GROM – zbrusu nová adventura

Žánr adventury se snaží povstat z popela a Grom je toho dalším důkazem. Ve stylu Jamese Bonda a Indiana Jonese, s prvky toho nejlepšího z RPG a adventur, plukovník Grom se vydává najít Ztracené město a překazit nacistům jejich ďábelský plán…
GROM – zbrusu nová adventura
Ačkoli se říká, že adventury jsou mrtvé, nejsem asi sám, kdo má na to trochu jiný názor. Pravda, časy jejich největší obliby jsou nejspíš za námi, ale pořád ještě se najde dost těch, kteří na ně úplně nezanevřeli. A právě je by mohl potěšit připravovaný Grom. Hru chystají vývojáři z Rebelmind a i když zatím pro ni nemají vydavatele, moc bych se divil, kdyby se to v brzké době nezměnilo.

Příběh Groma, to je už na první pohled doušek pramenité vody pro zkřehlé srdce všech milovníků starých dobrodružství, ve kterých nechybí napětí, nadsázka, drahocenné poklady a hlavně drsný chlapík oplývající charismatem, inteligencí a silou. Zkrátka někdo jako vy nebo já. Píše se rok 1942 a na Vůdcův rozkaz hledají nacisté Ztracené město, ve kterém by mělo být schováno dvanáct všemocných zbraní krále Arjuna. Spojenci proto vysílají promptně jednoho ze svých nejlepších mužů, aby situaci vyřešil. Jmenuje se Grom, je to plukovník a v jeho podání na vás bude čekat všechno, co byste si od dobré adventury přáli.

Jako první vám asi do očí padne 3D grafika vyzařující tu správnou atmosféru. Místy sice vypadá trochu infantilně, ale na druhou stranu, proč ne? Co se týče hry, příběh by měl být nelineární a s řadou vedlejších misí, v nichž by se měla potkávat akce s klasickými adventurovými hádankami. Ušetřeni bychom přitom měli být nesmyslného zkoušení všech předmětů na všechno a logiky, která je vlastní pouze jejím autorům. Souboje by měly probíhat real-timeově a víc než na vašich rychlých reakcích bude záležet na taktice a schopnostech, které během dobrodružství získáte a vypilujete. Groma přitom budete jako jediného plně ovládat vy, zatímco příležitostné členy jeho týmu bude řídit počítač. Na vás pak bude jejich chování v případě potřeby korigovat a měnit pomocí několika jednoduchých příkazů. To vše by pak mělo být za doprovodu orchestrálního soundtracku ve stylu hollywoodských filmů zábavou, která bude dělat adventurám jenom čest. Doufejme, že tomu tak skutečně bude a že si každý toho svého Groma dovedeme k branám Ztraceného města ještě letos.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |4 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline