Gravitational Combat – skvělé vesmírné souboje

Bum, bác. Už to střílí. Ne, nelekejte se, to není opožděný Silvestr. To je hra Gravitational Combat. Zase jednou jedna předělávka. Dnes to je konkrétně něco ve stylu starého, dobrého Scorched Earth. Bude se tu jednat o vesmírné souboje dvou letadel, kterým se do cesty připletlo pár planet. Vše je ale provedeno naprosto skvěle a hra nemá nejmenší chybičku.
Gravitational Combat – skvělé vesmírné souboje
Hrou Scorched Earth bylo inspirováno mnoho her. Jednu takovou jsme si tu kdysi představili. Jmenovala se Cannon Hill. Dnešní hra je však jiná. Je pravda, že námět hry je ve své podstatě stejný – máte dvě letadla, pomocí klávesnice zadáte úhel a sílu a pálíte. Avšak u hry Gravitational Combat si autoři se vším pohráli a „obalili“ ji pěknou grafikou.

Gravitational CombatGravitational Combat

Začneme pěkně od začátku. Hned po spuštění hry se ocitnete v menu, které je pěkně a přehledně udělané a zorientovat se v něm není žádný problém. Máme tu na výběr ze dvou módů hry – Duel a Party. Duel je jasný – hra dvou hráčů proti sobě. Party je hra nejméně tří hráčů. U „Duelu“ hráči mají letedla, u „Party módu“ to jsou kosmické lodi vzdáleně připomínající ufo. V menu se dále nachází položka nastavení, kde které jsou některé velmi důležité hodnoty, které mohou ovlivnit hru. Můžeme si zde nastavit velikost a počet planet, přitažlivost aj. Tak například přitažlivost je velmi důležitá – pokud je na nule, skoro nic se neděje. Čím vyšší je, tím více jsou vaše střely přitahovány k planetám a tím je také těžší se dobře trefit.

Gravitational CombatGravitational Combat

Boj probíhá tak jak ho známe. Na obrazovce máme dvě (při „Party módu“ více) lodí, jenž jsou ovládány hráčem, tedy vámi. Před samotnou hrou si musíme přizpůsobit herní prostředí k obrazu svému, tj. musíte zde rozmístit jednotlivé planety, lodě, ovšemže pod dohledem a souhlasem spoluhráče. Kliknete na tlačítko „accept“ a hra může začít. Na klávesnici zadáváte úhel a sílu a pak už jen střílíte. Kdo sestřelí jako první svého protivníka, vyhrává. Vaše střely jsou ovlivněny, jak jsem popsal výše, onou gravitací a mnoha dalšími faktory.

Technické zpracování je na dobré úrovni. Grafika hry je výborná, ale mohla by být více pestrá – připadala mi moc tmavá, stereotypní. Sice tu byl nějaký pokus o oživení barev – planety jsou celkem barvitě provedené, ale i tak je to dosti málo. Hudba, ta jen lahodí uším. Máme tu čtyři různé skladby. Už ta úvodní se mi moc zamlouvala a s těmi ostatními je to obdobné. Jsou skvělé.

Měl-li bych hru hodnotit, dostala by ode mě velmi vysokou známku. Určitě hra stojí za stáhnutí a taková malá velikost, co to pro vás je? Pár minut a je to.

Download (1,8 MB) zde, VypalCD zde.