Glide Face – zběsilé závody člunů

vytisknout velikost písma
Projížďka na člunu může patřit v mnoha případech mezi stejně výrazné a adrenalinové zážitky, jako jízda na horské dráze či závody formule 1. Herní trh nám však na pozici simulátorů závodů lodí a člunů zeje prázdnotou, což je bezpochyby velká škoda. Právě toho hodlá využít ruská společnost New Media Generation, která ve spolupráci s vývojářským týmem Viola chystá pro všechny nadšence nový titul s názvem Glide Face.
Glide Face – zběsilé závody člunů

Pořídit si vlastní motorový člun není levná záležitost - dovolit si to mohou jen jedinci z řad dobře situovaných. Obyčejnému člověku se tak může o jízdě na silné, doslova zběsile akcelerující lodi jen zdát. Právě to je nejpodstatnější rozdíl mezi herními simulacemi závodních člunů a automobilových závodů. Jak jsme si mohli kolem sebe dobře všimnout, vlastnit vůz není v dnešní době nic zvláštního. A i když by se bezpochyby našly výjimky, které do této kategorie nemůžeme zařadit (jednoduše proto, že vůz nevlastní), měl snad každý alespoň jednou za život možnost vyzkoušet si řízení auta.

 

 

Už v brzké době vám však bude moci herní trh nabídnout alespoň počítačové ztvárnění závodů na vodní hladině, které připlachtí na naše PC díky titulu Glide Face. Žánrově se tato hra zařadí někde na pomezí mezi nefalšované simulace a arkádové, a ve své podstatě tedy nepříliš reálné hry. Díky rozmanité nabídce hned několika módů si tak bude moci vybrat opravdu každý.

Pro nikoho jistě nebude žádným tajemstvím zjištění, že do svých rukou získáte prostřednictvím klávesy vlastní a pořádně výkonný motorový člun. Je jen na vás, co s ním podniknete. Chcete se jen tak projíždět na obrovském jezeře, abyste tak odhalili každé zákoutí vašeho plechového miláčka? Není problém, s tím tvůrci počítají. Pro mnohem hravější jedince z řad hráčů jsou však připraveny také módy závodů, které vám umožní vyzkoušet si dráhu profesionálního kapitána motorového člunu (i když ono slovo kapitán asi není nejvýstižnější). Chybět by podle všeho neměl ani multiplayer, prohánět se tak budete moci i spolu s dalšími skutečnými hráči.

Při svém putování po tratích na území celého světa samozřejmě navštívíte nespočet zemí a států, mezi kterými by nemělo chybět ani "domácí" Rusko (tedy z pohledu samotných tvůrců). Bohužel nelze očekávat, že vás kroky osudu zavedou i na území našeho malého státu. Ale není se ani čemu divit.

Zúčastnit se budete moci závodů v různém počasí, ročních a denních období. Právě noční projížďky na člunu by měly patřit mezi největší zážitek ze hry. Titul Glide Face by se měl také pyšnit unikátní metodou realistického modelování vody. Co je na tom pravdy nám ukáže až konečná verze hry.

Velký důraz je při vývoji kladen také na realistické chování všech člunů. Nepochybně velký vliv na případný úspěch titulu Glide Face bude mít i umělá inteligence vašich přímých protivníků.

 

 

Důležitá je samozřejmě také vizuální stránka hry. Podle dosud vypuštěných obrázků to vypadá, že ani tuto stránku samotní tvůrci "neodflákli", o tom se konec konců můžete přesvědčit sami. Požadovaná hardwarová konfigurace pro plynulý běh není nijak přehnaná, postačit by vám měl procesor o frekvenci nějakých 800 MHz a samozřejmě patřičně výkonná grafická karta.

Titul Glide Face má podle všech dostupných informací nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. Sami autoři hodlají touto hrou zaútočit na hráče všech věkových kategorií. Jak budou ve svém snažení úspěšní, to se snad budeme moci přesvědčit ještě letos, nejpozději v první polovině příštího roku. A abych nezapomněl - v nejbližší době se dočkáte na Doupěti také rozhovoru se zástupcem ruské společnosti New Media Generation. A otázky se budou samozřejmě týkat také připravovaného titulu Glide Face.

Na závěr vám ještě v bodech nabízím souhrn základních vlastností titulu Glide Face. A co nám tedy tato hra přinese?

  • Širokou nabídku módů, mezi kterými nebude chybět ani mód Tournament či Quick Race
  • Více než 20 realistických modelů vodních člunů, které vám umožní prohánět se rychlostí větší než 100 km/h
  • Hned několik rozmanitých tratí, závody lišící se ročním, ale i denním obdobím
  • Unikátní technologii modelování vody
  • Reálně se chovající čluny
  • Proměnlivé počasí v průběhu závodu a další efekty
  • Multiplayer se spoustou módů

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

včera | | 5 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A