God of War mělo mít více bossů, nebyly na ně ale prostředky

Poslední přírůstek do série God of War byl výjimečným počinem herního roku 2018. Jestli mu ale něco chybělo, byl to rozhodně větší počet rozmanitých a epických bossů.
God of War mělo mít více bossů, nebyly na ně ale prostředky

Severské pokračování série God of War změnilo zaběhlé pořádky a na rozdíl od předchozích dílů už nemělo tolik úžasných soubojů s bossy, které by vám ohromily velikostí nepřítele i svojí epičností. Ano, byl tu Baldur, drak z hory, ale potom? Spousta trollů (ani nejsou považovaní za bosse jako takové), kteří spíše jenom měnili barvu a element, kterým vás poškodili. A samozřejmě Valkýry, které vám daly ten správný test co se obtížnosti týče. Ukazuje se, že to tak úplně nebyla původní vize vedoucího vývoje Coryho Barloga, který všeobecně zřejmě má často dost vysoké nároky. Kromě množství bossů totiž musel finančním prostředkům ustoupit i v případě DLC, které by bylo až příliš náročné na tvorbu. 

God of War mohlo mít i DLC, vedoucí vývoje měl ale příliš náročnou vizi

God of War mohlo mít i DLC, vedoucí vývoje měl ale příliš náročnou vizi

"Vystřihli jsme spoustu soubojů s bossy. Měli jsme jich původně o mnoho více a hra byla neuvěřitelně ambiciozní a šílenější. Ale potom, když se posouváte ve vývoji, řeknete si, že tohle už je moc. Tohle prostě nejde udělat. Jeden boss zabere čas asi 30 vývojářů na rok a půl. To je strašně moc," vysvětloval Barlog, proč nebylo možné do hry promítnout všechny jeho vize.

Hrou roku je God of War, nejvíce ocenění má Red Dead Redemption 2

Hrou roku je God of War, nejvíce ocenění má Red Dead Redemption 2

Pro příklad můžeme uvést, že už dříve Barlog řekl, že lidé se ho hodně ptají na obřího ptáka v Helheimu. Právě ten je jedním z vyškrtnutých bossů, který původně měl být opravdovou lahůdkou. Jenže nakonec musel jít z kola ven právě z toho důvodu, že by bylo až příliš náročné vytvářet další masivní boss fight.

Pokračování God of War musí být ještě větší a lepší, tvrdí designér hry

Pokračování God of War musí být ještě větší a lepší, tvrdí designér hry

Doufejme, že vzhledem k obrovskému úspěchu God of War se v příštím díle už nebude muset Barlogův tým držet tolik zpátky a dostane do rukou ještě větší důvěru. Protože právě obří souboje s bossy jsou to, co jsme mohli na sérii vždy obdivovat a její vývojáři je umějí udělat opravdu mistrně. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma