Google vysvětluje absenci 4K na 60fps u mnoha her, limity jsou prý u vývojářů

Jedním z velkých taháků Stadie bylo jednoznačně to, že má zvládnout rozlišení 4K v šedesáti snímcích za vteřinu. Úvodní týden ale ukázal, že zatím nic nejde podle představ.
Google vysvětluje absenci 4K na 60fps u mnoha her, limity jsou prý u vývojářů

Google Stadia se stal dalším z projektů, které se snaží posunout herní svět z nabušených domácích počítačů na cloud a zatím, jak se zdá, v tom stejně jako předchůdci této služby selhává. Odezva je prý místy opravdu nesnesitelná a slibovaných šedesáti snímků za vteřinu v rozlišení 4K dosahuje opravdu jenom zlomek her a uživatelů.

Google Stadia startuje ve vybraných zemích, o zázrak se zatím nejedná

Google Stadia startuje ve vybraných zemích, o zázrak se zatím nejedná

Kupříkladu v případě Red Dead Redemption 2 se Stadii nedaří dorovnat ve snímkování ani Xbox One X. Google však dává od problému ruce pryč s tím, že vývojáři na optimalizování výkonu stále pracují a Stadia jako taková 4K v šedesáti snímcích zvládá. 

"Stadia streamuje 4K ve 60fps. Vývojáři dělají co mohou, aby stejně jako na ostatních platformách dosáhli co nejlepších výsledků. Dáváme jim volnost v tom, jak nejvyšší kvality dosáhnout a velmi nás potěšili, co dokázali ke spuštění služby. Věříme, že většina vývojářů může a také bude hry pro naši platformu ještě zlepšovat," stojí v prohlášení.

Má podle vás Stadia budoucnost, nebo skončí v zapomnění jako zatím všechny streamovací služby?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole