Gamestar 72 - Hvězdných válek se nezbavíme

Minulý měsíc se u všech časopisů vyznačoval obálkou ve stylu Star Wars: KotOR2, tentokráte se jen změní podtitul na Republic Commando a George Lucas se dále spokojeně usmívá. Další akcí je Brothers in Arms, prostě máme tady akční číslo. A nic na tom nezmění ani preview na Imperial Glory a betatest Matrix Online.
Gamestar 72 - Hvězdných válek se nezbavíme
Seznam kapitol
  1. Aprílové žertíky
  2. Obsah příloh Gamestar 72

Duben je první opravdu jarní měsíc a tak se v tomto duchu line i úvodník. Ten nás taky upozorňuje, že uvnitř čísla narazíme na jeden apríl - recenzi na The Zubisher - snad první hru historie, jejíž hodnocení v procentech překonalo nejen stovku, ale dokonce i stovek šest. Vrhněme se ale prvně do budoucnosti, současnost počká v minulosti.

Sláva impérií

Gamestar to říká jasně - těšíme se na Imperial Glory. A pokud nás vývojáři z Pyro Studios (ano, jsou to tvůrci série Commandos) nezklamou, tak se máme na o těšit i my. Jinak nám už zbude jen věřit na pohádky od Microsoftu. Cože? Oni připravují pohádku Fable? Tak to pak jo, tak to jim musíme věřit. Rozhodně víc, než rapperovi 50 cent a jeho Buletproof. Už nám opravdu pomůžou jen provařené RTS, takže se můžeme chystat na Rise & Fall: Civilisations at War a nebo Sparta: Ancient Wars.

Pokud se nebojíte utrpení, je akorát pro vás chystáno Suffering: Ties that bind, prostě klasická hororová akce. Hned po ní následuje Possession, která vás také nenechá spát. Jiné zase ze snů budí jiná posedlost a tak si mohou zklidnit ego při Singles 2: Triple trouble. Kde však na to vzít a nekrást? Hmm, proč jen říkám nekrást? Asi už myslím na Crime Life: Gang Wars. Pak už máme i na krásné děvy a rychlá auta, jako třeba ze SCAR: Squadra Corse Alfa Romeo.

Náš tip: Každý je tak trochu megaloman a kdo by si nechtěl užít slávu impérií?

Herní božstvo

Tématickým článkem je tentokráte pojednání o bozích, ale to ne jen tak nějakých, přímo se jedná o bohy herní, slavné vývojáře, jejichž jména sama o sobě značí ohromný úspěch dané hry. Však kdo by neznal lidi jako John Carmack (Doom, Quake), Hideo Kojima (Metal Gear Solid), Gabe Newell (Half-Life a kauza ukradených zdrojáků HL2), Sid Meier (Civilizace, Railroad Tycoon), Peter Molyneux (Populous, Syndicate, Magic Carpet, Black and White), Chris Sawyer (Transport Tycoon, Locomotion) Will Wright (Sim-cokoliv, The Sims) a Warren Spector (Thief, Systém Shock, Deus Ex)? A jeden člověk, možná ještě slavnější nakonec - John "Diakatana" Romero. I nechvalně se člověk může stát proslulý.

Máš strach?

Každý má z něčeho strach. Není se co divit, že i ve hře F.E.A.R. si jej dostatečně užijete. A pokud vás neděsí parapsychologické schopnosti, pak to bude možná šílená rychlost v Trackmania Sunrise. A nebo se jen bojíte, že upadnete do spánku a vydáte se na nejdelší cestu (Dreamfall: The Longest Journey)? Já mám spíš strach z přelidňování, řeším to však hrami jako Cossacks 2 a nebo Empire Earth 2. Horší je to však s vědeckými experimenty - když se to nepovede, tak se musíme vrhnout do Gorky Zero: Aurora Watching. A pak už snad budeme mít klidný život (Still Life).

Náš tip: Kdo se bojí, nesmí do auta, ani když má rychlost menšího letadla.

Ratatata, bum, prásk! Oheň v díře! Třísk!

Tak takhle nějak by se ve zkratce daly charakterizovat recenze. Vždyť hra bez střílení jako by snad ani nebyla hrou. Jasným hitem se stalo Star Wars: Republic Commando, taktická to střílečka. Pokud však chcete pravou válku, tak nepohrdnete Brothers in Arms. A když máte raději než přímou akci velení, tak něco jednoduššího vám poskytne Act of War: Direct Action.

Kdo má rád zklamání, ten si jej může užít do sytosti u nového Driv3r. Tohle opravdu nebude konkurence pro GTA. Zato Freedom Force vs The Third Reich použije většinu citoslovcí z nadpisu a ještě mnohá navíc, je to přeci jen komix. A pokud už vás nebaví věčně podporovat přerostlé giganty, tak se můžete podívat na originální strategii Darwinia nezávislých Introversion Software (možná si vzpomenete na Uplink).

Máte-li raději nějakou rychlost, tak si užijete do sytosti v Nascar Simracing a nebo undergroundovějším Street Racing Syndicate. Nebo taky vyměňte čtyři kola za lyže a hrňte se ze svahů dolů v Ski Racing 2005. U nás nejsou tak uznávány sportovní série jako Rugby 2005 a MVP Baseball 2005 a to asi proto, že ještě nezakořenily tyto sporty.

Náš tip: Originalita není ještě mrtvý pojem a tak se můžeme podívat na Darwinii, pokud teda kousnete stylovou grafiku.

A to je vše?

Není, ještě tady máme dojmy z betatestu Matrix Online. A nebo můžeme proniknout ještě hloub do útrob počítače a dozvědět se, co se na nás povalí za procesory. Pobavíme se také o grafikách SLI. Ale abychom se nenechali mást pouze zrakem, tak můžeme vyzkoušet Audigy 4 Pro a k ní sluchátka HQ-1700. A pro naprosté fajnšmekry je zde nachystána sedačka Playseat. Ale to už je opravdu moc.

V další kapitole naleznete obsah příloh.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka