Guitar Hero World Tour – takhle vypadá next-gen muzika

Guitar Hero 3 byl úspěšným pokračováním něčeho zaběhnutého. Teď se teprve chystá mohutná revoluce.
Seznam kapitol
  1. Více novinek
  2. Víc umění

Guitar Hero či Rock Band jsou fenomény. Někteří s umělohmotnými „falešnými“ nástroji tráví spousty hodin, aby si je jiní mohli dobírat, proč ten čas raději nevěnují učení se hraní na skutečné nástroje. Guitar Hero World Tour (GHWT) by tento argument měl všem těm barbarům definitivně vyrazit z úst. A to nejen díky tomu, že v novém přírůstku do série budete moct tvořit vlastní skladby.

guitarheroworldtour01.jpgguitarheroworldtour02.jpg
 

Dalo by se říct, že GHWT je takový Rock Band 2 – ze známých věcí zůstaly snad jen kulaté noty a několik herních postav. Samotná hra podporuje konečně kromě kytary také bicí a mikrofon, přičemž právě první dvě herní zařízení doznaly mnoha notných vylepšení.

Víc místa

Tělo kytary je o něco větší, díky čemuž nástroj působí zase o trochu méně „hračkoidně“. D-pad byl přetvarován tak, aby připomínal ovladač hlasitosti, jaké jsou běžnou součástí elektrických kytar. Podobnou změnou prošlo tlačítko Back, které nyní připomíná kobylku. Pro pohodlnější ovládání byl zvětšen strum bar.

Tělo kytary je o něco větší, díky čemuž nástroj působí zase o trochu méně „hračkoidně“

To nejzajímavější je ale součástí krku kytary a vývojáři to nazývají trošku tajemně „sliding mechanism“. Pod pěti klasickými barevnými tlačítky se nachází část citlivá na dotek, jíž je možné využít mnoha způsoby. Díky rozdělení na pět částí ji jde použít stejně jako tradiční tlačítka, slidováním ale lze měnit výšku tónů, a docílit tak třeba jakéhosi „whammy“ zvuku bez whammy baru. Nadto vám nic nebrání použít tuto plochu pro hraní místo strum baru.

guitarheroworldtour_art01.jpg

Přes tyto zajímavé inovace však ještě více pozornosti na sebe strhávají bubny. Bezdrátové zařízení zahrnuje tři klasické bubny, dva činely a pedál simulující šlapák. Celkově jsou bicí tišší než první verze obsažená v Rock Band a současně jejich provedení nově umožňuje snímat i sílu úderu, což se následně projeví na hlasitosti zvuku. Blíže si fungování nástrojů můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Víc kreativity

Jistěže pro digitální řádění na pódiu můžete vzít zavděk již vytvořeným postavám, třeba i těm z Guitar Hero 3 nebo některým z předchozího dílu. A pochopitelně může být nanejvýš lákavé vydávat se za nějakou „už hotovou“ hvězdu (například mým alter-egem v GH3 není nikdo jiný, než Slash z Guns N‘ Roses). Ale s GHWT se i tohle změní – po vzoru Rock Band (nebo třeba sérií jako Tony Hawk’s Pro Skater) zde půjde vytvořit svého rockera (punkera, metalistu, Záviše…) na zelené louce.

Stačí ale jen chvíle, abyste byli zahrabaní do nastavení velikosti čelisti či tetování na levé půlce

Na začátku si vyberete jen věci jako pohlaví či hudební styl, stačí ale jen chvíle, abyste byli až po krk (ten kytarový samozřejmě) zahrabaní do nastavení velikosti čelisti, odstínu tváře, počtu řas na pravém oku a podoby tetování na levé půlce. Možnosti jsou opravdu široké, a pokud se vám zrovna nepodaří přesná digitální kopie sama sebe, jistě uspějete v tvorbě karikatury mladšího sourozence.

Podobné možnosti navíc máte i co do modifikace digitální podoby hudebních nástrojů. Licencované nástroje od Gibsonu byste již ve hře hledali marně – vzhledem k trvajícím soudním sporům se ani nejde divit – ale litovat myslím není důvod. Naklikat půjde všechno možné od těla kytary, přes krk až třeba po kolíky nebo typ strun. U bicích a mikrofonu jsou možnosti poněkud chudší, přesto by ale po chvíli nastavování neměl být problém vytvořit si kapelu snů. Nebo aspoň něco tomu podobného.

Dostupné pro: X360, PS3, Wii
Žánr: Simulátory | simulace rockové (metalové, punkové…) kapely
Výrobce: Neversoft Entertainment | Webové stránky hry
Související články
  1. Guitar Hero představuje bubny
  2. Activision uklidnili další spor o Guitar Hero
  3. Gibson Guitar žalují i Rock Band

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily