GameStar 70 – Únor bílý, Norrath sílí

Únor je klasický měsíc herní zimy, po Vánocích už mnoho titulů nevychází a kdo může odkládá na prázdniny. I přesto se našla výbornému Everquestu 2 poměrně obstojná konkurence. To vše a ještě něco navíc rozebírá únorový Gamestar, pojďme si jej zkontrolovat.
GameStar 70 – Únor bílý, Norrath sílí
Seznam kapitol
  1. Co najdete v GameStaru 70
  2. Kompletní obsah časopisu a CD/DVD přílohy

Zemětřesení v Asii ovlivnilo i myšlení počítačových recenzentů, kteří vyděšeně koukají ze svých zatuchlých kobek na takovouto pohromu. Jako nit prochází zmínky o něm celým číslem, přeci jen, na něco takového se nezapomíná. Opět se v novém roce vrháme do budoucna, zjistit aspoň střípky o hrách budoucích, což je hlavním tématem čísla.

Můj dům, můj hrad

Těšíme se, že se někdy po Aprílu znovu vrhneme do stavby toho největšího možného domova – hradu. Stronghold 2 si pro nás připraví opět Firefly studios. Jedním z největších skoků bude přechod do 3D, které potáhne zbrusu nový, tři roku vyvíjený, engine Drafonfly. Můžeme tak nahlížet do útrob veškerých budov a boje získávají nový rozměr. Jenže na boje je zaměřená pouze jedna ze dvou kampaní, druhá by měla být spíše ekonomického rázu, takové středověké Simcity.

Co všechno řídí čas

No jen uznejte, už jen názvy jako Age of Empires 3 a Timeshift v sobě něco s časem nesou. Ostatní novinky jakbysmet. Codename: Panzers – Phase Two nás zase zavede to časů, na které vzpomínají babičky – druhé světové války. O co nejlepší čas půjde jistě závodníkům NASCAR SimRacing. Čas spánku naruší jen noční hlídka (Nightwatch) složená z upírů, čarodějnic a vlkodlaků. Období pirátů zase přiblíží strategie Tortura: Pirates of the New World z dílen Ascaronu.

Pokud vám jsou hodinky hodně dopředu, dostanete se možná i do roku 2062, kdy se odehrává děj RPG Phase: Exodus. Staré časy adventur a RPG opráší hned trojice her – slovenské RPG kombinované s nákupní strategií Gods: Lands of Infinity, nezávislá first-person adventura Scratches a druhý díl Tonyho Vočka, který se skrývá pod jménem Tony Tough in A Rake’s Progress.

Náš tip: Fantasy strategie s prvky RPG a zvláštní noční sestavou hlídky Nightwatch

Se zombií do postele?

Toho se jistě nemusíme bát, ochrání nás Zaklínač (The Witcher) na motivy románu Andrzeje Sapkowského. Jako správní vědmáci se podíváte na Kaer Morhen, který byl napaden a vy potřebujete vypátrat původce. Zato akční triller Second Sight přinese zombií požehnaně, vám ale do hlavy padnou speciální psychologické síly. Psychické problémy by možná ale potřeboval vyřešit spíš The Punisher, který se mstí za smrt svých blízkých všem, koho sezná aspoň trochu vinným.

Třetí díl RTS série Earth ponese číslovku 2160 a opět potkáme trojici známých megakorporací (Eurasian Dynasty, Lunar Corporation a United Civilised States), ke kterým se přidají osvobození mimozemšťané. Jen ti by ale vydrželi v klidu u druhé strategie – Playboy: The Mansion. Vtělíte se do tehdy ještě budoucího magnáta Huga Hefnera a zkusíte se dostat na špici v průmyslu, kde nejvíce vydělají dámské vnady.

Náš tip: Geralt, Ciri – Lvíče z Cintry, Kaer Morhen, vědmáci, to vše přináší The Witcher

Samá zima, samá zima

Pokud herní zima vypadá takto, tak nevím, kdo bude stíhat Recenze v herním listopadu, kdy bude padat jedna hra za druhou. Do světa Norrath nás zavede MMORPG Everquest 2 (85%) a konkurovat mu vesele budou akčněji laděné sci-fi Scrapland (77%) a fantasy akce Forgotten Realms: Demon Stone (74%). Mezi smetánku se probojovala i kopie Worms pod názvem Creature Conflict (74%).

Překvapení nám přináší série RTL. Jejich hry RTL Skispringen 2005 (74%) a RTL Ski Alpin 2005 (78%) přímo lákají vyrazit si někam na hory za sněhem. Milovníci teplejšího počasí jistě nepohrdnou Návratem na Tajemný ostrov (Return to Mysterious Island – 75%), kde si užijí tropického ráje.

Pokud se nedržíte v hlavním proudu, jistě vás chytí jedna z her pro úzký okruh lidí. Fritz 8 Deluxe (83%) je šachový simulátor, který je opravdu pro profesionály. Milovníci poklidného bublání silných motorů si jistě užijí American Chopper (70%), nečekaně simulátor jízdy na čopru. Kdo si místo toho raději skočí ke kulečníku, má napůl vyhráno u Pool Shark 2 (74%). A milovníci plošinovek si přijdou do obchodů pro Sonic Heroes (69%) s klasickým ježkem v hlavní roli.

Náš tip: MMORPG pozitivní jedinci mají jasno, ostatní skvěle pobaví úletový Scrapland.

Zápas v poločase (rozpadu)

Half-Life 2 je výtečná hra, ke které se nyní přidává fantastický deathmatch (80%). Sice nepoznáte výraznější rozdíly mezi jednotlivými stranami, zato vypracovaná fyzika člověka chytne a nepustí. Zvláště ve velkém počtu on-line hráčů se nedivte, když na vás poletí z jedné strany topení a z druhé stůl a zkus uhnout, Neo. K tomu pomůže dobrý prostorový zvuk, nejlépe do sluchátek, jejichž test najdete mezi ostatním Hardware.

Jé, duhová placka pod hrnek

No to byste tomu dali! Vždyť pecky, jako demo na Half-Life 2 a The Punisher, nemůžete prostě minout. DVDStar nás zahrne modifikacemi GTA: Vice city a strategie HoMaM IV. Čtvrthodinové video z Battlefield 2 následuje ukázka učících se Simů na The Sims: University. Raději rychle dejte placku do mechaniky, než ji čaj rozehřeje.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A