Grafické orgie závodních her: žánr, který je fotorealismu nejblíže

Existují žánry, které posouvají grafickou stránku her mnohem rychleji než jiné. A závody patří rozhodně na špičku.

Grafika her je hojně diskutované téma, které je aktuální téměř vždy. Ostatně, za fotorealismem se honíme už nějaký ten pátek. Jsou žánry, ve kterých je audiovizuální posun vpřed mnohem rychlejší. Ať už díky určitým omezením či možnosti mít velmi úzké zaměření. Jedním z nich jsou bezesporu sporty, druhým pak, hádáte správně, závody. 

Závodní žánr je o to lákavější, jelikož apeluje na fanoušky motorsportů, vášnivé závodníky a všechny, komu nejsou cizí auta. Zpracování závodních her může být všelijaké, pravděpodobně nejlákavějším odvětvím jsou závodní simulátory, které se blíží realitě a věrohodnému zpracování tohoto motorsportu nejblíže. Právě zde můžeme obdivovat krásné modely aut všech světových automobilek, a jejich realistické chování na vozovce. 

Ta hra snad nikdy nezestárne: GTA 5 díky novým úpravám vypadá úžasně

Ta hra snad nikdy nezestárne: GTA 5 díky novým úpravám vypadá úžasně

Opravdu profesionální simulátory si dají tu práci a simulují reálné chování vozů na rozličném povrchu, jako je asfalt, sníh či písek, a změny závislé na povětrnostních podmínkách. Nejlákavější jsou samozřejmě auta samotná. Většina her se předhání v co nejmaniakálnějším zpracování všech malých i velkých detailů, aby byl zážitek co nejautentičtější. 

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Lví podíl na zážitku má samozřejmě i ozvučení. Špičkové simuláty si dají tu práci a pracně nahrávají všechny zvuky motorů pěkně osobně. Ukázkouvou práci v tomto odvětví odvedl DriveClub. Neméně důležitým prvkem, který mnohé hry opomíjí, je prostředí okolo trati. Ačkoliv se většinou řídíme závratnými rychlostmi, jejich precizní zpracování a smysl pro detail je velmi důležitý. A to jak v husté městské zástavbě, tak napříč krásnými plážemi či zasněženými horami. V tomto ohledu vede Gran Turismo. 

Assetto Corsa Competizione jsou nádherné závody nové generace

Assetto Corsa Competizione jsou nádherné závody nové generace

Trendem poslední doby je snaha o co nejefektnější a nejrealističtější zpracování deště a bouřek, v čemž opět dominuje hlavně DriveClub. Zpracování vody se za posledních několik let opravdu zlepšilo a v moderních závodních hrách se déšť chová nesmírně realisticky. Dalším důležitým bodem je model poškození a destrukce, a to jak vozidel, tak okolí trati. Toto odvětví je velmi citlivým tématem, jelikož ne všechny automobilky rády vidí své plechové miláčky na několik kusů. Stále se však vývojáři snaží alespoň o ideální poměr mezi kosmetickým poškozením a fyzickými změnami v ovládání vozu. Na tom si zakládá především série F1. 

Je spousta faktorů, které musí do sebe zapadnout, aby byl výsledkem věrohodný závodní zážitek. My vám tedy přinášíme ty nejhezčí závodní hry, které v tuto chvíli můžete najít na trhu. Kdo je váš favorit? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce