Gift – dáreček bóóží? Houby, bobr je to!

Jakkoliv zní nadpis expresně a snad i nevhodně, stále nemohu sám zjistit, čím hlavní hrdina připravované hry od Cryo Interactive je. Je to bobr, čertík, mimozemšťan, kombinace již uvedeného nebo zcela mimo vnímání nás redaktorů herních časopisů? No uznejte sami, potkali jste doma někdy něco takovéhoto?
Gift – dáreček bóóží? Houby, bobr je to!
Jakkoliv zní nadpis expresně a snad i nevhodně, stále nemohu sám zjistit, čím hlavní hrdina připravované hry od Cryo Interactive je. Je to bobr, čertík, mimozemšťan, kombinace již uvedeného nebo zcela mimo vnímání nás redaktorů herních časopisů? No uznejte sami, potkali jste doma někdy něco takovéhoto?

GiftGift

Začnu oficiální stránkou věci. Gift, jak se hlavní hrdina stejnojmenné hry od Cryo Interactive jmenuje, je postavičkou veskrze komickou. Byť, jak jsem nastínil v úvodu, se o jeho původů vedou spory převeliké, jedno je jisté – proč tu je. Je to hrdina střetávající se s nebezpečím a nástrahami světa počítačových her. Zní to hloupě až toporně, ale vězte, že hry Gift je videohrou parodující videohry. V praxi to znamená, že se podobně jako hrdinové většiny her dostane na různá místa, všechny zachrání atd… to samo o sobě příliš extrovní není a za článek by to tuplem nestálo, kdyby… kdyby malý bobr Gift (jak jsem si mu dovolil familiérně říkat) nekvitoval veškeré typické rysy světa počítačových her vtipnými narážkami a obracel tak celou záležitost v žert.

GiftGift

GiftGift

Nicméně, příběh tu máme taky. Mezi Giftem a Lolito Globo (což je bůhví kdo) zahořela láska (resp. od Gifta směrem k ní) a aby se k ní dostal a probudil její lásku (aby z toho taky něco měl), musí překonat osmero scenárií, každé složené z hromady levelů, úkolů a dalších podivností. Pohybový aparát, kterým Gift disponuje, mu stačí na základní motorické potřeby – běhání, kráčení, plavání, šplhání či takřka obscénní létání. Ach, co všechno člověk dokáže provádět za věci ve jménu lásky…

GiftGift

Ale vraťme se zpět rovnýma nohama na pevnou zem. Ta bude plně 3D a jak zřejmě obrázky musely ihned napovědět, bude se jednat o hru z pohledu třetího hráče. Cryo sice srdnatě hájí názor, že se jedná o akční adventuru, ale z výše uvedeného a obrázků tipuji na arkádu ve styl Raymana či Tonic Trouble. Budou zde samozřejmě různé puzzle závisející na hře světla se stínem, ale tato informace je navenek stejně tak použitelná jako informativní. Očekávám, že se bude jednat opět o posouvání kostek, skákání po předem neupřesněných trasách s lákavou vyhlídkou pádu do lávy a další možnosti, jak lze bobra o zuby připravit.

GiftGift

Teď vážně. Cryo Interactive jsme zvyklí znát z druhé strany břehu – coby tvůrce vynikajících adventur se spletitým příběhem, zatraceně precizním zpracováním a revolučním posunem spolu s každým novým titulem. Hra Gift do tohoto zaběhnutého schématu ale jaksi ne a ne zapadnout – jedná se o 3D akční adventuru z pohledu třetí postavy, která zřejmě nenabídne tolik nového svému žánru, jako tomu bývá u ostatních titulů Cryo Interactive. Již zmíněné hry Rayman či Tonic Trouble doplatily na to, že byly předělávkami z konzolových her; to sice v případě Giftu nehrozí, neboť jde o titul originální, a tudíž původní, nicméně chápejte mé obavy – Cryo je pro mě FIRMA, která něco znamená a pokud by byl Gift jen další hopsandou v řadě, byla by to pro příznivce klasických adventur hořká pilulka.

GiftGift

Datum vydání zatím nebylo ohlášeno.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A