Gamestar Speciál - i hráči mají své dny

Gamestar vydává třetí speciál plný návodů, tipů a cheatů, příručku pro ty, kteří již vyzkoušeli všechno a nemohou se hnout z místa. Ostatní zase potěší eastern eggs, neboli vychytávky pro zkoumavé. Kdo hledá, najde sám, ostatní si mohou nechat poradit.

Jak se říká hned v úvodu, i ti nejlepší se občas zaseknou, není proto žádná hanba občas nahlédnout do nápovědy. Můžeme o tom polemizovat, vést učené debaty o herní morálce, ale to je tak vše, co s tím naděláme. Návody jsou vždy potřeba, koho by bavilo zůstat ve hře na několik měsíců na jednom místě? Speciál tak přináší rady u nejnovějších her, naleznete jak hromadu návodů, tak i nějaké ty cheaty.

Začínáme krásně podle abecedy u Atlantis Evolution - logické adventury plné hádanek a hříček. Zde se vaše mozkové závity pěkně protáhnou, nebo také použijete kompletní návod. Hned po něm se ale vrháme na Doom 3, kterýžto není rozebrán krok po kroku, ale jen rámcově, takže se stále máte možnost leknout.

Po úleku se přesuneme k taktičtější hře Full Spectrum Warrior, která je popsána včetně klasických mapek plných hemžících se šipek a čísel. Nesmíme zapomenout ani na kódy k tajným modifikacím této hry. Ale i bez těch bychom se jistě obešli. Zato Gooka 2: Záhada Janatrisu je adventura a jako k takové je návod skoro nutností. I když tak hra ztratí část svého kouzla, rozmyslete se sami.

Hitman: Contracts však zase přímo nabízí možnost zkusit hru zahrát znova, po svém, tak proč se nepodívat na pár zajímavých fíglů? Uvidíte nejefektivnější řešení, často však můžete vymyslet nějaké zábavnější. I u Half-Life 2 si můžete vybrat, zda si jen přečtete triky a použití různých věcí, nebo rovnou postup hrou krok za krokem. I když pokořit tuto hru vám stejně nějaký ten čas zabere.

Stejně tak i Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay vás okrade o nejeden poklidný večer. Však za to je taky v nejpřísnější věznici v galaxii. Jak jej ale dostat ven je zase věc jiná. Ale s jeho schopnostmi to bude hračka. Než se ale sehrajete s nějakým týmem v Joint Operations, tak uplyne doba mnohem delší. Abyste ale zpočátku nebyli za lamu, nějaké tipy vám pomohou do hry proniknout rychleji. O proniknutí je také Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, takže nějaké ty tipy na balení by se možná šikly.

A máme tu další adventuru, tentokrát je žhavým kandidátem na návod The Moment of Silence. Jak se vám povede přežít mezi špiony? Jednoduše, stačí jet podle návodu. Když se ale budete držet návodu na Rome: Total War, tak nezapomeňte, že pro převedení všech rad do praxe potřebujete ruce na myši a klávesnici a ne v časopise. Škoda jen, že nemůžete nasadit SWAT, ti by legiím ukázali. A nebo vy v jejich kůži ukažte teroristům, že se zločinnost nevyplácí.

A nebo skočíme ještě více v čase, nebo spíše v prostoru, do jedné daleké, předaleké galaxie. Správně odhadujete, že se jedná o Star Wars, já vám prozradím, že Gamestar si vzal na mušku Battlefront - střílečku z tohoto poutavého prostředí. Komu není libo vzdálených světů, může zkusit pár rad do života, teda alespoň toho virtuálního v The Sims 2. Jen abyste se o něco neokradli reálně. A nebo aby vás neokradl Thief: Deadly Shadows. Sekci návodů pak uzavírá Warhammer 40 000: Dawn of War, čili příručka mladého stratéga.

Ke všem těm radám je nutno ještě připočíst dvě mapy Azerothu, tedy obou kontinentů World of Warcraft. Za nimi už následují jen tipy, triky a cheaty pro slabší nátury. A nebo pro slabší hry, které mají takové chyby, že se bez cheatů neobejdete.

Diskuze (2) Další článek: Spellforce 2 - mix RTS s RPG v nádherné grafice

Témata článku: , , , , , , , , , ,