Greyhawk: The Temple of Elemental Evil - novinky a screenshoty

Není to tak dávno, co jsme vám přinesli první informace o připravovaném RPG Greyhawk: The Temple of Elemental Evil od kalifornské společnosti Troika Games. Tvůrci klasického RPG Arcanum se tentokrát pustili do světa Dungeons & Dragons a chystají se nám poprvé v dějinách PC her předvést modul Greyhawk. Dnes pro vás máme nejnovější screenshoty a aktuální informace o této hře.
Greyhawk: The Temple of Elemental Evil - novinky a screenshoty

Příběh téhle hry, myslím tím okolnosti jejího vzniku, je zážitkem sám o sobě. Je to příběh opravdu dlouhý, ale i navýsost zajímavý, a tak se pokusím vám jej předat sice stručně, avšak bez vynechání kterýchkoliv zásadních bodů.

 

 

Po vydání hry Arcanum se společnost Troika Games dostala do povědomí četného množství hráčů a především také herních společností. A tak není divu, že nedlouho po vypuštění na trh se u jejich dveří objevil vydavatel s návrhem na tvorbu nového 3D akčního RPG. Tušíte, které by to asi tak mohlo být? Ne? Však se to brzy dozvíte. Tým začal pracovat - objevily se nové nápady, nové technologie a vypadalo to, že všechno půjde skvěle. Jenže to by se o pár týdnů později nesměli za dveřmi objevit Infogrames (dnes Atari) s nabídkou na tvorbu D&D hry.

Přerušíme teď na chvíli tok vyprávění a podíváme se na novinky ohledně téhle hry. Její jméno nebylo v té době ještě známo, dnes však už víme, že se jedná právě o ToEE. Tak především - příběh se točí okolo starého kultu zlé démonky, který se snažil zkoumat zlo v jeho nejelementárnější formě. Tenhle kult sídlil v obrovském chrámu poblíž vesnice Hommlet, v podivném kraji známém jako Nulb. Brzy se jim svou tyranií podařilo ovládnout celou oblast a následovala doba velkého chaosu a bezuzdného násilí.

 

 

Jisté násilí museli sami na sobě praktikovat také vývojáři z Torika Games, nadšení fandové stolních D&D, když museli celé tři měsíce čekat, než si budou moct s Infogrames o nové D&D hře vůbec promluvit. Mohla za to smlouva s oním druhým vydavatelem. Mohlo se klidně stát, že Infogrames se na to celé vybodnou a půjdou jinam, ale kupodivu se po uplynutí krvavé lhůty znovu ozvali. Ze schůzky obou společností pak vzešla tři zásadní překvapení (pro Troika Games). Ale o těch až za chvíli.

 

 

Proti démonce se naštěstí postavily armády všech okolních zemí a ty ji společnými silami nakonec také přemohly. Chrám byl dobit, viníci potrestáni a do kraje se vrátilo dobro a mír. Samotných chrám upadl hluboko v zapomnění. Až do teď. V jeho okolí se objevují podivné tlupy loupežníků, bytostí, jejichž původ je dosud zahalen oparem tajemství. Někteří říkají, že jen udržují pořádek v oblasti, ale jistě to nikdo neví. A právě tady začíná vaše putování po říši Greyhawk, které vás zavede k samotnému jádru tajemného Zla.

Hlavní rysy hry:

 • několik různých zakončení příběhu
 • možnost kontrolovat až pět postav v každé skupině (+ tři pomocníci)
 • založeno na pravidlech Advanced Dungeons & Dragons verze 3.5
 • klasický boj na tahy
 • první PC hra zasazená do světa Greyhawk
 • vylepšený engine hry Arcanum
 • nebude obsahovat multiplayer

První ze tří velkých překvapení byl fakt, že Infogrames chtějí mít hru hotovou za 18 měsíců. To je na RPG opravdu velmi krátká doba, vezmeme-li v úvahu, že podobné hry se vyvíjejí třeba i tři čtyři roky. Druhé překvapení - Infogrames vlastní licenci na všechny moduly světa Grayhawk a Troika si tak může vybrat který chce. S velkým nadšením si vybírají Temple of Elemental Evil. A poslední překvapení - vydavatelům nevadí, že bude zachován tahový systém soubojů. Prý chtějí co nejvěrnější "přepis" původních pravidel, a tak zcela navzdory současnému trendu soubojů v reálném čase zůstávají boje v ToEE na tahy.

 

Ve hře se samozřejmě objeví stovky různých dovedností a vlastností, o těch máme však zatím jen sporadické informace. V čem však máme už dnes jistotu, to jsou hratelné postavy. Je jich 11: barbar, bard, klerik, druid, bojovník, mnich, paladin, ranger, zvěd, čaroděj a kouzelnice. Mimo toho potkáte na svých cestách desítky různých NPC, některých dobrých, jiných špatných, a také zcela nepostradatelné stovky protivníků (ti budou asi vždycky špatní).

Jakmile je vše mezi Infogrames a Troika Games dohodnuto, pouští se hrstka odpadlíků z prvního projektu 3D akčního RPG do hledání nových talentů, aby mohli sestavit zbrusu nový pracovní tým, který by konečně mohl začít pracovat na ToEE.

Tak všechno tohle se událo někdy na přelomu let 2001/2002. A dnes? Dnes už jsou tři čtvrtiny hry hotové a do vydání zbývá už jen několik měsíců.

Vydání hry Greyhawk: The Temple of Elemental Evil je plánováno na podzim tohoto roku.

Oficiální stránky: http://greyhawkgame.com/
Výrobce: Troika Games (http://www.troikagames.com/)
Vydavatel: Atari (http://www.atari.com/)

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG
Výrobce: Troika Games | Webové stránky hry
 • spousta bojů
 • asi nejvěrnější převedení D&D do
 • počítačové podoby
 • dobře se na to kouká
 • spousta (navíc dlouhých) bojů
 • hromada chyb a bugů
 • absence pořádného příběhu

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce