Glimmer – další česká adventura? Ano!

Již minulý týden jsme vás informovali o dvou nových českých adventurách. Dnes tu máme další, která nese název Glimmer – Jizvy minulosti. Je opravdu dobré, že se naši vývojáři tak činí, protože českých her není nikdy dost. Po úspěchu velkých společností jako Illusion Softworks nebo Bohemia Interactive Studios jsou na pořadu dne společnosti menší až malé.
Glimmer – další česká adventura? Ano!
Glimmer – jizvy minulosti je nová česká adventura od mně neznámého týmu Antelope Studios a je jeho první hra. Jaký byl můj údiv, když jsem zjistil, že hra je ve vývoji již od roku 1996 a od té doby prošla několika změnami včetně předělávky z MS-DOS na Windows. Ale i po těchto strastech vypadá zajímavě.
GlimmerGlimmer

Příběh hry se odehrává v nespecifikované době, v době, kdy lidé svádí nerovné souboje s mimozemskými civilizacemi, které pronikají mezi nejvýznamnější obyvatele naší modré planetky a snaží se jim radikálně změnit život. Glimmer je speciální orginazace, která byla vytvořena pro potírání těchto mimozemských civilizací a pro kolaboraci mimozemšťanů výměnou za jejich technologie. Pokud se normální obyvatelé zabývají výzkumem mimozemských civilizací, tak Glimmer vše vyvrací a tvrdí, že víra v mimozemskou civilizaci je naprostý nesmysl. Když už se zdá, že lidem není pomoci, vstoupí na scénu další mimozemská civilizace, nápadně podobná té naší a události naberou nový směr… Vy budete jako hlavní postava osloveni touto civilizací s cílem nalezení Cybereggu, bájného místa skrývajícího velkou energii, která má sloužit ke zničení nepřátel a zastavení veškerých jejich aktivit jak na Zemi, tak ve vesmíru.

GlimmerGlimmer

Hra bude obsahovat něco okolo 100 lokací spolu s perfektním scénářem, který byl vytvářen a rozvíjen po celou dobu vývoje. Všechny tyto lokace ve hře jsou renderované, nejnáročnější scéna čítá přes 3 miliony polygonů. Do těchto lokací jsou vkládány živé postavy, které tak dotvářejí jejich konečný vzhled. Rozlišení 640×480 barev hi-color není jistě nijak závratné. V tomto rozlišení byl dělán i Polda 2, nepletu-li se, a grafika byla taková kostrbatá, ale co naplat.

I na zvukovou stránku hry byl kladen velký důraz – tu totiž tvořil profesionální hudebník, a musím se přiznat, je to na ní znát. Sám jsem poslouchal některé skladby a ty se mi velice líbily – skvěle dotvářely atmosféru jednotlivých lokací.

GlimmerGlimmer

Co se týče hardwarových nároků na váš počítač, tak se neobávejte, vše by mělo jít spustit na průměrné konfiguraci, což je dle autorů Pentium 133, 32 RAM s operačním systémem Windows 95 a výš (a to včetně W2K!). Datum vydání bylo stanoveno na říjen tohoto roku, kterýžto nám už pomalu končí, takže nechejme se překvapit, zdali autoři dospějí všech svých závazků, nebo zda si budeme ještě muset nějakou dobu počkat.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 26 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 4 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 6 N/A