Gates of Destiny – freewarové Diablo

Tato hra ve mně evokovala vzpomínky na Diablo. A když jsem si ji zahrál, dospěl jsem k názoru, že by se dalo říci, že je to mladší freeware bráška svého velkého bratra. Takže všichni, kdo se rádi proháníte všemožnými podzemními kobkami (a nejen nimi), čtěte dále, taková hra tu bývá jen jednou za čas!
Gates of Destiny –  freewarové Diablo
Hra Gates of Destiny vychází ze všech her typu Diablo. Je to tedy ten typ hry, ve kterém se musíte „uklikat“, abyste dosáhli svých cílů. Podobnost s Diablem je tu hned v několika směrech. Poprvé vás něco začne napadat hned na začátku, kdy si volíte postavu. Máte tu na výběr dvě – paladina a amazonku. To už tu trochu Diablem zavání, nemyslíte? Nepostřehl jsem, zdali má výběr postavy na hru samotnou nějaký vliv, ale myslím že v podstatě nemá.

Celkem tu máme deset úrovní, ve kterých nás čekají různí kostlivci, netopýři a jiná monstra. Těmi se musíte probít až do konce. Je to celkem bez problémů, obtížnost není ani moc vysoká, chce to jen rychlé ruce a hbité prsty, pak by to mělo být snadné. Po celou dobu své cesty nacházíte různé meče, sekery, štíty, které si můžete vzít a vyměnit je za své. A taky nesmím zapomenout na lahvičky s manou a se životem, těch je tu taky hodně. Jinak se tu také dají najít různé svitky, s jejichž pomocí se naučíte nějaká ta kouzla. Kozel tu máme celkem šest, nepletu-li se, což není mnoho, ale pro naše účely to bohatě postačí.

Gates of DestinyGates of Destiny

Grafika, ta mi Diablo připomínala nejvíce. Myslel jsem si, že se hodně podobá původnímu Diablu, ale zas taková podoba tu není. Vše odhalíte až při hře - řekl bych, že animace postav jsou pěkně odfláknuté, protože třeba chůze je tvořena jen ze dvou framů, což působí trochu trhaně a vypadá to jakoby postava poskakovala nebo jela na koni. Ale to se dá přehlédnout, a moc to hře na kráse neubírá.

Hudba je také na velmi vysoké úrovni. Už v menu nám hraje do uší rázná hudba, působící majestátným dojmem. Celá hra se pak nese v podobném duchu. Trošku mi to však nedá a musím hře vytknout zvuky, když bojujete s mečem, tak to je takový trošku podivný zvuk připomínající něco jako když se okovává kůň :-).

Podtrženo, sečteno. Gates of Destiny je dobrá hra, zatraceně dobrá. Na to, že má tak malou velikost (něco pod 1 Mb), není ji skoro co vytknout. A připočtu-li k tomu to, že hra běží i na pentiu 60, je to BOMBA. Tak co, nemám pravdu? Však názor si udělejte sami. Hra je k dispozici ke stažení z Doupěte.

Gates of DestinyGates of Destiny

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A