GTA učí řídit auta

Pokud patříte mezi odpůrce hraní počítačových her, tak nyní zbystřete. Na začátku tohoto týdne se totiž stala událost, která je důkazem, že se děti mohou z her naučit více než je jen zabíjení a střílení, jak se různí psychologové a média snaží vehementně dokazovat. Jistému chlapci z amerického státu Virginia v pondělí ráno ujel autobus do školy. Většina školou povinných dětí by na jeho místě zajásala, ovšem tento hošík se chtěl dostat na vyučování včas, aby stihl snídani a tělocvik, a tak se chopil volantu rodinného Fordu a vydal se na cestu do několik mil vzdálené školy.

Na silnici potkal několik aut, projel pár křižovatek a dokonce zvládl vybrat i jednu devadesáti stupňovou zatáčku v poměrně velké rychlosti. Nicméně na další křižovatce se mu do cesty připlet traktor, kvůli němuž byl malý řidič nucen vyjet s vozidlem do protisměru, kde narazil na kraj vozovky a svůj dopravní prostředek poškodil na takovou úroveň, že už s ním nemohl dál pokračovat v jízdě. Ale ani tentokrát to hoch nevzdal. Zbývající kus cesty se pokusil dojít pěšky, avšak než se mu to podařilo, našel ho místní náměstek Roger Briney a odvezl ho do nemocnice, kde mu vyšetřili drobná zranění a následně propustili.

Na otázku, jak se šestiletý školák naučil řídit odpověděl, že při hraní Grand Theft Auto a několika dalších videoher. Rodiče byli obžalování z ohrožení dítěte, přičemž v současné době se chlapec i jeho čtyřletý bratr nacházejí v ochranné vazbě. „Toto je skutečně zázračný příběh. Pán byl s ním,“ řekl místní šerif Chuck Wilkins.

Zdroj: Gamezine

 

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A