GTA pro PSP na pultech už v říjnu

Přesně 28. října je ten den, kdy se dostane do obchodů nový díl série GTA, plným jménem GTA: Liberty City Stories. Na hře spolupracovaly týmy Rockstar North, tvůrci největších hitů, a Rockstar Leeds, kteří jsou firemními experty na handheldy. Takže hra je přesně ušitá na míru možnostem PSP.

Nový díl GTA nás vrátí zpátky do starého dobrého Liberty City. Ovšem nečekejte žádnou předělávku GTA III. Tvůrci jen využili známé prostředí, do kterého přenesli nový děj, postavy a derivát toho nejlepšího z ostatních dílů série. Děj se odehrává tři roky před událostmi z GTA III a vy se vtělíte do role nízko postaveného pohůnka mafie, jménem Toni Cipriani. V minulosti byl na mafiánském žebříčku Toni výš, ovšem musel na čtyři roky zmizet z povrchu zemského a mezitím se Liberty City změnilo. Teď se Toni vrácí zpět do města a začíná opět pracovat pro rodinu Leone.

  

Liberty City Stories přinesou obsahově víc než GTA II/ Vice City, ale některé prvky ze San Andreas chybět budou. Z dopravních prostředků se tak například dočkáme aut, motorek a systému městské hromadné dopravy (nově i trajekty), ovšem do vzduchu se tentokrát nepodíváme. Stejně tak nebude k dispozici široký šatník z SA, ale zůstanou drobné RPG prvky. Všechno pochopitelně okoření tolik známá volnost z ostatních dílů, výborný soundtrack, dabing a grafika.

  

Doupě komentuje: Docela jsme zvědaví, kterak přesně upraví Rockstar hru pro handheld. Přeci jen je rozdíl hrát celý den v obýváku a pustit si hru při pětiminutovém čekání na autobus. Možná nám budou chybět i některé prvky z SA, třeba ježdění po venkově, nebo války o teritoria, které v novém GTA nebudou. Každopádně Rockstar věříme, protože zatím nezklamali.

Související informace (GTA: Liberty City Stories):
Výrobce:
Rockstar North a Leeds(www.rockstargames.com)
Vydavatel: Rockstar Games (
www.rockstargames.com)
Distributor:  Sony Czech (
www.playstation.cz)
Homepage:
www.rockstargames.com/libertycitystories/
Žánr: GTA
Vydání: 28.října

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A