Giants – obři v kouzelné zemi Playstation 2

Interplay se opravdu chystá vstoupit do světa konzolí opravdu plnou vahou. Stále se bohužel pouze se mluví mluví o spoustě her, mezi kterými bude i Baldur`s Gate, ale Giants: Citizen Kabuto už jsou jistií. A co jsou vlastně ti Giants zač? Těžká otázka. Ta hra má vícero tváří. Chvílí 3rd person, jindy adventura, pak strategie... Playstation to nebude mít jednoduché.
Giants – obři v kouzelné zemi Playstation 2
Interplay se chystá vstoupit do světa konzolí opravdu plnou vahou. Stále se bohužel pouze mluví o spoustě her, mezi kterými bude i Baldur`s Gate, ale Giants: Citizen Kabuto už jsou jistí. A co jsou vlastně Giants zač? Těžká otázka. Ta hra má vícero tváří. Na svět Giants pohlížíte očima známé kamery- té samé, co neustále poletuje za zády Lary Croft, ale to je jen první pohled na věc. Giants je také strategie, trochu adventura, místy bezhlavá akce a všechno dohromady to tvoří vynikající hru. Alespoň na PC. Jak je to možné? Giants jsou zase jednou originální hra plná zábavy.

Na jedné zapomenuté planetě žijí tři dost odlišné formy života. Poměrně neškodní Smarties, ubohé oběti kouzelných rituálů vodních vil (Sea Reapers) a neuvěřitelně obrovská obluda, které nemá nic jiného na práci než zabíjet a žrát (Kabuto). Všichni tři se nemají moc v lásce (jak už to bývá) a tak dochází k potyčkám. Smarties se samozřejmě nelíbí končit na oltáři jako obětní beránci, takže se začnou bránit. Víly jsou plně oddány magii a proto v kapitole s vílou Delphi máte po ruce nejedno mocné kouzlo i ostrou čepel. Do konfliktu mezi těmito dvěma stranami zasáhnou mimozemšťané: Meccaryns neboli Meccs. Ti naprosto náhodou letí kolem a omylem ztroskotají (?). Meccs si libují v různých technických vymoženostech (jetpack, helikoptéry, věže,...) a ve zbraních. Čím větší, tím lepší. Ty jim pomáhají vyrobit Smarties výměnou za obranu proti Sea Reapers. Osudové rozhodnutí: Sea Reapers v jednom z nejmocnější rituálů vyvolají Občana Kabuto. Ten měl být mocným obráncem vodních vil, ale tak trochu odmítl poslušnost. Kabuto je charakteristický zejména tím, že je nemožné jej přehlédnout. Představte si obrovskou obludu, hodně podobnou King Kongovi. Jeho vzrůst dosahuje asi tak desetipodlažního domu, ke svačině si dává stáda krav, pro zábavu vraždí Smarties a rozšlapává hračky "křehkých" Meccs. Navíc si může stvořit pár přátel nemalých rozměrů (předtím se musí pořádně nažrat), kteří mu v jeho cestě zkázy účinně napomáhají. Ze zmatku tak vzniká totální chaos. Navíc jsou do hry pro odreagování zařazeny šílené závody na vodním skútru. Giants ovšem nejsou bezhlavou řeží. Mají poměrně propracovaný příběh rozdělený do několika kapitol za hrdinu z každé rasy.

Na Giants je zajímavé hlavně technické provedení. Jak se to všechno hýbe, jak je to obrovské nebo roztomilé. Giants jsou vlastně první velkou výzvou pro PS2 a jeho vývojová prostředí, takže se ukáže, jak to s tím programováním na PS2 je. Sami programátoři přiznali, že u Giants nebude stačit zapojit do akce pouze hlavní grafickou jednotku, bude potřeba zvládnout oba podpůrné koprocesory (VU0 a VU1). Jak by ne, vždyť na Pentium III 500Mhz a GeForce2 se hra občas při rušnější akci zacuká. Nicméně podle Shawna Jacobyho z Digital Mayhem by to neměl být problém. Jak jsem psal: na PC jsou Giants hitem, i když si je málokdo naplno užije kvůli hardwarovým nárokům, ale to nám doufám u PS2 nehrozí. Nicméně jsou originální a zábavní. Kéž se někde nestane "obří" chyba a vše dobře dopadne. Giants přijdou poměrně brzy - v první půlce 2001. Snad, známe PS2 a data vydání jeho potenciálních hitů.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A