Google oznamuje svou herní službu, hodlá konkurovat Apple Arcade

Také Google se pouští do předplatné platformy pro své hry a aplikace.

Apple přednedávnem spustil svou novou předplatnou platformu Apple Arcade, ve které si za poplatek můžete užívat spousty exkluzivních aplikací a videoher, precizně optimalizovaných pro iPhony a další zařízení výrobce. Kousek koláče nyní chce pro sebe uzmout i Google se svou platformou Google Play Pass.

Zatímco Apple Arcade má v nabídne něco přes 100 všemožných her a aplikací, Google Play Pass jich má rovnou 350. Nechybí rodinná podpora, kdy jedno předplatné může využívat až šest lidí najednou. Podobná je i cena, za Google Play Pass si během prvního roku zaplatíte akční cenu 2 eura měsíčně. Apple Arcade je nabízen za 5 euro. 

Pokud patříte mezi aktivní mobilní hráče, služba vám rozhodně udělá radost. Najdete v ní takové herní pecky jako Reigns: Game of Thrones, Mini Metro, Terraria či Lumino City. Předplatné znamená, že ve většině her nenajdete žádné mikrotransakce ani reklamy. 

Jediné, co prozatím vypadá lehce nestabilně je samotný systém honorářů pro vývojáře her, který je podle všeho nastaven hlavně na hry s bohatou znovuhratelností (žánr MMO či budovatelské strategie) než-li na krátké příběhové zážitky. Google slibuje, že bude systém honorářů pro vývojáře neustále korigovat, to ale nemění nic na faktu, že pravděpodobně bude upřednostňovat ta studia, která dokážou svými hrami udržet hráče v jejich službě co nejdéle. 

Google Play Pass je v současné době k dispozici pouze ve Spojených státech, ale v nadcházejících měsících se hodlá rozšířit i do dalších zemí. 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: V dobrodružné hře Eastshade budete objevovat tajuplný svět

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Tchaj-wan představil sebevražedný protiradarový dron Chien Hsiang

Tchaj-wan představil sebevražedný protiradarový dron Chien Hsiang

** Tchaj-wan představil dron Chien Hsiang, který je určený k ničení radarových systémů protivníka ** Chien Hsiang zvládne 5 hodin letu a dokáže zasáhnout cíl ve vzdálenosti cca 1 000 kilometrů ** Podle vyjádření NCSIST může likvidovat i drony protivníka

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

24. listopadu | Dead Island 2 se sice opozdí, ale už 6. prosince uvidíme nové záběry z hraní. Máme se těšit na akci, brutalitu a hordu zombíků. 
24. listopadu | Studio, které jsme dříve znali jako Square Enix Montréal, zavírá krám a s ním končí i podpora jeho starších her. Od 1. prosince už Arena Battle Champions, Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows ani Space Invaders: Hidden Heroes na Play Store ani App Store nenajdete. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách