Garriott se soudí s firmou NCsoft

vytisknout velikost písma
Garriott se soudí s firmou NCsoft

Podivín Richard Garriott znovu zvládl dokonale překvapit své okolí. Tentokrát však neletí do vesmíru, přičichnout si k zadkům přátelských emzáků, nově se totiž rozhodl okusit něco mnohem 'pozemštějšího', a tak zažaloval bývalého zaměstnavatele NCsoft o 24 milionů dolarů. Údajně za podvod, jehož se měla společnost ve vztahu ke Garriottovi dopustit.

Jakkoliv dobrovolně to mohlo vypadat, herní guru byl prý odejit, přičemž sdělení o tom, že už není ve firmě vítán mu bylo předáno v říjnu minulého roku. Tedy v období, kdy se nacházel v karanténě před odletem do vesmíru. O měsíc později pak byl jeho odchod veřejnosti oznámen jako Garriottova rezignace, přičemž on sám hráčům potvrdil, že se rozhodl pro změnu prostředí sám.

Pokud byste náhodou zapomněli, zde je jeho dřívější vyjádření: "Mnoho z vás nejspíš marně přemýšlí nad tím jaké jsou mé plány do budoucna teď, když jsem si konečně splnil svůj dlouholetý sen [let do vesmíru]," uvedl Garriott v dopisu fanouškům na oficiálních stránkách Tabula Rasa. "Inu, získané zkušenosti a zážitky mi pomohli uvědomit si, že bych rád věnoval svůj čas jistým novým věcem. NCsoft tedy opuštím právě proto, abych se do nich mohl pustit."

Jak to dopadne zatím skutečně nevím, ale jestli vás zajímá, proč se Richard rozhodl vymáhat právě 24 milionů dolarů, vězte, že je to z důvodu nuceného prodeje jeho akcií společnosti NCsoft. Kdyby je totiž mohl podržet až do roku 2011, věří (dost možná oprávněně), že by za ně dostal o nějaký ten peníz navíc.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Richard Garriott je zpět!
  2. Richard Garriott opouští NCsoft
  3. S Richardem Garriottem do vesmíru
  4. Otec Ultimy: Richard Garriott

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |