Giants – obři v kouzelné zemi Playstation 2

Interplay se opravdu chystá vstoupit do světa konzolí opravdu plnou vahou. Stále se bohužel pouze se mluví mluví o spoustě her, mezi kterými bude i Baldur`s Gate, ale Giants: Citizen Kabuto už jsou jistií. A co jsou vlastně ti Giants zač? Těžká otázka. Ta hra má vícero tváří. Chvílí 3rd person, jindy adventura, pak strategie... Playstation to nebude mít jednoduché.
Giants – obři v kouzelné zemi Playstation 2
Interplay se chystá vstoupit do světa konzolí opravdu plnou vahou. Stále se bohužel pouze mluví o spoustě her, mezi kterými bude i Baldur`s Gate, ale Giants: Citizen Kabuto už jsou jistí. A co jsou vlastně Giants zač? Těžká otázka. Ta hra má vícero tváří. Na svět Giants pohlížíte očima známé kamery- té samé, co neustále poletuje za zády Lary Croft, ale to je jen první pohled na věc. Giants je také strategie, trochu adventura, místy bezhlavá akce a všechno dohromady to tvoří vynikající hru. Alespoň na PC. Jak je to možné? Giants jsou zase jednou originální hra plná zábavy.

Na jedné zapomenuté planetě žijí tři dost odlišné formy života. Poměrně neškodní Smarties, ubohé oběti kouzelných rituálů vodních vil (Sea Reapers) a neuvěřitelně obrovská obluda, které nemá nic jiného na práci než zabíjet a žrát (Kabuto). Všichni tři se nemají moc v lásce (jak už to bývá) a tak dochází k potyčkám. Smarties se samozřejmě nelíbí končit na oltáři jako obětní beránci, takže se začnou bránit. Víly jsou plně oddány magii a proto v kapitole s vílou Delphi máte po ruce nejedno mocné kouzlo i ostrou čepel. Do konfliktu mezi těmito dvěma stranami zasáhnou mimozemšťané: Meccaryns neboli Meccs. Ti naprosto náhodou letí kolem a omylem ztroskotají (?). Meccs si libují v různých technických vymoženostech (jetpack, helikoptéry, věže,...) a ve zbraních. Čím větší, tím lepší. Ty jim pomáhají vyrobit Smarties výměnou za obranu proti Sea Reapers. Osudové rozhodnutí: Sea Reapers v jednom z nejmocnější rituálů vyvolají Občana Kabuto. Ten měl být mocným obráncem vodních vil, ale tak trochu odmítl poslušnost. Kabuto je charakteristický zejména tím, že je nemožné jej přehlédnout. Představte si obrovskou obludu, hodně podobnou King Kongovi. Jeho vzrůst dosahuje asi tak desetipodlažního domu, ke svačině si dává stáda krav, pro zábavu vraždí Smarties a rozšlapává hračky "křehkých" Meccs. Navíc si může stvořit pár přátel nemalých rozměrů (předtím se musí pořádně nažrat), kteří mu v jeho cestě zkázy účinně napomáhají. Ze zmatku tak vzniká totální chaos. Navíc jsou do hry pro odreagování zařazeny šílené závody na vodním skútru. Giants ovšem nejsou bezhlavou řeží. Mají poměrně propracovaný příběh rozdělený do několika kapitol za hrdinu z každé rasy.

Na Giants je zajímavé hlavně technické provedení. Jak se to všechno hýbe, jak je to obrovské nebo roztomilé. Giants jsou vlastně první velkou výzvou pro PS2 a jeho vývojová prostředí, takže se ukáže, jak to s tím programováním na PS2 je. Sami programátoři přiznali, že u Giants nebude stačit zapojit do akce pouze hlavní grafickou jednotku, bude potřeba zvládnout oba podpůrné koprocesory (VU0 a VU1). Jak by ne, vždyť na Pentium III 500Mhz a GeForce2 se hra občas při rušnější akci zacuká. Nicméně podle Shawna Jacobyho z Digital Mayhem by to neměl být problém. Jak jsem psal: na PC jsou Giants hitem, i když si je málokdo naplno užije kvůli hardwarovým nárokům, ale to nám doufám u PS2 nehrozí. Nicméně jsou originální a zábavní. Kéž se někde nestane "obří" chyba a vše dobře dopadne. Giants přijdou poměrně brzy - v první půlce 2001. Snad, známe PS2 a data vydání jeho potenciálních hitů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A