Glide Face – zběsilé závody člunů

Projížďka na člunu může patřit v mnoha případech mezi stejně výrazné a adrenalinové zážitky, jako jízda na horské dráze či závody formule 1. Herní trh nám však na pozici simulátorů závodů lodí a člunů zeje prázdnotou, což je bezpochyby velká škoda. Právě toho hodlá využít ruská společnost New Media Generation, která ve spolupráci s vývojářským týmem Viola chystá pro všechny nadšence nový titul s názvem Glide Face.
Glide Face – zběsilé závody člunů

Pořídit si vlastní motorový člun není levná záležitost - dovolit si to mohou jen jedinci z řad dobře situovaných. Obyčejnému člověku se tak může o jízdě na silné, doslova zběsile akcelerující lodi jen zdát. Právě to je nejpodstatnější rozdíl mezi herními simulacemi závodních člunů a automobilových závodů. Jak jsme si mohli kolem sebe dobře všimnout, vlastnit vůz není v dnešní době nic zvláštního. A i když by se bezpochyby našly výjimky, které do této kategorie nemůžeme zařadit (jednoduše proto, že vůz nevlastní), měl snad každý alespoň jednou za život možnost vyzkoušet si řízení auta.

 

 

Už v brzké době vám však bude moci herní trh nabídnout alespoň počítačové ztvárnění závodů na vodní hladině, které připlachtí na naše PC díky titulu Glide Face. Žánrově se tato hra zařadí někde na pomezí mezi nefalšované simulace a arkádové, a ve své podstatě tedy nepříliš reálné hry. Díky rozmanité nabídce hned několika módů si tak bude moci vybrat opravdu každý.

Pro nikoho jistě nebude žádným tajemstvím zjištění, že do svých rukou získáte prostřednictvím klávesy vlastní a pořádně výkonný motorový člun. Je jen na vás, co s ním podniknete. Chcete se jen tak projíždět na obrovském jezeře, abyste tak odhalili každé zákoutí vašeho plechového miláčka? Není problém, s tím tvůrci počítají. Pro mnohem hravější jedince z řad hráčů jsou však připraveny také módy závodů, které vám umožní vyzkoušet si dráhu profesionálního kapitána motorového člunu (i když ono slovo kapitán asi není nejvýstižnější). Chybět by podle všeho neměl ani multiplayer, prohánět se tak budete moci i spolu s dalšími skutečnými hráči.

Při svém putování po tratích na území celého světa samozřejmě navštívíte nespočet zemí a států, mezi kterými by nemělo chybět ani "domácí" Rusko (tedy z pohledu samotných tvůrců). Bohužel nelze očekávat, že vás kroky osudu zavedou i na území našeho malého státu. Ale není se ani čemu divit.

Zúčastnit se budete moci závodů v různém počasí, ročních a denních období. Právě noční projížďky na člunu by měly patřit mezi největší zážitek ze hry. Titul Glide Face by se měl také pyšnit unikátní metodou realistického modelování vody. Co je na tom pravdy nám ukáže až konečná verze hry.

Velký důraz je při vývoji kladen také na realistické chování všech člunů. Nepochybně velký vliv na případný úspěch titulu Glide Face bude mít i umělá inteligence vašich přímých protivníků.

 

 

Důležitá je samozřejmě také vizuální stránka hry. Podle dosud vypuštěných obrázků to vypadá, že ani tuto stránku samotní tvůrci "neodflákli", o tom se konec konců můžete přesvědčit sami. Požadovaná hardwarová konfigurace pro plynulý běh není nijak přehnaná, postačit by vám měl procesor o frekvenci nějakých 800 MHz a samozřejmě patřičně výkonná grafická karta.

Titul Glide Face má podle všech dostupných informací nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. Sami autoři hodlají touto hrou zaútočit na hráče všech věkových kategorií. Jak budou ve svém snažení úspěšní, to se snad budeme moci přesvědčit ještě letos, nejpozději v první polovině příštího roku. A abych nezapomněl - v nejbližší době se dočkáte na Doupěti také rozhovoru se zástupcem ruské společnosti New Media Generation. A otázky se budou samozřejmě týkat také připravovaného titulu Glide Face.

Na závěr vám ještě v bodech nabízím souhrn základních vlastností titulu Glide Face. A co nám tedy tato hra přinese?

  • Širokou nabídku módů, mezi kterými nebude chybět ani mód Tournament či Quick Race
  • Více než 20 realistických modelů vodních člunů, které vám umožní prohánět se rychlostí větší než 100 km/h
  • Hned několik rozmanitých tratí, závody lišící se ročním, ale i denním obdobím
  • Unikátní technologii modelování vody
  • Reálně se chovající čluny
  • Proměnlivé počasí v průběhu závodu a další efekty
  • Multiplayer se spoustou módů

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A