Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů

Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.
Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů
Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.

Docela dlouhou dobu tato hra ležela na mém pevném disku, než jsem se odhodlal o ní napsat. K tomu mě částečně přiměla má sestra, která ji velmi často a ráda hrála. Moc jsem ji nechápal, proč taky, tuctová vesmírná arkáda, co je na ní tak skvělého. Jedou jsem si ji pak zkusil a musel jsem jí dát za pravdu. Je nesmírně dobře hratelná a bezvadně zpracovaná.

Gunocide 2Gunocide 2

Mám-li to vzít opravdu ze široka, dalo by se říci, že hra Gunocide 2 je klonem Space Invaders, známé to hry, jež je dnes klasikou ve svém žánru. Avšak dnešní hra je na tom mnohem lépe, ať už co se týče zpracování či třeba hracích módů. Ty tu jsou celkem tři – Head Hunter, Suicide, Endless. Každý je jiný a v podstatě jsou všechny stejné :o). Opravdu je tomu tak – princip je v podstatě vždy stejný – ničit vše, co se hýbe, sbírat body a snažit se nebýt zasažen. Liší se pouze v tom, že u jednoho módu hrajete postupně za sebou tak, že ničíte jednotlivé „vlny“ nepřátel a dostáváte bonusy, u druhého jste omezeni časovým limite 180 sekund a nemusíte se starat o své životy, protože jich máte neomezeně, no a konečně třetí z nich je nejtěžší a v podstatě srovnatelný s prvním, protože princip je stejný, jen se hra nedělí na „vlny“, více rozdílů jsem nenalezl. Váš cíl ve hře je jediný – dosáhnout co největšího skóre. A jakmile si budete myslet, že jste opravdu nejlepší, můžete výsledky poslat autorům, kteří mají na webu tabulku nejlepších střelců.

Jako velmi dobrá volba se mi také jeví to, že na výběr máte jednu ze tří kosmických raketek, s kterou hru podstoupíte. Každá z nich má jiné střely, což působí jinak na vaše nepřátele, to je opravdu bezva, protože tak si každý může vybrat to, co mu vyhovuje. Další příjemnou alternativou by mohla být hra ve dvojici, ale já tuto volbu netestoval, takže vám o ní nemůžu poreferovat.

Gunocide 2Gunocide 2

Technické zpracování je na vysoké úrovni, však to posuďte z okolních obrázků, opravdu mu není co vytknout, grafika – pastva pro oko, hudba zase pro ucho. Jako jediný nedostatek hry shledávám, že po nějaké době možná trochu začne nudit, hlavně při intenzivní hraní. Prostě jde přímo o jednu hru, kdy hrajete třeba 10 i více minut v kuse a nepřátelé na vás nemají, já když jsem se ocitl se svými body někde na 200 000, měl jsem docela hry dost, chyběla mi nějaká motivace. Ale překousnete-li tento malý problém, máme tu opravdu kvalitní gamesu, jež stojí za hřích.

Homepage: www.notatric.de.

Download (9,7 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A