Gamestar 75 – Battlefield 2, San Andreas a oslavy výročí

Z obálky na nás kouká po zuby ozbrojený voják. Žlutě psané logo časopisu na černém podkladě svítí i ve tmě… Až se ani nechce věřit, že nejde o žádný vojenský magazín či katalog zbraní a střeliva. To je jen nový Gamestar ve znamení Battlefieldu 2.
Gamestar 75 – Battlefield 2, San Andreas a oslavy výročí
Seznam kapitol
  1. Gamestar 75
  2. Obsah Gamestaru č. 75
Mám v rukou opravdu nový Gamestar? Časopis, který jako jeden z mála normálně nepřikládá k DVD příloze hru „zdarma“? Pohled na obálku, na níž ční obrovské logo časopisu, sice říká, že ano, ovšem nápis kousek nad ním (Plná hra The Entente zdarma) už dává tušit, že něco není v pořádku. Nehledejte za tím však žádné záludnosti, vše vysvětluje šéfredaktor hned ve svém úvodníku – Gamestar se nám svou existencí přehoupl do 75. čísla, což je pořádný důvod pro oslavy. A jak také potěšit čtenáře více než učiněním výjimky a přidáním plné hry…

Editorial krom zážitků z oslavování „kulatého“ výročí prozradil i to, že se v dalším čísle chystají velké změny. Ty by se měly dotknout nejen designu časopisu, ale i samotného obsahu – který ostatně můžete sami ovlivnit v probíhající anketě. Dost už ale řečí o tom, co bude, pojďme se věnovat tomu, co nabízí aktuální, pětasedmdesáté číslo.

Klasicky ještě před novinkovou sekcí na vás čeká rubrika Těšíme se na, do jejíhož horkého křesla tentokrát usedlo třetí pokračování strategické série Age of Empires. Po čtyřech stránkách nabitých informacemi se už ale můžete těšit na nejčerstvější informace z herního světa. Novinková sekce nenabízí rozbor žádného trháku, zato se jí ale podařil v dnešní době husarský kousek – najdete v ní zprávu pouze o druhém pokračování ruského Outfrontu, jinak jsou všechny hry unikátní, anebo jsou prvními díly v plánovaných sériích.

Náš tip: Pokud jste patrioti, určitě vás potěší nadějná česká akce Armed Assault.

Za zajímavé musím označit též téma čísla, které pojednává o deskových verzích počítačových her. Víte, že si už nemusíte Civilizaci instalovat na harddisk, ale postačí vám obyčejný stůl a zdatný soupeř? Tím samým se může pyšnit taktéž Warcraft, Doom a Age of Mythology. A soudě podle pozitivního textu článku rozhodně nejde jen o produkty, které se snaží vytěžit ze slávy svých známých předloh.

Náš tip: Pokud se vám deskové verze slavnějších PC bratříčků nezalíbili natolik, abyste uvažovali o koupi, účastněte se soutěže o 12 hodnotných cen!

Rubrika preview je překvapivě plná očekávaných her i přesto, že minulé číslo obsáhlo prakticky všechny potencionální trháky. Hned první článek, který se vám dostane pod ruce, pokud nebudete podvádět a začnete číst odpředu, vás o tom přesvědčí. Série Heroes of Might and Magic rozhodně nepatří mezi žádná béčka, což nám snad potvrdí i připravované pokračování s pětkou v názvu. Zajímavě vypadá také akční Prey od nepříliš známých Human Head Studios. Na další stránce na vás už ale čekají staří známí Relic Entertainment se svým novým dítkem Copany of Heroes.

Náš tip: Máte rádi pokračování plné změn? Pak si přečtěte o Rise of Nations: Rise of Legends

Přes Atlas hub se pak prokoušete až k samotným recenzím. Jak již obálka napovídá, středem pozornosti tentokrát bude Battlefield 2. Netřeba dodávat více – hodnocení 89% vypovídá o kvalitách hry dostatečně. V pořadí druhý titul si vybojoval hodnocení o poznání vyšší, aby taky ne, když jde o další přírůstek do rodiny GTA – San Andreas. Zajímavě vyhlíží i devadesátkové MMORPG Guild Wars, což je první MMORPG hra, za níž nemusíte platit měsíční poplatky. Za hřích by jistě stálo i RPG Restricted Area, které si i přes okaté kopírování slavnějších konkurentů odneslo pěkných 70 %. O tři procenta nižší hodnocení si odneslo očekávané RPG Boiling Point: Road to Hell, naopak o pět čísel vyšší verdikt si odnáší datadisk Underworld pro akčně laděné RPG Sacred.

Náš tip: Zbít, či nezbýt ufouna? Area 51 napoví

Poslední třetina časopisu je ve znamení klasické skvadry rubrik. Jako první se vám do rány postaví Výhodné nákupy v čele s Lords of Everquest, Hry pro každého vám nabídnou čtveřici zajímavých hříček, stránky věnované modům zase poradí, jak si prodloužit hratelnost vašeho oblíbeného titulu. Chybět samozřejmě nemůže ani rubrika pojednávající o online hraní a e-sports. Obzvláště na první jmenovanou bych si dovolil upozornit – nabízí totiž zajímavý článek o MMORPG zdarma.

Přes dopisy se dostanete až k hardware části, jíž tentokrát vévodí test herních notebooků. Pokud nemáte hluboko do kapsy a chcete si užít Doom 3 i na dovolené, určitě si nechejte poradit, který přenosný stroj zvolit. V rubrice ČKD si zase můžete nechat poradit s problémy ohledně softwaru a hardwaru u vašeho již zakoupeného miláčka. Ale to už je opravdu konec. Teda samozřejmě ne úplně, koncem srpna tu totiž bude nejen konec prázdnin, ale i Gamestar 76!

V následující kapitole naleznete obsah Gamestaru 75 včetně CD i DVD příloh

Nejnovější komentáře