Gamestar 72 - Hvězdných válek se nezbavíme

Minulý měsíc se u všech časopisů vyznačoval obálkou ve stylu Star Wars: KotOR2, tentokráte se jen změní podtitul na Republic Commando a George Lucas se dále spokojeně usmívá. Další akcí je Brothers in Arms, prostě máme tady akční číslo. A nic na tom nezmění ani preview na Imperial Glory a betatest Matrix Online.
Kapitoly článku

Duben je první opravdu jarní měsíc a tak se v tomto duchu line i úvodník. Ten nás taky upozorňuje, že uvnitř čísla narazíme na jeden apríl - recenzi na The Zubisher - snad první hru historie, jejíž hodnocení v procentech překonalo nejen stovku, ale dokonce i stovek šest. Vrhněme se ale prvně do budoucnosti, současnost počká v minulosti.

Sláva impérií

Gamestar to říká jasně - těšíme se na Imperial Glory. A pokud nás vývojáři z Pyro Studios (ano, jsou to tvůrci série Commandos) nezklamou, tak se máme na o těšit i my. Jinak nám už zbude jen věřit na pohádky od Microsoftu. Cože? Oni připravují pohádku Fable? Tak to pak jo, tak to jim musíme věřit. Rozhodně víc, než rapperovi 50 cent a jeho Buletproof. Už nám opravdu pomůžou jen provařené RTS, takže se můžeme chystat na Rise & Fall: Civilisations at War a nebo Sparta: Ancient Wars.

Pokud se nebojíte utrpení, je akorát pro vás chystáno Suffering: Ties that bind, prostě klasická hororová akce. Hned po ní následuje Possession, která vás také nenechá spát. Jiné zase ze snů budí jiná posedlost a tak si mohou zklidnit ego při Singles 2: Triple trouble. Kde však na to vzít a nekrást? Hmm, proč jen říkám nekrást? Asi už myslím na Crime Life: Gang Wars. Pak už máme i na krásné děvy a rychlá auta, jako třeba ze SCAR: Squadra Corse Alfa Romeo.

Náš tip: Každý je tak trochu megaloman a kdo by si nechtěl užít slávu impérií?

Herní božstvo

Tématickým článkem je tentokráte pojednání o bozích, ale to ne jen tak nějakých, přímo se jedná o bohy herní, slavné vývojáře, jejichž jména sama o sobě značí ohromný úspěch dané hry. Však kdo by neznal lidi jako John Carmack (Doom, Quake), Hideo Kojima (Metal Gear Solid), Gabe Newell (Half-Life a kauza ukradených zdrojáků HL2), Sid Meier (Civilizace, Railroad Tycoon), Peter Molyneux (Populous, Syndicate, Magic Carpet, Black and White), Chris Sawyer (Transport Tycoon, Locomotion) Will Wright (Sim-cokoliv, The Sims) a Warren Spector (Thief, Systém Shock, Deus Ex)? A jeden člověk, možná ještě slavnější nakonec - John "Diakatana" Romero. I nechvalně se člověk může stát proslulý.

Máš strach?

Každý má z něčeho strach. Není se co divit, že i ve hře F.E.A.R. si jej dostatečně užijete. A pokud vás neděsí parapsychologické schopnosti, pak to bude možná šílená rychlost v Trackmania Sunrise. A nebo se jen bojíte, že upadnete do spánku a vydáte se na nejdelší cestu (Dreamfall: The Longest Journey)? Já mám spíš strach z přelidňování, řeším to však hrami jako Cossacks 2 a nebo Empire Earth 2. Horší je to však s vědeckými experimenty - když se to nepovede, tak se musíme vrhnout do Gorky Zero: Aurora Watching. A pak už snad budeme mít klidný život (Still Life).

Náš tip: Kdo se bojí, nesmí do auta, ani když má rychlost menšího letadla.

Ratatata, bum, prásk! Oheň v díře! Třísk!

Tak takhle nějak by se ve zkratce daly charakterizovat recenze. Vždyť hra bez střílení jako by snad ani nebyla hrou. Jasným hitem se stalo Star Wars: Republic Commando, taktická to střílečka. Pokud však chcete pravou válku, tak nepohrdnete Brothers in Arms. A když máte raději než přímou akci velení, tak něco jednoduššího vám poskytne Act of War: Direct Action.

Kdo má rád zklamání, ten si jej může užít do sytosti u nového Driv3r. Tohle opravdu nebude konkurence pro GTA. Zato Freedom Force vs The Third Reich použije většinu citoslovcí z nadpisu a ještě mnohá navíc, je to přeci jen komix. A pokud už vás nebaví věčně podporovat přerostlé giganty, tak se můžete podívat na originální strategii Darwinia nezávislých Introversion Software (možná si vzpomenete na Uplink).

Máte-li raději nějakou rychlost, tak si užijete do sytosti v Nascar Simracing a nebo undergroundovějším Street Racing Syndicate. Nebo taky vyměňte čtyři kola za lyže a hrňte se ze svahů dolů v Ski Racing 2005. U nás nejsou tak uznávány sportovní série jako Rugby 2005 a MVP Baseball 2005 a to asi proto, že ještě nezakořenily tyto sporty.

Náš tip: Originalita není ještě mrtvý pojem a tak se můžeme podívat na Darwinii, pokud teda kousnete stylovou grafiku.

A to je vše?

Není, ještě tady máme dojmy z betatestu Matrix Online. A nebo můžeme proniknout ještě hloub do útrob počítače a dozvědět se, co se na nás povalí za procesory. Pobavíme se také o grafikách SLI. Ale abychom se nenechali mást pouze zrakem, tak můžeme vyzkoušet Audigy 4 Pro a k ní sluchátka HQ-1700. A pro naprosté fajnšmekry je zde nachystána sedačka Playseat. Ale to už je opravdu moc.

V další kapitole naleznete obsah příloh.

Témata článku: , , , , , , , ,