Glimmer – další česká adventura? Ano!

Již minulý týden jsme vás informovali o dvou nových českých adventurách. Dnes tu máme další, která nese název Glimmer – Jizvy minulosti. Je opravdu dobré, že se naši vývojáři tak činí, protože českých her není nikdy dost. Po úspěchu velkých společností jako Illusion Softworks nebo Bohemia Interactive Studios jsou na pořadu dne společnosti menší až malé.
Glimmer – další česká adventura? Ano!
Glimmer – jizvy minulosti je nová česká adventura od mně neznámého týmu Antelope Studios a je jeho první hra. Jaký byl můj údiv, když jsem zjistil, že hra je ve vývoji již od roku 1996 a od té doby prošla několika změnami včetně předělávky z MS-DOS na Windows. Ale i po těchto strastech vypadá zajímavě.
GlimmerGlimmer

Příběh hry se odehrává v nespecifikované době, v době, kdy lidé svádí nerovné souboje s mimozemskými civilizacemi, které pronikají mezi nejvýznamnější obyvatele naší modré planetky a snaží se jim radikálně změnit život. Glimmer je speciální orginazace, která byla vytvořena pro potírání těchto mimozemských civilizací a pro kolaboraci mimozemšťanů výměnou za jejich technologie. Pokud se normální obyvatelé zabývají výzkumem mimozemských civilizací, tak Glimmer vše vyvrací a tvrdí, že víra v mimozemskou civilizaci je naprostý nesmysl. Když už se zdá, že lidem není pomoci, vstoupí na scénu další mimozemská civilizace, nápadně podobná té naší a události naberou nový směr… Vy budete jako hlavní postava osloveni touto civilizací s cílem nalezení Cybereggu, bájného místa skrývajícího velkou energii, která má sloužit ke zničení nepřátel a zastavení veškerých jejich aktivit jak na Zemi, tak ve vesmíru.

GlimmerGlimmer

Hra bude obsahovat něco okolo 100 lokací spolu s perfektním scénářem, který byl vytvářen a rozvíjen po celou dobu vývoje. Všechny tyto lokace ve hře jsou renderované, nejnáročnější scéna čítá přes 3 miliony polygonů. Do těchto lokací jsou vkládány živé postavy, které tak dotvářejí jejich konečný vzhled. Rozlišení 640×480 barev hi-color není jistě nijak závratné. V tomto rozlišení byl dělán i Polda 2, nepletu-li se, a grafika byla taková kostrbatá, ale co naplat.

I na zvukovou stránku hry byl kladen velký důraz – tu totiž tvořil profesionální hudebník, a musím se přiznat, je to na ní znát. Sám jsem poslouchal některé skladby a ty se mi velice líbily – skvěle dotvářely atmosféru jednotlivých lokací.

GlimmerGlimmer

Co se týče hardwarových nároků na váš počítač, tak se neobávejte, vše by mělo jít spustit na průměrné konfiguraci, což je dle autorů Pentium 133, 32 RAM s operačním systémem Windows 95 a výš (a to včetně W2K!). Datum vydání bylo stanoveno na říjen tohoto roku, kterýžto nám už pomalu končí, takže nechejme se překvapit, zdali autoři dospějí všech svých závazků, nebo zda si budeme ještě muset nějakou dobu počkat.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |