Glide Face – zběsilé závody člunů

Projížďka na člunu může patřit v mnoha případech mezi stejně výrazné a adrenalinové zážitky, jako jízda na horské dráze či závody formule 1. Herní trh nám však na pozici simulátorů závodů lodí a člunů zeje prázdnotou, což je bezpochyby velká škoda. Právě toho hodlá využít ruská společnost New Media Generation, která ve spolupráci s vývojářským týmem Viola chystá pro všechny nadšence nový titul s názvem Glide Face.
Glide Face – zběsilé závody člunů

Pořídit si vlastní motorový člun není levná záležitost - dovolit si to mohou jen jedinci z řad dobře situovaných. Obyčejnému člověku se tak může o jízdě na silné, doslova zběsile akcelerující lodi jen zdát. Právě to je nejpodstatnější rozdíl mezi herními simulacemi závodních člunů a automobilových závodů. Jak jsme si mohli kolem sebe dobře všimnout, vlastnit vůz není v dnešní době nic zvláštního. A i když by se bezpochyby našly výjimky, které do této kategorie nemůžeme zařadit (jednoduše proto, že vůz nevlastní), měl snad každý alespoň jednou za život možnost vyzkoušet si řízení auta.

 

 

Už v brzké době vám však bude moci herní trh nabídnout alespoň počítačové ztvárnění závodů na vodní hladině, které připlachtí na naše PC díky titulu Glide Face. Žánrově se tato hra zařadí někde na pomezí mezi nefalšované simulace a arkádové, a ve své podstatě tedy nepříliš reálné hry. Díky rozmanité nabídce hned několika módů si tak bude moci vybrat opravdu každý.

Pro nikoho jistě nebude žádným tajemstvím zjištění, že do svých rukou získáte prostřednictvím klávesy vlastní a pořádně výkonný motorový člun. Je jen na vás, co s ním podniknete. Chcete se jen tak projíždět na obrovském jezeře, abyste tak odhalili každé zákoutí vašeho plechového miláčka? Není problém, s tím tvůrci počítají. Pro mnohem hravější jedince z řad hráčů jsou však připraveny také módy závodů, které vám umožní vyzkoušet si dráhu profesionálního kapitána motorového člunu (i když ono slovo kapitán asi není nejvýstižnější). Chybět by podle všeho neměl ani multiplayer, prohánět se tak budete moci i spolu s dalšími skutečnými hráči.

Při svém putování po tratích na území celého světa samozřejmě navštívíte nespočet zemí a států, mezi kterými by nemělo chybět ani "domácí" Rusko (tedy z pohledu samotných tvůrců). Bohužel nelze očekávat, že vás kroky osudu zavedou i na území našeho malého státu. Ale není se ani čemu divit.

Zúčastnit se budete moci závodů v různém počasí, ročních a denních období. Právě noční projížďky na člunu by měly patřit mezi největší zážitek ze hry. Titul Glide Face by se měl také pyšnit unikátní metodou realistického modelování vody. Co je na tom pravdy nám ukáže až konečná verze hry.

Velký důraz je při vývoji kladen také na realistické chování všech člunů. Nepochybně velký vliv na případný úspěch titulu Glide Face bude mít i umělá inteligence vašich přímých protivníků.

 

 

Důležitá je samozřejmě také vizuální stránka hry. Podle dosud vypuštěných obrázků to vypadá, že ani tuto stránku samotní tvůrci "neodflákli", o tom se konec konců můžete přesvědčit sami. Požadovaná hardwarová konfigurace pro plynulý běh není nijak přehnaná, postačit by vám měl procesor o frekvenci nějakých 800 MHz a samozřejmě patřičně výkonná grafická karta.

Titul Glide Face má podle všech dostupných informací nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. Sami autoři hodlají touto hrou zaútočit na hráče všech věkových kategorií. Jak budou ve svém snažení úspěšní, to se snad budeme moci přesvědčit ještě letos, nejpozději v první polovině příštího roku. A abych nezapomněl - v nejbližší době se dočkáte na Doupěti také rozhovoru se zástupcem ruské společnosti New Media Generation. A otázky se budou samozřejmě týkat také připravovaného titulu Glide Face.

Na závěr vám ještě v bodech nabízím souhrn základních vlastností titulu Glide Face. A co nám tedy tato hra přinese?

  • Širokou nabídku módů, mezi kterými nebude chybět ani mód Tournament či Quick Race
  • Více než 20 realistických modelů vodních člunů, které vám umožní prohánět se rychlostí větší než 100 km/h
  • Hned několik rozmanitých tratí, závody lišící se ročním, ale i denním obdobím
  • Unikátní technologii modelování vody
  • Reálně se chovající čluny
  • Proměnlivé počasí v průběhu závodu a další efekty
  • Multiplayer se spoustou módů

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 68 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A