Gamestar 55 - zase o kousek lepší

Osm stran navíc, obstojné recenze, spousta soutěží, kvalitní DVD příloha a po čtvrt roce opět plná hra – to je v kostce říjnový Gamestar. Gamestar se tak stává nejen nejlevnějším, ale i nejrozsáhlejším časopisem na našem trhu počítačových herních časopisů. Pojďme se nyní Gamestaru s pořadovým číslem 55 podívat na zoubek.
Gamestar 55 - zase o kousek lepší

Říjnový Gamestar přichází s rozšířením o 8 stran (se 140 stranami se tak Gamestar stává nejrozsáhlejším časopisem o PC hrách u nás) za nezměněnou cenu. Zvlášť s DVD přílohou je tato cena velmi výhodná, u předplatného pak ještě výhodnější. V říjnovém čísle navíc najdeme vcelku kvalitní plnou hru.

V časopise jsou zveřejněny výsledky letní čtenářské ankety. Musíme Gamestar pochválit, že hlasu lidu naslouchá a tvář časopisu podle něj mění – například (opětovné) zrušení sekce Konzole je vítané. Doufejme, že nastolený směr Gamestaru vydrží a nadále bude svým čtenářům vycházet vstříc.

V rubrice Těšíme se najdeme něco málo informací o připravovaném hitu Max Payne 2, pozadu nezůstávají ani preview na Vietcong: Fist Alpha, Lula 3D, UT 2004 nebo třeba Broken Sword 3. Je jen škoda, že ne u všech preview je uvedeno, nakolik se jedná o vlastní zážitky z hraní (demoverze či např. betaverze) a nakolik jsou to jen převyprávěné PR materiály výrobců hry. Tento nešvar se bohužel objevuje nejen v Gamestaru, ale i v ostatních časopisech či na internetu. Nezbývá než doufat, že většina těchto materiálů pochází z hraní téměř hotové verze příslušné hry (je totiž všeobecným pravidlem, že preview z ranných verzí her obsahuje často spoustu faktických chyb či nepravd).

Na čelním místě mezi recenzemi se zaslouženě skví český trhák UFO: Aftermath, i když jej v hodnocení předstihnul Tron 2.0. Pochválit můžeme i grafické zvýraznění doplňujících informací (např. o tom, že na CD či DVD se nachází demoverze nebo video k recenzované hře – škoda jen, že tyto informace neodkazují např. na demoverzi na CD v minulém čísle). Celkově se v Gamestaru objevilo na 36 stranách 17 recenzí, průměrné hodnocení je 71%.

Tématický článek se tentokrát zabývá herní výstavou Games Convention 2003, která se konala v Lipsku. Kromě obecného popisu výstavy se čtenáři na šesti stranách mohou dozvědět nejčerstvější krátké informace o 17 vybraných hrách, jejichž vydání se ve více či méně dohledné době chystá.

Novými rubrikami v Gamestaru jsou sekce Mody a Hry pro každého. Zbylé rubriky zůstaly prakticky nezměněny. V rubrice Tipy, triky, návody je rozsáhlý a kvalitní návod na Lionheart: Legacy of the Crusader, doplněný řadou krátkých tipů.

Přiložené DVD je naplněno demoverzemi, videi, patchi, ovladači atd. Jedná se o standardní cover DVD, které si v Gamestaru  zachovává vcelku vysokou kvalitu. Fanoušky akčních her potěší zvýšený přísun modifikací, map, editorů, levelů a dalších pomůcek pro jejich oblíbené tituly. Jako plná hra je tentokrát přiložena realtimová strategie World War III: Black Gold, a to v české verzi.

Čtenáři si mnou ruce – z Gamestaru se pomalu, ale jistě stává kvalitní časopis s kvalitní DVD přílohou a za výhodnou cenu. Dřívější výsadní postavení Levelu již zdaleka není až tak výsadní, konkurenční boj se vyostřuje a ze všeho máme profit my – čtenáři. Vydržet!

