Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů

Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.
Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů
Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.

Docela dlouhou dobu tato hra ležela na mém pevném disku, než jsem se odhodlal o ní napsat. K tomu mě částečně přiměla má sestra, která ji velmi často a ráda hrála. Moc jsem ji nechápal, proč taky, tuctová vesmírná arkáda, co je na ní tak skvělého. Jedou jsem si ji pak zkusil a musel jsem jí dát za pravdu. Je nesmírně dobře hratelná a bezvadně zpracovaná.

Gunocide 2Gunocide 2

Mám-li to vzít opravdu ze široka, dalo by se říci, že hra Gunocide 2 je klonem Space Invaders, známé to hry, jež je dnes klasikou ve svém žánru. Avšak dnešní hra je na tom mnohem lépe, ať už co se týče zpracování či třeba hracích módů. Ty tu jsou celkem tři – Head Hunter, Suicide, Endless. Každý je jiný a v podstatě jsou všechny stejné :o). Opravdu je tomu tak – princip je v podstatě vždy stejný – ničit vše, co se hýbe, sbírat body a snažit se nebýt zasažen. Liší se pouze v tom, že u jednoho módu hrajete postupně za sebou tak, že ničíte jednotlivé „vlny“ nepřátel a dostáváte bonusy, u druhého jste omezeni časovým limite 180 sekund a nemusíte se starat o své životy, protože jich máte neomezeně, no a konečně třetí z nich je nejtěžší a v podstatě srovnatelný s prvním, protože princip je stejný, jen se hra nedělí na „vlny“, více rozdílů jsem nenalezl. Váš cíl ve hře je jediný – dosáhnout co největšího skóre. A jakmile si budete myslet, že jste opravdu nejlepší, můžete výsledky poslat autorům, kteří mají na webu tabulku nejlepších střelců.

Jako velmi dobrá volba se mi také jeví to, že na výběr máte jednu ze tří kosmických raketek, s kterou hru podstoupíte. Každá z nich má jiné střely, což působí jinak na vaše nepřátele, to je opravdu bezva, protože tak si každý může vybrat to, co mu vyhovuje. Další příjemnou alternativou by mohla být hra ve dvojici, ale já tuto volbu netestoval, takže vám o ní nemůžu poreferovat.

Gunocide 2Gunocide 2

Technické zpracování je na vysoké úrovni, však to posuďte z okolních obrázků, opravdu mu není co vytknout, grafika – pastva pro oko, hudba zase pro ucho. Jako jediný nedostatek hry shledávám, že po nějaké době možná trochu začne nudit, hlavně při intenzivní hraní. Prostě jde přímo o jednu hru, kdy hrajete třeba 10 i více minut v kuse a nepřátelé na vás nemají, já když jsem se ocitl se svými body někde na 200 000, měl jsem docela hry dost, chyběla mi nějaká motivace. Ale překousnete-li tento malý problém, máme tu opravdu kvalitní gamesu, jež stojí za hřích.

Homepage: www.notatric.de.

Download (9,7 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A