Guana Snowboarders Xtreme – zběsilá jízda na sněhu

Byla zima, všude kolem vás létaly vločky sněhu, mráz jste tehdy přes silnou vrstvu oděvu ani necítili. Byl to jeden takový obyčejný zimní den, kdy jste se vypravili do hor. Jen vy, vaše prkno a kilometry sjezdovek čekajících na to, až je pokoříte. Takto nějak by mohla začínat dnešní plná hra s názvem Guana Snowboarders Xtreme.
Guana Snowboarders Xtreme – zběsilá jízda na sněhu
Byla zima, všude kolem vás létaly vločky sněhu, mráz jste tehdy přes silnou vrstvu oděvu ani necítili. Byl to jeden takový obyčejný zimní den, kdy jste se vypravili do hor. Jen vy, vaše prkno a kilometry sjezdovek čekajících na to, až je pokoříte. Takto nějak by mohla začínat dnešní plná hra s názvem Guana Snowboarders Xtreme.

Nevím čím to je, ale mám dojem, že na poli freewaru se za poslední dobu urodilo hodně her, jež si vzaly na mušku simulaci jízdy na snowboardu. Některé jsou velmi kvalitně provedené a většinou jsou 3D, avšak dnes si představíme ne moc dobře technicky provedený kousek s názvem Guana Snowboarders Xtreme, který byl dělán ve Flashi.

Guana Snowboarders XtremeGuana Snowboarders Xtreme

Tato hra je určena hlavně k propagačním účelům jedné anglické firmy, protože zde autoři spojili příjemné s užitečným a vy si nejenom, že máte možnost si skvěle zajezdit a odreagovat se, ale vy také můžete vyhrát snowboard, když váš čas, za který projedete danou trať bude dostatečně malý na to, abyste mohli soupeřit s ostatními hráči celého světa.
V menu hry máte možnost si zvolit jednoho ze dvou jezdců (muž nebo žena), se kterým se vydáte na závod. Podle mého názoru váš výběr na hru nemá žádný vliv, a tak se můžete řídit čistě vaší náklonností k jednomu či druhému pohlaví. Samotná hra probíhá tím způsobem, že vaším úkolem je v co nejkratším čase projet zadanou trať a vyhýbat se překážkám ve formě stromů, jam a kamenů, jež se občas na cestě vyskytnou. Váš jezdec je po celou dobu umístěn vprostřed herní obrazovky a pozadí se roluje nahoru. Je docela omezen tím, že může vykonávat pouhé tři (resp. čtyři) pohyby – zatáčet doleva, doprava, jet dolů, skákat. To opravdu není mnoho. Já od hry očekával o něco více a musím se přiznat, že jsem byl v tomto ohledu docela zklamán.
Guana Snowboarders XtremeGuana Snowboarders Xtreme

Technické zpracování je jednoduché. Grafika je na první pohled docela pěkná, nicméně po krátké době vám začne připadat značně stereotypní. Hudby také není mnoho, všehovšudy je jen v menu a ve hře jsou pak je značně odfláknuté zvuky. Má-li hru hodnotit z celkového hlediska, je to taková příjemná oddechová hra, u které budou nejvíce pobaveni mladší hráči.
Homepage: www.guana.co.uk.
Download (778 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A