Obsah Gamestaru 55 (10/2003)

Těšíme se: Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Novinky: Dungeon Lords, Neuro, Angels vs. Devils, Kuma War, Ultima X: Odyssey, Planet Prison, PT Boats: Knights of the Sea, Wanted Guns, Neighbours from Hell 2, Conspiracies, Armed & Dangerous, Krátké zprávy

Insider: Někdo musí z kola ven, Otec Lary se udělal pro sebe

Téma: Reportáž z herní výstavy Games Convention 2003 (Deus Ex: Invisible War, Cossacks II: Napoleonic Wars, Prince of Persia: The Sands of Time, Greyhawk: Temple of Elemental Evil, Beyond Good and Evil, Thief III, Halo: Combat Evolved, Horizons: Empire of Istaria, Vivisector: Beast Inside, The Bloody Magic, Half-Life 2, Judge Dredd: Dredd Vs. Death, Sacred, Rig`n`roll, A.I.M., Joan of Arc, Counter-Strike: Condition Zero)

Preview: Vietcong: Fist Alpha, Lula 3D, Far Cry, Broken Sword 3: The Sleeping Dragon, Alias, Unreal Tournament 2004, Worms 3D, Weird War: The Unknown Episode of World War II, Chicago 1930, FIFA Soccer 2004

Recenze: UFO: Aftermath (84%), Tron 2.0 (89%), Tony Hawk`s Pro Skater 4 (82%), Gorky Zero: Beyond Honor (79%), Medal of Honor: Allied Assault – Breakthrough (79%), Korea: Forgotten Conflict (80%), Battlefield 1942: Secret Weapons of World War II (82%), Lionheart: Legacy of the Crusader (75%), The Great Escape (68%), Republic: The Revolution (58%), Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (79%), Hover Ace (68%), Cold Zero: The Last Stand (72%), Rebels: Prison Escape (68%), Northland (61%), Next Generation Tennis 2003 (33%), Heaven & Hell: Live and Let Die (55%)

Budget: Soldier of Fortune, Jagged Alliance 2, Warcraft III: Reign of Chaos, Age of Wonders, No One Lives Forever

Hry pro každého: Fotbalový manažer, Hokejový manažer, Parabolic, Dr. Bohuš, SubQuest, SubQuest 2

Mody: Half-Life: Natural Selection 2.01, Battlefield 1942: Siege, Civilization III: Double Your Pleasure, Elite Force: Team Elite 2.0

On-line: Anarchy Online

On-line e-sports: on-liNews, Světoví giganti progamingu, Krátké zprávy

Hardware: Kladivo na budoucnost - Athlon 64, Fox FX 51, Hercules 3D Prophet 9600, Thrustmaster Hotas Cougar, MSI Mega Stick 1, Thrustmaster 360 Modena Upad Force, Často kladené dotazy

Software pro každou příležitost: cMessenger, Display Stix 1.3.0, PowerQuest Drive Image 7, ABView, AVIPreview

Technews: Microsoft převlékal, Nomad Jukebox Zen NX, Sony Ericsson si hraje, Elektronický psík 2003, Očko od Panasonicu

Tipy, triky, návody: Lionheart: Legacy of the Crusader, Krátké tipy 

Soutěže: 10x Lionheart (CD Projekt), Digitální fotoaparát a 15 herních ovladačů (Trust), Velká modařská soutěž (LCD monitor Hercules PV 920 Pro, 3x Sony Ericsson T230), 6x UFO: Aftermath (Altar Interactive)

Obsah DVD

Plná hra: World War III: Black Gold

Demoverze: Commandos 3, Etherlords II, Homeworld 2, Chrome, Jedi Knight: Jedi Academy, Mall Tycoon 2, NHL 2004, Silent Storm, Warlords IV: Heroes of Etheria

DVD video: Gothic II: The Night of Raven, Chrome

Videa: Battlefield 1942: Secret Weapons, Commandos 3, Republic: The Revolution, Star Wars: Galaxies, Tron 2.0, Gorky Zero (trailer), Temple of Elemental Evil (trailer)

Češtiny: IGI 2: Covert Strike, Unreal II (update), The Hulk, Breed demo, Jurassic Park: Operation Genesis, ChessGenius Classic 7, Dethkarz, Tom Clancy`s The Sum of All Fears, Master of Orion 3, Databáze cca 190 češtin

Patche: Mafia (v1.2 cz), Tomb Raider: The Angel of Darkness (v49), Tron 2.0 (v1.02), Ghost Master (patch 1 cz), Baldur`s Gate II CZ (Platinová edice), World War II: Frontline Command (Win2K fix)

Programy: AX-CD Player, BlazeDVD 1.8A, DFX 6.4 - pro MS Media Player, DFX 6.4 – pro WinAmp edice 2, DirectDVD 5.0, DVDCutter Stream and Mp3CDWav Converter 3.5, DVD Genie 4.10, K-Lite Codec Pack 2.04, Opera 7.20, PowerDVD 5.0, DVD Region-Free 3.01, Subtitle 1.1, VirtualDub 1.5.4, WinDVD 5, Miranda IM 0.3.1, WinRoute

DVDStar - Redakce: Radioactive Cheater 5.0, Scorpion`s WinCheater 2, Obal DVD, Databáze GS (Spustitelný soubor), Databáze GS (Excel), Databáze GS CD (Excel)

DVDStar - Od čtenářů: Raketomet 12

DVDStar - RPG: Morrowind: Wooden Fort, NWN: The Devil in the Stone

DVDStar - Strategie: Civilization III: Double Your Pleasure, Homeworld: Onslaught 1.7, Red Alert 2: Allies Revenge 4.0, Starfleet Command III: Caesar mod, Jagged Alliance 2: UB – Cold Comfort, Jagged Alliance 2: UB – Rubicon, Jagged Alliance 2: UB – Vietnam SOG `69

DVDStar - Akce: AvP2: Gold mod, Battlefield 1942 CTF, Battlefield 1942: Siege, Elite Force: Team Elite 2.0, Elite Force 2: UberTools GDK, Half-Life: Natural Selection 2.01d, Half-Life: The Specialist 2.0, Half-Life – Underworld: Bloodline, Half-Life: Open Source Jail Break, Chaser Editor, Mafia Snow Mod, Quake Toolkit 1.55, RtCW: Enemy Territory – Canada mod, Faceoff UT 2003, Chaos UT 2: Evolution 1.02

Hry pro každého: Planeta příšer 2, Parabolic, Business Giant Evropa, Snow Wave, Hokejový manažer, Subquest, Fotbalový manažer

Trainery: Cold Zero, Lionheart, Northland, Republic: The Revolution, Jedi Knight: Jedi Academy

Screenshoty: Lionheart, Max Payne 2, Tron 2.0, Unreal Tournament 2004

Desktop: Warlords IV, The Temple of Elemental Evil, Chrome, Jedi Knight: Jedi Academy, Breed, Aquanox 2: Revelation, Chaser

Multimédia: Neocron Soundtrack, Hudba z Tropico 2

Utility: nVidia Detonators XP 45.23 pro Win 95/98/ME, nVidia Detonators XP 45.23 pro Win XP/2000, Catalyst Radeon 3.7 (v7.93) pro Win 95/98/ME, Catalyst Radeon 3.7 (v7.93) pro Win XP/2000, Via 4in1 (v4.49), DivX 5.05, DirectX 9, DirectX 9b (patch)

Diskmag: Realtime 95

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 17 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Playstation přichází se speciální nabídkou oblíbených herních titulů

Playstation přichází se speciální nabí…

Vánoce se blíží, tak šup do obchodu pro pořádné PS4 hity.

27.  11.  2017 | | 4 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A