GROM – zbrusu nová adventura

Žánr adventury se snaží povstat z popela a Grom je toho dalším důkazem. Ve stylu Jamese Bonda a Indiana Jonese, s prvky toho nejlepšího z RPG a adventur, plukovník Grom se vydává najít Ztracené město a překazit nacistům jejich ďábelský plán…
GROM – zbrusu nová adventura
Ačkoli se říká, že adventury jsou mrtvé, nejsem asi sám, kdo má na to trochu jiný názor. Pravda, časy jejich největší obliby jsou nejspíš za námi, ale pořád ještě se najde dost těch, kteří na ně úplně nezanevřeli. A právě je by mohl potěšit připravovaný Grom. Hru chystají vývojáři z Rebelmind a i když zatím pro ni nemají vydavatele, moc bych se divil, kdyby se to v brzké době nezměnilo.

Příběh Groma, to je už na první pohled doušek pramenité vody pro zkřehlé srdce všech milovníků starých dobrodružství, ve kterých nechybí napětí, nadsázka, drahocenné poklady a hlavně drsný chlapík oplývající charismatem, inteligencí a silou. Zkrátka někdo jako vy nebo já. Píše se rok 1942 a na Vůdcův rozkaz hledají nacisté Ztracené město, ve kterém by mělo být schováno dvanáct všemocných zbraní krále Arjuna. Spojenci proto vysílají promptně jednoho ze svých nejlepších mužů, aby situaci vyřešil. Jmenuje se Grom, je to plukovník a v jeho podání na vás bude čekat všechno, co byste si od dobré adventury přáli.

Jako první vám asi do očí padne 3D grafika vyzařující tu správnou atmosféru. Místy sice vypadá trochu infantilně, ale na druhou stranu, proč ne? Co se týče hry, příběh by měl být nelineární a s řadou vedlejších misí, v nichž by se měla potkávat akce s klasickými adventurovými hádankami. Ušetřeni bychom přitom měli být nesmyslného zkoušení všech předmětů na všechno a logiky, která je vlastní pouze jejím autorům. Souboje by měly probíhat real-timeově a víc než na vašich rychlých reakcích bude záležet na taktice a schopnostech, které během dobrodružství získáte a vypilujete. Groma přitom budete jako jediného plně ovládat vy, zatímco příležitostné členy jeho týmu bude řídit počítač. Na vás pak bude jejich chování v případě potřeby korigovat a měnit pomocí několika jednoduchých příkazů. To vše by pak mělo být za doprovodu orchestrálního soundtracku ve stylu hollywoodských filmů zábavou, která bude dělat adventurám jenom čest. Doufejme, že tomu tak skutečně bude a že si každý toho svého Groma dovedeme k branám Ztraceného města ještě letos.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 23 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 2 N/A