GTA Online - detailní pohled a obří trailerová galerie

Rockstar North jsou kouzelníci, kterým je jeden produkt málo. A tak nás lákají na druhý, ještě nabušenější, větší a propracovanější. K tomu jsme se rozhodli obrazově rozpitvat i nedávný trailer. Pojďme na to.

A je to tady! Jedna z největších her posledních let se nám konečně představila v plné kráse a vedle nebušeného singlu láká na neméně atraktivní multiplayer. Jestli byla simulace života, rozporcovaná na tři části považována za okouzlující, hra pro více hráčů vás pak svým šarmem dostane do postele prakticky okamžitě. Ještě nikdy nám totiž akční hra nenabídla tak rozlehlý svět, tolik možností a natolik kvalitní zážitek, abychom ani nemuseli chodit ven.

 

Do rukou vám dá hra dosud neviděné nástroje a spolu s 15 dalšími kamarády vám umožní žít nový virtuální život

 

Za všechno může magická služba GTA: Online, která se mezi hráče dostane dva týdny po vydání samotného titulu. Ano, regulérní pátý díl tedy nebude mít vlastní multiplayer, ten si stáhnete zvlášť, ale o to více vám samostatně stojící Online nabídne. Půjde totiž ještě za možnosti hry pro jednoho hráče a odemkne vám celé město přetékající možnostmi, do rukou vám dá dosud neviděné nástroje a spolu s 15 dalšími kamarády vám umožní žít nový virtuální život.

K obrazu vlastnímu

Všechno začíná s narozením, respektive vytvořením postavy. Místo tří máte jen jednu, a tak si ji můžete samozřejmě upravit k vlastnímu obrazu a spokojenosti. Vzhledem k provedení grafiky a detailnosti světa (stejný engine a tedy i úroveň grafiky jako u GTA V) to určitě nebude problém a po pár minutách se ve hře pozná opravdu každý. A i kdyby ne, pořád pro vás ještě GTA: Online není ztraceno. Co byste řekli na převod vaší řeči přímo do hry a to včetně hlasitosti. Ano, i tohle v Rockstaru umí! Zastrašování nebo naopak svádění pouhými slovy tak pravděpodobně nebude problémem.

1376576786-5.jpg 1376576787-1.jpg 1376576788-3.jpg

Ještě však musíte mít koho svádět a na to máte právě těch 15 kamarádů, se kterými můžete na jedné mapě světa hrát. Pozvat je samozřejmě můžete jak ze singlu, tak i z multiplayeru a oni se mohou kdykoli přidat. K tomu a ještě k mnoha dalším blbostem slouží upravené mobily. Dokonce si můžete vybrat z mnoha typů.

Svět nekonečných možností

No, a když už máte vymodelováno, ošaceno a nejste úplnými asociály, můžete začít žít svůj GTA sen. Faktem totiž je, že GTA Online nabídne všechny možnosti ze singlu (až na ten příběh). Vedle nekonečné záplavy volnočasových aktivit tak můžete na sebe s kamarády střílet, vykrádat banky, jen tak blbnout ... Problémem není ani legendární dálniční honička, rekonstrukce loupeže z druhého Batmana nebo pouhopouhé vydělávání peněz. Ráno tedy například vyrazíte na golf, odpoledne koupíte pár domů, večer si s partou stejně švihlých kamarádů dáte variaci na Call of Duty a přes noc si z banky s policajty za zadkem odnesete zelené papírky na další radovánky.

1376576788-4.jpg

Ve hře totiž bude přítomna "reálná" simulace peněz, kdy všechno má svou cenu a vy tak klidně můžete vybudovat fungující impérium. Budovy a obchody už přece můžete v sérii kupovat dávno. Být poctivcem ale není žádná švanda. Ty pravé obrátky hra dostane až když začnete krást, loupit a prudit. Všechno co se dá koupit se přece dá i vzít!

Udělej si sám

Záleží jen na spoluhráčích, respektive kamarádech, zda si to nechají líbit. Pokud ano, můžete se válet v jejich postelích, jezdit jejich auty. Také se však můžete nechat velmi snadno zabít a přijít tedy o své peníze nebo auto. Ani aliance a společné hraní třeba za účelem udělání banky totiž není problémem. A kdyby náhodou nějaká banka zrovna nebyla po ruce, vždycky si ji můžete vyrobit.

1376576788-7.jpg 1376576789-6.jpg 1376576789-8.jpg

Tedy, ne tu banku, ale jenom novou misi. Vývojáři se chystají dát hráčům poměrně komplexní nástroje, které jim umožní vytváření nového obsahu. Pokud tak začne být původní svět nudný, můžete si program udělat sami, nebo vám ho připraví spoluhráči. Poslední možností pak jsou samotní autoři, kteří slibují postupné přidávání obsahu. Pravděpodobně formou DLC.

Hráči versus realita

To bychom měli asi tak všechno k nedávnému odhalení. Ano, zní to přímo parádně a Rockstar umí skvěle mazat med kolem huby. Představy však nejsou realitou a osobně si myslíme, že to zas tak žhavé nebude. Všechno, co stojí a padá na hráčích totiž dříve nebo později ztratí svou strukturu a co si budeme nalhávat, všichni se v onlinu chováme jako naprostá hovada. Všechny ty scénáře, mise a nebo jen jednoduchý život simulovaný v perzistentním světě se tak velmi rychle může rozsypat jako domeček z karet.

1376576790-2.jpg

Bylo by tedy naprosto famózní, kdyby GTA Online fungovalo tak, jak je popisováno v traileru, ale my tomu zkrátka zatím nevěříme. Nějak si totiž neumíme představit, jak bude fungovat všechno to kradení, získávání reputace a tak dále. Vždyť podobné věci neumí ani rozlehlá MMORGP. Ne, dokud si sami svět multiplayerové pětky nevyzkoušíme, neuvěříme. Rozhodně ale budeme doufat. Nic podobně lákavého, otevřeného a bombastického tady totiž zatím nebylo a ani dlouho nebude.

A nyní upalujte do druhé kapitoly, kde pro vás máme připravenou hutnou galerii z traileru. Uniklo vám něco? Přesvědčte se!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce