God of War a RDR2 dominují v nominacích na The Game Awards

God of War a Red Dead Redemption si to rozdají o hru roku. Obě hry mají po osmi nominacích, kdo jich promění více?
God of War a RDR2 dominují v nominacích na The Game Awards

Ego každého příslušníka PC Master Race se zřejmě otřese v základech poté, co uvidí nominace na The Game Awards 2018. Absolutně totiž dominují konzolové tituly v čele s God of War a Red Dead Redemption 2. Následují také další PS4 exkluzivity Detroit: Become Human a Marvel´s Spider-Man.V závěsu je pak minimalistická hopsačka Celeste a Assassin´s Creed: Odyssey.

Letošní akce The Game Awards prý bude doslova nabitá hity

Letošní akce The Game Awards prý bude doslova nabitá hity

V souboji o hru roku se v podstatě hned po vydání God of War očekávalo, že jediným konkurentem bude právě Red Dead Redemption 2. Ve většině kategorií se ale dá Red Dead Redemption považovat za mírného favorita jednoduše z toho důvodu, že vyšlo krom PS4 i na Xbox a má tak jednak více hráčů, a také méně odpůrců v podobě konkurenčních platforem. Na určení vítěze se ale krom fanoušků podílí i odborná porota. Za velký úspěch můžeme považovat, že v kategorii virtuální reality nechybí Beat Saber od českého studia Beat Games.

Hra roku

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)

Nejlepší zavedená hra

  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Overwatch (Blizzard)

Nejlepší režie

  • A Way Out (Hazelight Studios / EA)
  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Nejlepší výprava

  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)

Nejlepší umělecké zpracování

  • Return of Obra Dinn (3909 LLC)
  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)

Nejlepší hudba

  • God of War (Bear McCreary)
  • Marvel’s Spider-Man (John Paesano)
  • Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)
  • Ni No Kuni II (Joe Hisaishi)
  • Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
  • Celeste (Lena Raine)

Nejlepší audio design

  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)

Nejlepší herecký výkon

  • Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
  • Christopher Judge as Kratos, God of War
  • Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
  • Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
  • Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

Cena Games for Impact

  • 11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)

Nejlepší nezávislá hra

  • Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • The Messenger (Sabotage Studio)

Nejlepší mobilní hra

  • PUBG MOBILE (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
  • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)
  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Fortnite (Epic Games)

Nejlepší VR/AR hra

  • ASTRO BOT Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
  • Beat Saber (Beat Games)
  • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
  • Moss (Polyarc Games)
  • Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

Nejlepší akční hra

  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Mega Man 11 (Capcom)
  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)

Nejlepší dobrodružná hra

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Nejlepší RPG

  • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
  • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (Level 5 / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)
  • Monster Hunter: World (Capcom)

Nejlepší bojová hra

  • BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
  • Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Soul Calibur VI (Bandai Namco Studios / BANDAI NAMCO Entertainment)
  • Street Fighter V Arcade (Dimps / Capcom)

Nejlepší rodinná hra

  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)
  • Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
  • Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Nejlepší strategická hra

  • BATTLETECH (Harebrained Schemes / Paradox Interactive
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
  • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Nejlepší sportovní/závodní hra

  • FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Nejlepší multiplayerová hra

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)
  • Fortnite (Epic Games)

Nejlepší studentská hra

  • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
  • JERA (Digipen Bilbao, Spain)
  • LIFF (ISTART Digital, France)
  • Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences, Norway)
  • RE: Charge (MIT)

Nejlepší debutová indie hra

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains)
  • Moss (Polyarc Games)
  • The Messenger (Sabotage Studio)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Nejlepší E-sport hra

  • CS:GO
  • Dota2
  • Fortnite (Epic Games)
  • League of Legends
  • Overwatch (Blizzard)

Nejlepší E-sportový hráč

  • Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)
  • Jian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox)

Nejlepší E-sportový tým

  • Fnatic (LoL)
  • Astralis (CS:GO)
  • Cloud9 (LoL)
  • London Spitfire (OWL)
  • OG (Dota2)

Nejlepší E-sportový kouč

  • Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)
  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis)
  • Dylan Falco (Fnatic)
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)
  • Janko “YNk” Paunovic (MiBR)
  • Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)

Nejlepší E-sportová akce

  • Overwatch League Grand Finals
  • League of Legends World Championship
  • ELEAGUE Major: Boston 2018
  • The International 2018
  • EVO 2018

Nejlepší E-sport moderátor

  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Alex “Machine” Richardson
  • Paul “RedEye” Chaloner
  • Anders Blume
  • Alex “Goldenboy” Mendez

Nejlepší E-sport Moment

  • OG’s překvapují LGD (Dota2 Finals)
  • KT vs IG Base Race (LoL Worlds)
  • C9 návrat do hry a výhra v prodloužení proti FAZE (ELEAGUE)
  • G2 poráží RNG (LoL Worlds)
  • SonicFox vs. Go1 (DBR - EVO 2018)

Tvůrce zábavního obsahu roku

  • Ninja
  • Pokimane
  • Dr. Lupo
  • Myth
  • Willyrex

Oblíbený moment 2017

  •  The Game Awards Orchestra (Performance)
  • Carol Shaw (Industry Icon)
  • Josef Fares (A Way Out)
  • Zelda (Game Of The Year)
  • Hideo Kojima and Guillermo del Toro (Moment)

Kdo je vaším favoritem na jednotlivé kategorie? Nezapomeňte pro ně hlasovat na webu The Game Awards.

Nejnovější komentáře