Gubble Buggy Racer – zřejmě zatím nejhorší závodní hra

Vynikající fyzikální model, výkonný a dobře nadimenzovaný motor, špičkové grafické efekty, nadupaná hudba, která osloví i zarytého odpůrce rychlých sportů. Zapadající Slunce, jehož poslední paprsky se odráží od naleštěné kapoty, ptáci, kteří se vrací do svých hnízd a obtížný hmyz, který se objevuje všude. Ano, tak přesně tohle GBR není.
Gubble Buggy Racer – zřejmě zatím nejhorší závodní hra
Vynikající fyzikální model, výkonný a dobře nadimenzovaný motor, špičkové grafické efekty, nadupaná hudba, která osloví i zarytého odpůrce rychlých sportů. Zapadající Slunce, jehož poslední paprsky se odráží od naleštěné kapoty, ptáci, kteří se vrací do svých hnízd a obtížný hmyz, který se objevuje všude. Ano, tak přesně tohle GBR není.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Jen ve velmi krajních případech si dovolím takto veřejně označit daný titul (v našem případě hru) za hromádku nesmyslů a nepovedený pokus prorazit, nicméně ani nedávno uveřejněný Combat Mission nebo právě Gubble Buggy Racer patří mezi ty hry, jejichž hraní nese jakési procento ukazující na možnost ovlivnit do budoucna hráče. V případě GBR vsadili autoři na velkou neznámou – nejsem si zcela jsit, že oni sami věděli, pro koho je vlastně hra určena. Ale pěkně po pořádku…

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Ve hře si můžete zvolit, zda budete hrát s jedním hráčem nebo jako dva hráči proti sobě. Na výběr máte jedno ze šesti vozítek (viz. obrázek) s ufouny za volantem. Čekal jsem, že se budou s jednotlivými modely lišit i vlastnosti. Dospěl jsem k těmto závěrům. První a šestá kára je stejná, jako druhá a čtvrtá, takže pátá a třetí jsou identické se všemi ostatními. Prostými slovy řečeno, liší se pouze barvami, na trati žádné rozdíly nepoznáte. No a pak přijde na řadu výběr tratě. Demo poskytuje pouze dvě trati, nicméně vzhledem k jejich kvalitě čekám, že poté, co bude v plné verzi uvolněno i dalších šest etap, se situace pranic nezmění. Tratě jsou totiž velmi podobné, byť jedna je v písku a druhá v rodné domovině všech těch anténkovatých lidiček.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Vozidlo trpí podobně jako tratě rovněž velkými a nikoliv nepatrnými neduhy. Že nemohu vizem zajet na jiná místa, než asfaltkou potažená, jsem spolknul – první Need for Speed nebylo jiné; tiše jsem tedy toleroval nemožnost pořádně vyletět z tratě a projel si důkladně oba dva okruhy. Jelo se na tři kola celkem ve čtyřech bugginách. Po cestě jsem sbíral mince. Překvapilo mě, že je možné sebrat pouze jednu minci, ale budiž. Vždy po sebrání chlouby numismatikovy mohl jsem tento zakuklený power-up využít ke svému prospěchu. Jednalo se buď o různá urychlovadla, tak i kladiva na soupeře. Ve zkratce – ty asi čtyři upgrady, které jsem postupem závodu poznal, mi příliš trn z paty nevytrhly – poslední jsem končil takřka tradičně. A pak to přišlo.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Vyhrál jsem svůj první závod. Podivilo mne, že i přesto, že jsem se zaseknul v polygonech kamenné hlavy položené vlevo od silnice, jsem zůstal na první pozici, tedy té, ze které jsem startoval. Jak jsem poté zjistil, program zapomínal odečítat pozici, takže se mi podařilo po obkroužení všech tří okruhů dosáhnout triumfálního výsledku, který ilustruje další obrázek na této stránce.

Gubble Buggy RacerGubble Buggy Racer

Nebudu zde to utrpení rozebírat. Vozítka se chovají strašně, nedá se nic moc regulovat, zatáčí zhruba stejně jako kulečníková koule (odrazem od stěn), graficky se hra stejně jako zvukově a hudebně moc nevytáhla, hratelnost se stihla nedostavit, což snad hru vysvobozuje stejně jako mě z kleští nerozhodnosti a všichni jsou zřejmě šťastní. Gubble Buggy Race opravdu není moc dobrá hra, vlastně je mizerná. Pokud si ale nedáte říct, můžete si ji stáhnout (má asi 10MB) nebo nechat vypálit na serveru VypalCD.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |