GameStar 67 – strategický nášup

Vůbec se nelekejme rozzuřeného týpka s batůžkem na zádech, který na nás zhlíží z obálky nového GameStaru, a pojďme se podívat, co si na nás tento měsíc redaktoři nachystali. Jak asi už tušíte, velký prostor si tentokráte vydobyly strategie, ať už futuristický Warhammer 40,000, historický Rome: Total War, nebo třeba fantasy Kohan 2: Kings of War, přičemž se ke slovu dostane i duel Colin McRae Rally 2005 vs. Pand Rally. Tak se na to pojďme podívat.
GameStar 67 – strategický nášup
Seznam kapitol
  1. Co najdete v Game Staru 67
  2. Kompletní obsah Game Staru 67 včetně CD/DVD příloh

A je tu listopad. Zima, vlhko, častý déšť, zamračená obloha... prostě krásně. Není moc jiných měsíců, kdy by takřka nic nenutilo hráče vstát od svých tranzistory a podobnými věcmi zaplněných bedniček. Vánoční sezona se už kvapem blíží, a tak si i vydavatelé začínají brousit drápky na naše peněženky. Pomalu spatřují světlo světa (a temno CD a DVD mechanik) dlouho očekávané tituly, jinými slovy je opět opravdu radost číst v časopisech sekci recenzí. Některé ze článků jsem už nakousl v úvodu, ale předbíhal bych, kdybych vám hned vysypal to nejlepší. Začneme tedy jako tradičně od začátku, pak budeme pokračovat a u konce skončíme.

Korea, blízká budoucnost, pěkný průšvih a Clancy

Zhruba tak by se ve stručnosti dala charakterizovat hra, jež se stala předmětem rubriky Těšíme se. Zelení už bezpochyby vědí, že se jedná o nový Ghost Recon, který si do názvu jen neoriginálně přidal číslovku dvě. Tentokrát se v Severní Koreji sice vlivem hladomoru a podobných veselostí zhroutil rudý režim, jenže vlády se ujal poněkud autokratický generál, který si je dobře vědom svého jaderného arzenálu. Ostatním zemím tedy nezbývá nic jiného, než potenciální hrozbě atomově hřibové celosvětové výstavky zabránit vysláním speciálního komanda s jasným cílem zatnout generálovi tipec. O to se v praxi samozřejmě postaráte vy jako hráči a za tím účelem budete mít k dispozici nejmodernější vybavení. Po čtyřech stránkách čtení budete jistě na 1Q 2005 náležitě natěšení, a my tak raději postoupíme v časopise o kousek dál.

Novinkové Novinky

Tak co tu máme? Copak se nám to kutí? Docela netradičně jsou tentokrát novinky docela různorodé a to je jistě ku prospěchu věci, vždyť kdo by pořád hrál ty hloupé... ale co, doplňte si sami. Z novinek si můžete vybrat třeba Rig’n’Roll, plný náklaďáků a rychlých závodních okruhů, přemýšlivou adventuru do tvůrců Syberie jménem Still Life, druhý díl arkádových vrtulníků Red Shark, nebo například hopsačku Psychonauts. Někde se určitě zabavíte. Ze zpráviček se pak dozvíte mimo jiné o chystaném třetím pokračováním legendární strategie Age of Empires, potenciálním novém přírůstku do rodinky Unreal Tournament, či třeba o chystané FPS vytvářené týmem z Bosny a Hercegoviny.

Stránka Insider vám pak představí rozhořčené ukrajinské pirá... pardon, hráče, kteří tvrdě útočí na chystanou termonukleární herní bombu, jež ponese název S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Hře vlastenci vyčítají nejen absenci ukrajinské lokalizace, ale i chybu v názvu, protože ukrajinská vesnice se v tamním jazyce neřekne Černobyl, nýbrž Čornobyl. A tak vyžadují změnu názvu, popřípadě nejmenování osudné vesnice, a hlavně lokalizaci do vlastního jazyka, jinak hrozí, že zařídí zákaz prodeje hry nejen na Ukrajině, ale i na celém světě. Přidávám se k redakci GS v tvrzení, jestli má lokalizace pro hrstku Ukrajinců, kteří si půjdou S.T.A.L.K.E.R.a koupit do obchodu, smysl.

Náš tip: Nostalgie prochází redakcí jako bludná sudička a věstí ztrátu velkého množství volného času nad Age Of Empires 3.

WC... a ještě G a 2004

Finále World Cyber Games je bezesporu velkou progamingovou událostí. Letos se poprvé konalo jinde než v Jižní Koreji, takže si redaktoři GS udělali výlet do slunného San Franciska. Shodou okolností neskončili v blízké ostrovní ubytovně (tuším, že se jmenuje Alcatraz), a my si tak můžeme v listopadovém Tématu o svátku e-sportu přečíst. Soutěžilo se v osmi hrách (Starcraft: Brod War, Warcraft 3: The Frozen Throne, FIFA Soccer 2004, Counter-Strike: Condition Zero, Unreal Tournament 2004, Need for Speed: Underground, Project Gotham Racing a Halo; poslední dva tituly na Xboxu), počet hráčů se pohyboval okolo 700 z více jak 60 zemí a na odměnách pro nejlepší bylo rozdáno skoro 420 tisíc dolarů. Nejúspěšnějším hráčem české reprezentace se stal dvaadvacetiletý Petr „Savage“ Velička, který v NFSU obsadil 5.-8. místo. Stejného výsledku, který je zároveň nejlepší v české progamingové historii, dosáhl dříve jen CS klan nEophyte v roce 2002.

Sedm statečných

Přesně tolik titulů zaplňují listopadovou rubriku Preview. Na prvním místě je představena 3D akce El Matador, jež si bezpochyby zaslouží pozornost mnoha českých hráčů už jen proto, že ji vytváří tým Plastic Reality Technologies (Loco Comotion, Korea: Forgotten Conflict). Ve 3Q 2005 se díky nim budete moct v roli správňáka vydat zničit jihoamerickou narkomafii. Následuje atraktivní kombinace RTS a RPG Dragonshard, jejíž hlavní devizou bude skloubení bojů velkých armád na povrchu a lovení pokladů s hrstkou postav v podzemí. Střílečka Pariah od tvůrců Unrealu vás pro změnu postaví do role lékaře, který si ovšem nebere servítky a spoustu problémů řeší velkou ráží zahrnující i cosi jménem „Big Fucking Titans‘ Fist“.

Zajímavě vypadá i fotorealisticky se tvářící strategie Act of War: Direct Action, odehrávající se v terorismem zmítaném světě blízké budoucnosti. Zástupcem ohrožené skupiny epických RPG je nový počin proslulých BioWare (série Baldur’s Gate, Neverwinetr Nights, SW:KOTOR), jež ponese slibný název Dragon Age. Dalším zástupcem přemnožených akčních kobylek je Project: Snowblind; možná vás zaujme, že jeho autoři mají na kontě sérii Legacy of Kain, a tak rozhodně nejsou v branži žádnými nováčky. Nakonec se dostane na ty, kteří se těší na Close Combat: First to Fight, jenž má vyjít už v 1Q 2005 a ochutnávku vám zprostředkuje dvoustránkové preview.

Náš tip: Datum vydání Dragon Age od BioWare bohužel zatím není známo, takže prozatím vlastenecky sázíme na tuzemský El Matador.

Už je to tu

Taky se tak v časopise těšíte na recenze? No vlastně je to jedno, protože si o nich teď něco řekneme tak jako tak. Prvním na řadě je urostlý charismatický Říman - Rome: Total War. Fantastická strategie dotahující do šťastného konce všechny nápady z předchozích her série Total War (Shogun a Medieval) si jistě po právu vybojovala slušivých 92%. A v nastoleném tempu polevíme jen málo: 91% si odnesl Warhammer 40,000: Dawn of War, jenž se jistě nechtěl stát atraktivním titulem jen pro příznivce stolního Warhammeru a bezesporu se mu to povedlo. Trojku do mariáše zmíněnou v perexu doplňuje z druhé řady Kohan 2: Kings of War s 80%. Strategické krasojízdě sekundují i povedení historičtí Knights of Honor (86%).

Souboj Colin McRae Rally (89%) a Xpand Rally (68%) dopadl dle GS, jak vidíte, vcelku jednoznačně, a tak nic nebrání, abychom se mohli ještě rychle podívat na další tituly. Za zmínku jistě stojí čtvrtý díl adventury Myst s podtitulem Revelation (87%), tvrdý Madden NFL 2005 (85%), hvězdně válečný Star Wars: Battlefront (80%), či s trošku jiného důvodu i pochybný Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude (zvláštní – Word mi nepodtrhl slovo „Cum“...;o)) s 65%.

Náš tip: Dobyjte (a konec konců i dobijte) celý svět a buďte slavní! Tentokrát vítězí Rome: Total War.

Na lajně a s HeWerem

Hlavní dvoustranu sekce On-line zabírají informace z betatestu napjatě očekávaného World of Warcraft. Taky už se tak těšíte? Čtrnácti stránkám s Hardwarem vévodí hutný test forcefeedbackových volantů, i když tedy na NFS stejně žádný nepotřebujete... nebo snad hrajete to, no, jak se to – a jo: relí? Ale vy už se stejně určitě těšíte na DVD (nebo CD) přílohu, takže vás nebudu dlouho napínat a vyklopím to rovnou – žádná tentokrát není! A navíc... si samozřejmě vymýšlím, takže se na tu přílohu raději pojďme podívat.

Bramboráčky

Bramboráček nebo DVD – obojí je to kulaté a příloha, tak co. Na listopadovém bramboráčku najdeme spoustu zajímavých věcí jako demoverzi na Doom 3, Richard Burns Rally, nebo třeba Full Spectrum Warrior. Speciál tentokrát patří sci-fi modům, tak si ho nezapomeňte náležitě užít, jo? Moje oblíbená videa v DVD formátu zahrnují tituly jako Call of Duty: United Offence, Rome: Total War, či Men of Valor. Kompletní obsah časopisu i CD a DVD bramboráčků najdete, jak už jste si určitě zvykli, v druhé kapitole článku. Tak se zatím mějte a těším se příště!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole