Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů

Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.
Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů
Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.

Docela dlouhou dobu tato hra ležela na mém pevném disku, než jsem se odhodlal o ní napsat. K tomu mě částečně přiměla má sestra, která ji velmi často a ráda hrála. Moc jsem ji nechápal, proč taky, tuctová vesmírná arkáda, co je na ní tak skvělého. Jedou jsem si ji pak zkusil a musel jsem jí dát za pravdu. Je nesmírně dobře hratelná a bezvadně zpracovaná.

Gunocide 2Gunocide 2

Mám-li to vzít opravdu ze široka, dalo by se říci, že hra Gunocide 2 je klonem Space Invaders, známé to hry, jež je dnes klasikou ve svém žánru. Avšak dnešní hra je na tom mnohem lépe, ať už co se týče zpracování či třeba hracích módů. Ty tu jsou celkem tři – Head Hunter, Suicide, Endless. Každý je jiný a v podstatě jsou všechny stejné :o). Opravdu je tomu tak – princip je v podstatě vždy stejný – ničit vše, co se hýbe, sbírat body a snažit se nebýt zasažen. Liší se pouze v tom, že u jednoho módu hrajete postupně za sebou tak, že ničíte jednotlivé „vlny“ nepřátel a dostáváte bonusy, u druhého jste omezeni časovým limite 180 sekund a nemusíte se starat o své životy, protože jich máte neomezeně, no a konečně třetí z nich je nejtěžší a v podstatě srovnatelný s prvním, protože princip je stejný, jen se hra nedělí na „vlny“, více rozdílů jsem nenalezl. Váš cíl ve hře je jediný – dosáhnout co největšího skóre. A jakmile si budete myslet, že jste opravdu nejlepší, můžete výsledky poslat autorům, kteří mají na webu tabulku nejlepších střelců.

Jako velmi dobrá volba se mi také jeví to, že na výběr máte jednu ze tří kosmických raketek, s kterou hru podstoupíte. Každá z nich má jiné střely, což působí jinak na vaše nepřátele, to je opravdu bezva, protože tak si každý může vybrat to, co mu vyhovuje. Další příjemnou alternativou by mohla být hra ve dvojici, ale já tuto volbu netestoval, takže vám o ní nemůžu poreferovat.

Gunocide 2Gunocide 2

Technické zpracování je na vysoké úrovni, však to posuďte z okolních obrázků, opravdu mu není co vytknout, grafika – pastva pro oko, hudba zase pro ucho. Jako jediný nedostatek hry shledávám, že po nějaké době možná trochu začne nudit, hlavně při intenzivní hraní. Prostě jde přímo o jednu hru, kdy hrajete třeba 10 i více minut v kuse a nepřátelé na vás nemají, já když jsem se ocitl se svými body někde na 200 000, měl jsem docela hry dost, chyběla mi nějaká motivace. Ale překousnete-li tento malý problém, máme tu opravdu kvalitní gamesu, jež stojí za hřích.

Homepage: www.notatric.de.

Download (9,7 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A