Garriott se soudí s firmou NCsoft

Podivín Richard Garriott znovu zvládl dokonale překvapit své okolí. Tentokrát však neletí do vesmíru, přičichnout si k zadkům přátelských emzáků, nově se totiž rozhodl okusit něco mnohem 'pozemštějšího', a tak zažaloval bývalého zaměstnavatele NCsoft o 24 milionů dolarů. Údajně za podvod, jehož se měla společnost ve vztahu ke Garriottovi dopustit.

Jakkoliv dobrovolně to mohlo vypadat, herní guru byl prý odejit, přičemž sdělení o tom, že už není ve firmě vítán mu bylo předáno v říjnu minulého roku. Tedy v období, kdy se nacházel v karanténě před odletem do vesmíru. O měsíc později pak byl jeho odchod veřejnosti oznámen jako Garriottova rezignace, přičemž on sám hráčům potvrdil, že se rozhodl pro změnu prostředí sám.

Pokud byste náhodou zapomněli, zde je jeho dřívější vyjádření: "Mnoho z vás nejspíš marně přemýšlí nad tím jaké jsou mé plány do budoucna teď, když jsem si konečně splnil svůj dlouholetý sen [let do vesmíru]," uvedl Garriott v dopisu fanouškům na oficiálních stránkách Tabula Rasa. "Inu, získané zkušenosti a zážitky mi pomohli uvědomit si, že bych rád věnoval svůj čas jistým novým věcem. NCsoft tedy opuštím právě proto, abych se do nich mohl pustit."

Jak to dopadne zatím skutečně nevím, ale jestli vás zajímá, proč se Richard rozhodl vymáhat právě 24 milionů dolarů, vězte, že je to z důvodu nuceného prodeje jeho akcií společnosti NCsoft. Kdyby je totiž mohl podržet až do roku 2011, věří (dost možná oprávněně), že by za ně dostal o nějaký ten peníz navíc.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Richard Garriott je zpět!
  2. Richard Garriott opouští NCsoft
  3. S Richardem Garriottem do vesmíru
  4. Otec Ultimy: Richard Garriott

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |