíná nízkorozpočtovější Bioshock.

  Další tituly
  Death Track: Resurrection
  NecroVision
  XIII Century: Death or Glory


  Konami
  Silent Hill Origins
  Castlevania: The Dracula X Chronicles
  Pro Evolution Soccer 2008
  Metal Gear Solid 4
  Midway
  Stranglehold
  BlackSite: Area 51
  Unreal Tournament 3

  SEGA
  Mario & Sonic at the Olympic Games
  Virtua Fighter 5
  SEGA Rally
  Sonic Rush Adventure Nintendo
  Ghost Squad
  NiGHTS: Journey of Dreams
  Bleach: Shattered Blade
  The Golden Compass
  The Club
  Universe at War: Earth Assault
  Condemned 2

  Vivendi
  Empire Earth 3
  World in Conflict

  Timeshift
  Brutal Legend

  Ascaron
  Sacred 2

  Akella
  PT Boats: Knights of the Sea
  Disciples III: Renaissance
  Jagged Alliance 3
  Heavy Duty
  Empire Above All
  Showdown: Scorpion
  Prisoner of Power
  2025: Battle for Fatherland
  Numen
  A Stroke of Fate
  Dead Mountaineer’s Hotel
  Inhabited Island: Earthling
  The Bad, the Ugly and the Sober

  CDV
  Grand Horse Attraction
  The Chosen
  Blitzkrieg 2
  Quiz Taxi
  Jack Keane

  Deep Silver/Koch
  ANNO 1701 - addon
  Ferrari Challenge
  Final Fantasy Tactics
  Flatout Ultimate Carnage
  Secret Files 2
  Heroes of Mana
  Perry Rhodan
  Valkyrie Profile 2 - Silmeria
  Nová RPG od Piranha Bytes (autoři série Gothic)

  Buka Entertainment
  Collapse
  Dusk-12
  The Hunt
  The Swarm
  Sledgehammer

  D3
  Dark Sector
  Ben 10: Protector of Earth
  Ed, Edd and Eddy: Scam of the Century
  Dragon Blade: Wrath of Fire
   
  Disney Interactive
  Turok 3
  Pirates of the Caribbean

  Frogster
  Speedball 2
  The Chronicles of Spellborn
  Bounty Bay Online
  Escape from Paradise City

  JoWood
  Sam & Max: Season One
  Painkiller: Overdose
  Agatha Christie: Evil Under The Sun
  Söldner 2: Mercenary Wars
  Lifesigns – Hospital Affairs

  Paradox Interactive
  Hearts of Iron Anthology
  Europa Universalis III: Napoleon`s Ambition
  Crusader Kings: Deus Vult
  Tarr Chronicles
  Galactic Assault: Prisoner of Power
   


 • NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

  Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

  Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

  Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

  17.  10.  2020 | | 10 N/A
  Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

  Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  16.  10.  2020 |
  Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

  Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

  Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

  20.  10.  2020 | | 3 N/A
  Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

  Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

  Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

  19.  10.  2020 | | 2 N/A
  Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

  Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

  Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

  23.  10.  2020 | | 1 N/A