Garriott se soudí s firmou NCsoft

Podivín Richard Garriott znovu zvládl dokonale překvapit své okolí. Tentokrát však neletí do vesmíru, přičichnout si k zadkům přátelských emzáků, nově se totiž rozhodl okusit něco mnohem 'pozemštějšího', a tak zažaloval bývalého zaměstnavatele NCsoft o 24 milionů dolarů. Údajně za podvod, jehož se měla společnost ve vztahu ke Garriottovi dopustit.

Jakkoliv dobrovolně to mohlo vypadat, herní guru byl prý odejit, přičemž sdělení o tom, že už není ve firmě vítán mu bylo předáno v říjnu minulého roku. Tedy v období, kdy se nacházel v karanténě před odletem do vesmíru. O měsíc později pak byl jeho odchod veřejnosti oznámen jako Garriottova rezignace, přičemž on sám hráčům potvrdil, že se rozhodl pro změnu prostředí sám.

Pokud byste náhodou zapomněli, zde je jeho dřívější vyjádření: "Mnoho z vás nejspíš marně přemýšlí nad tím jaké jsou mé plány do budoucna teď, když jsem si konečně splnil svůj dlouholetý sen [let do vesmíru]," uvedl Garriott v dopisu fanouškům na oficiálních stránkách Tabula Rasa. "Inu, získané zkušenosti a zážitky mi pomohli uvědomit si, že bych rád věnoval svůj čas jistým novým věcem. NCsoft tedy opuštím právě proto, abych se do nich mohl pustit."

Jak to dopadne zatím skutečně nevím, ale jestli vás zajímá, proč se Richard rozhodl vymáhat právě 24 milionů dolarů, vězte, že je to z důvodu nuceného prodeje jeho akcií společnosti NCsoft. Kdyby je totiž mohl podržet až do roku 2011, věří (dost možná oprávněně), že by za ně dostal o nějaký ten peníz navíc.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Richard Garriott je zpět!
  2. Richard Garriott opouští NCsoft
  3. S Richardem Garriottem do vesmíru
  4. Otec Ultimy: Richard Garriott

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Vychází ELEX od tvůrců Gothicu za doprovodu startovního traileru

Vychází ELEX od tvůrců Gothicu za dopr…

Duchovní nástupce Gothicu měl dlouhou cestu, sci-fi RPG ELEX ale míří do obchodů a doprovází jej startovní trailer. Kupujete?

17.  10.  2017 | | 4 N/A