Gubble Buggy Racer – zřejmě zatím nejhorší závodní hra

Vynikající fyzikální model, výkonný a dobře nadimenzovaný motor, špičkové grafické efekty, nadupaná hudba, která osloví i zarytého odpůrce rychlých sportů. Zapadající Slunce, jehož poslední paprsky se odráží od naleštěné kapoty, ptáci, kteří se vrací do svých hnízd a obtížný hmyz, který se objevuje všude. Ano, tak přesně tohle GBR není.
Gubble Buggy Racer – zřejmě zatím nejhorší závodní hra
Vynikající fyzikální model, výkonný a dobře nadimenzovaný motor, špičkové grafické efekty, nadupaná hudba, která osloví i zarytého odpůrce rychlých sportů. Zapadající Slunce, jehož poslední paprsky se odráží od naleštěné kapoty, ptáci, kteří se vrací do svých hnízd a obtížný hmyz, který se objevuje všude. Ano, tak přesně tohle GBR není.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Jen ve velmi krajních případech si dovolím takto veřejně označit daný titul (v našem případě hru) za hromádku nesmyslů a nepovedený pokus prorazit, nicméně ani nedávno uveřejněný Combat Mission nebo právě Gubble Buggy Racer patří mezi ty hry, jejichž hraní nese jakési procento ukazující na možnost ovlivnit do budoucna hráče. V případě GBR vsadili autoři na velkou neznámou – nejsem si zcela jsit, že oni sami věděli, pro koho je vlastně hra určena. Ale pěkně po pořádku…

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Ve hře si můžete zvolit, zda budete hrát s jedním hráčem nebo jako dva hráči proti sobě. Na výběr máte jedno ze šesti vozítek (viz. obrázek) s ufouny za volantem. Čekal jsem, že se budou s jednotlivými modely lišit i vlastnosti. Dospěl jsem k těmto závěrům. První a šestá kára je stejná, jako druhá a čtvrtá, takže pátá a třetí jsou identické se všemi ostatními. Prostými slovy řečeno, liší se pouze barvami, na trati žádné rozdíly nepoznáte. No a pak přijde na řadu výběr tratě. Demo poskytuje pouze dvě trati, nicméně vzhledem k jejich kvalitě čekám, že poté, co bude v plné verzi uvolněno i dalších šest etap, se situace pranic nezmění. Tratě jsou totiž velmi podobné, byť jedna je v písku a druhá v rodné domovině všech těch anténkovatých lidiček.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Vozidlo trpí podobně jako tratě rovněž velkými a nikoliv nepatrnými neduhy. Že nemohu vizem zajet na jiná místa, než asfaltkou potažená, jsem spolknul – první Need for Speed nebylo jiné; tiše jsem tedy toleroval nemožnost pořádně vyletět z tratě a projel si důkladně oba dva okruhy. Jelo se na tři kola celkem ve čtyřech bugginách. Po cestě jsem sbíral mince. Překvapilo mě, že je možné sebrat pouze jednu minci, ale budiž. Vždy po sebrání chlouby numismatikovy mohl jsem tento zakuklený power-up využít ke svému prospěchu. Jednalo se buď o různá urychlovadla, tak i kladiva na soupeře. Ve zkratce – ty asi čtyři upgrady, které jsem postupem závodu poznal, mi příliš trn z paty nevytrhly – poslední jsem končil takřka tradičně. A pak to přišlo.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Vyhrál jsem svůj první závod. Podivilo mne, že i přesto, že jsem se zaseknul v polygonech kamenné hlavy položené vlevo od silnice, jsem zůstal na první pozici, tedy té, ze které jsem startoval. Jak jsem poté zjistil, program zapomínal odečítat pozici, takže se mi podařilo po obkroužení všech tří okruhů dosáhnout triumfálního výsledku, který ilustruje další obrázek na této stránce.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Nebudu zde to utrpení rozebírat. Vozítka se chovají strašně, nedá se nic moc regulovat, zatáčí zhruba stejně jako kulečníková koule (odrazem od stěn), graficky se hra stejně jako zvukově a hudebně moc nevytáhla, hratelnost se stihla nedostavit, což snad hru vysvobozuje stejně jako mě z kleští nerozhodnosti a všichni jsou zřejmě šťastní. Gubble Buggy Race opravdu není moc dobrá hra, vlastně je mizerná. Pokud si ale nedáte říct, můžete si ji stáhnout (má asi 10MB) nebo nechat vypálit na serveru VypalCD.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

včera | | 4 N/A