Glide Face – zběsilé závody člunů

Projížďka na člunu může patřit v mnoha případech mezi stejně výrazné a adrenalinové zážitky, jako jízda na horské dráze či závody formule 1. Herní trh nám však na pozici simulátorů závodů lodí a člunů zeje prázdnotou, což je bezpochyby velká škoda. Právě toho hodlá využít ruská společnost New Media Generation, která ve spolupráci s vývojářským týmem Viola chystá pro všechny nadšence nový titul s názvem Glide Face.
Glide Face – zběsilé závody člunů

Pořídit si vlastní motorový člun není levná záležitost - dovolit si to mohou jen jedinci z řad dobře situovaných. Obyčejnému člověku se tak může o jízdě na silné, doslova zběsile akcelerující lodi jen zdát. Právě to je nejpodstatnější rozdíl mezi herními simulacemi závodních člunů a automobilových závodů. Jak jsme si mohli kolem sebe dobře všimnout, vlastnit vůz není v dnešní době nic zvláštního. A i když by se bezpochyby našly výjimky, které do této kategorie nemůžeme zařadit (jednoduše proto, že vůz nevlastní), měl snad každý alespoň jednou za život možnost vyzkoušet si řízení auta.

 

 

Už v brzké době vám však bude moci herní trh nabídnout alespoň počítačové ztvárnění závodů na vodní hladině, které připlachtí na naše PC díky titulu Glide Face. Žánrově se tato hra zařadí někde na pomezí mezi nefalšované simulace a arkádové, a ve své podstatě tedy nepříliš reálné hry. Díky rozmanité nabídce hned několika módů si tak bude moci vybrat opravdu každý.

Pro nikoho jistě nebude žádným tajemstvím zjištění, že do svých rukou získáte prostřednictvím klávesy vlastní a pořádně výkonný motorový člun. Je jen na vás, co s ním podniknete. Chcete se jen tak projíždět na obrovském jezeře, abyste tak odhalili každé zákoutí vašeho plechového miláčka? Není problém, s tím tvůrci počítají. Pro mnohem hravější jedince z řad hráčů jsou však připraveny také módy závodů, které vám umožní vyzkoušet si dráhu profesionálního kapitána motorového člunu (i když ono slovo kapitán asi není nejvýstižnější). Chybět by podle všeho neměl ani multiplayer, prohánět se tak budete moci i spolu s dalšími skutečnými hráči.

Při svém putování po tratích na území celého světa samozřejmě navštívíte nespočet zemí a států, mezi kterými by nemělo chybět ani "domácí" Rusko (tedy z pohledu samotných tvůrců). Bohužel nelze očekávat, že vás kroky osudu zavedou i na území našeho malého státu. Ale není se ani čemu divit.

Zúčastnit se budete moci závodů v různém počasí, ročních a denních období. Právě noční projížďky na člunu by měly patřit mezi největší zážitek ze hry. Titul Glide Face by se měl také pyšnit unikátní metodou realistického modelování vody. Co je na tom pravdy nám ukáže až konečná verze hry.

Velký důraz je při vývoji kladen také na realistické chování všech člunů. Nepochybně velký vliv na případný úspěch titulu Glide Face bude mít i umělá inteligence vašich přímých protivníků.

 

 

Důležitá je samozřejmě také vizuální stránka hry. Podle dosud vypuštěných obrázků to vypadá, že ani tuto stránku samotní tvůrci "neodflákli", o tom se konec konců můžete přesvědčit sami. Požadovaná hardwarová konfigurace pro plynulý běh není nijak přehnaná, postačit by vám měl procesor o frekvenci nějakých 800 MHz a samozřejmě patřičně výkonná grafická karta.

Titul Glide Face má podle všech dostupných informací nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. Sami autoři hodlají touto hrou zaútočit na hráče všech věkových kategorií. Jak budou ve svém snažení úspěšní, to se snad budeme moci přesvědčit ještě letos, nejpozději v první polovině příštího roku. A abych nezapomněl - v nejbližší době se dočkáte na Doupěti také rozhovoru se zástupcem ruské společnosti New Media Generation. A otázky se budou samozřejmě týkat také připravovaného titulu Glide Face.

Na závěr vám ještě v bodech nabízím souhrn základních vlastností titulu Glide Face. A co nám tedy tato hra přinese?

  • Širokou nabídku módů, mezi kterými nebude chybět ani mód Tournament či Quick Race
  • Více než 20 realistických modelů vodních člunů, které vám umožní prohánět se rychlostí větší než 100 km/h
  • Hned několik rozmanitých tratí, závody lišící se ročním, ale i denním obdobím
  • Unikátní technologii modelování vody
  • Reálně se chovající čluny
  • Proměnlivé počasí v průběhu závodu a další efekty
  • Multiplayer se spoustou módů

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A