GTA učí řídit auta

Pokud patříte mezi odpůrce hraní počítačových her, tak nyní zbystřete. Na začátku tohoto týdne se totiž stala událost, která je důkazem, že se děti mohou z her naučit více než je jen zabíjení a střílení, jak se různí psychologové a média snaží vehementně dokazovat. Jistému chlapci z amerického státu Virginia v pondělí ráno ujel autobus do školy. Většina školou povinných dětí by na jeho místě zajásala, ovšem tento hošík se chtěl dostat na vyučování včas, aby stihl snídani a tělocvik, a tak se chopil volantu rodinného Fordu a vydal se na cestu do několik mil vzdálené školy.

Na silnici potkal několik aut, projel pár křižovatek a dokonce zvládl vybrat i jednu devadesáti stupňovou zatáčku v poměrně velké rychlosti. Nicméně na další křižovatce se mu do cesty připlet traktor, kvůli němuž byl malý řidič nucen vyjet s vozidlem do protisměru, kde narazil na kraj vozovky a svůj dopravní prostředek poškodil na takovou úroveň, že už s ním nemohl dál pokračovat v jízdě. Ale ani tentokrát to hoch nevzdal. Zbývající kus cesty se pokusil dojít pěšky, avšak než se mu to podařilo, našel ho místní náměstek Roger Briney a odvezl ho do nemocnice, kde mu vyšetřili drobná zranění a následně propustili.

Na otázku, jak se šestiletý školák naučil řídit odpověděl, že při hraní Grand Theft Auto a několika dalších videoher. Rodiče byli obžalování z ohrožení dítěte, přičemž v současné době se chlapec i jeho čtyřletý bratr nacházejí v ochranné vazbě. „Toto je skutečně zázračný příběh. Pán byl s ním,“ řekl místní šerif Chuck Wilkins.

Zdroj: Gamezine

 

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |