GBA SP s lepším displejem bude i v Evropě

Pokud si chcete pořídit do kapsy nějaký handheld a z nějakého důvodu nechcete Nintendo DS nebo PSP, stále je tu starý dobrý Gameboy Advance. Na trh se v dohledné době dostane nová verze GB s názvem Micro, ale kromě toho i starý GBA SP dostane do vínku renovaci v podobě plně podsvíceného displeje. Dosud byla obrazovka podsvícena pouze ze stran, což mělo za následek nerovnoměrné osvícení. Ovšem mluvčí Nintenda prohlásil, že cena technologie poklesla natolik, aby GBA SP získalo lepší displej bez vedlejších efektů na zvýšení ceny.

* Takhle vypadá GB Micro *

Displej SP je nyní prý plně srovnatelný s GB Micro, co se týče jasnosti a ostrosti. V Americe se 19. září dostaly na trh dvě nové barevné variace GBA SP, a to sice grafit a perlová modř, které podsvíceným displejem disponují. Nintendo plánuje dostat SP s novými displeji na trh všude po světě, ovšem kdy přesně se dočkáme třeba my v Evropě neoznámili.

Doupě komentuje: Pro koupi GBA SP v současně době hovoří několik aspektů. Tím největším je bezesporu široká knihovna her, čítající několik stovek titulů. Za další je to nižší cena, než u nových handheldů a v neposlední řadě větší kompaktnost. Jistě, v tomto ohledu je na tom nejlépe Micro, ale i SP není problém nosit po kapsách. Nově se tak díky lepšímu displeji jedná o rozumný ekvivalent pro ty, kterým u her nezáleží jen na špičkové grafice.

Zdroj: Eurogamer     

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A