Guana Snowboarders Xtreme – zběsilá jízda na sněhu

Byla zima, všude kolem vás létaly vločky sněhu, mráz jste tehdy přes silnou vrstvu oděvu ani necítili. Byl to jeden takový obyčejný zimní den, kdy jste se vypravili do hor. Jen vy, vaše prkno a kilometry sjezdovek čekajících na to, až je pokoříte. Takto nějak by mohla začínat dnešní plná hra s názvem Guana Snowboarders Xtreme.
Guana Snowboarders Xtreme – zběsilá jízda na sněhu
Byla zima, všude kolem vás létaly vločky sněhu, mráz jste tehdy přes silnou vrstvu oděvu ani necítili. Byl to jeden takový obyčejný zimní den, kdy jste se vypravili do hor. Jen vy, vaše prkno a kilometry sjezdovek čekajících na to, až je pokoříte. Takto nějak by mohla začínat dnešní plná hra s názvem Guana Snowboarders Xtreme.

Nevím čím to je, ale mám dojem, že na poli freewaru se za poslední dobu urodilo hodně her, jež si vzaly na mušku simulaci jízdy na snowboardu. Některé jsou velmi kvalitně provedené a většinou jsou 3D, avšak dnes si představíme ne moc dobře technicky provedený kousek s názvem Guana Snowboarders Xtreme, který byl dělán ve Flashi.

Guana Snowboarders XtremeGuana Snowboarders Xtreme

Tato hra je určena hlavně k propagačním účelům jedné anglické firmy, protože zde autoři spojili příjemné s užitečným a vy si nejenom, že máte možnost si skvěle zajezdit a odreagovat se, ale vy také můžete vyhrát snowboard, když váš čas, za který projedete danou trať bude dostatečně malý na to, abyste mohli soupeřit s ostatními hráči celého světa.
V menu hry máte možnost si zvolit jednoho ze dvou jezdců (muž nebo žena), se kterým se vydáte na závod. Podle mého názoru váš výběr na hru nemá žádný vliv, a tak se můžete řídit čistě vaší náklonností k jednomu či druhému pohlaví. Samotná hra probíhá tím způsobem, že vaším úkolem je v co nejkratším čase projet zadanou trať a vyhýbat se překážkám ve formě stromů, jam a kamenů, jež se občas na cestě vyskytnou. Váš jezdec je po celou dobu umístěn vprostřed herní obrazovky a pozadí se roluje nahoru. Je docela omezen tím, že může vykonávat pouhé tři (resp. čtyři) pohyby – zatáčet doleva, doprava, jet dolů, skákat. To opravdu není mnoho. Já od hry očekával o něco více a musím se přiznat, že jsem byl v tomto ohledu docela zklamán.
Guana Snowboarders XtremeGuana Snowboarders Xtreme

Technické zpracování je jednoduché. Grafika je na první pohled docela pěkná, nicméně po krátké době vám začne připadat značně stereotypní. Hudby také není mnoho, všehovšudy je jen v menu a ve hře jsou pak je značně odfláknuté zvuky. Má-li hru hodnotit z celkového hlediska, je to taková příjemná oddechová hra, u které budou nejvíce pobaveni mladší hráči.
Homepage: www.guana.co.uk.
Download (778 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A