Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů

Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.
Gunocide 2 – v zajetí vesmírných desperátů
Vesmírných stříleček jsou opravdu kopy a člověk musí dlouho hledat, aby našel nějakou kvalitní. My vám to trochu usnadníme a představíme vám jednu z těchto her, jež má název Gunocide 2. Co ji staví nad všechny všední hry? Dobrá grafika, skvělá hudba a perfektní hratelnost. Nevěříte? Ano je tomu opravdu tak, zkuste ji a uvidíte.

Docela dlouhou dobu tato hra ležela na mém pevném disku, než jsem se odhodlal o ní napsat. K tomu mě částečně přiměla má sestra, která ji velmi často a ráda hrála. Moc jsem ji nechápal, proč taky, tuctová vesmírná arkáda, co je na ní tak skvělého. Jedou jsem si ji pak zkusil a musel jsem jí dát za pravdu. Je nesmírně dobře hratelná a bezvadně zpracovaná.

Gunocide 2Gunocide 2

Mám-li to vzít opravdu ze široka, dalo by se říci, že hra Gunocide 2 je klonem Space Invaders, známé to hry, jež je dnes klasikou ve svém žánru. Avšak dnešní hra je na tom mnohem lépe, ať už co se týče zpracování či třeba hracích módů. Ty tu jsou celkem tři – Head Hunter, Suicide, Endless. Každý je jiný a v podstatě jsou všechny stejné :o). Opravdu je tomu tak – princip je v podstatě vždy stejný – ničit vše, co se hýbe, sbírat body a snažit se nebýt zasažen. Liší se pouze v tom, že u jednoho módu hrajete postupně za sebou tak, že ničíte jednotlivé „vlny“ nepřátel a dostáváte bonusy, u druhého jste omezeni časovým limite 180 sekund a nemusíte se starat o své životy, protože jich máte neomezeně, no a konečně třetí z nich je nejtěžší a v podstatě srovnatelný s prvním, protože princip je stejný, jen se hra nedělí na „vlny“, více rozdílů jsem nenalezl. Váš cíl ve hře je jediný – dosáhnout co největšího skóre. A jakmile si budete myslet, že jste opravdu nejlepší, můžete výsledky poslat autorům, kteří mají na webu tabulku nejlepších střelců.

Jako velmi dobrá volba se mi také jeví to, že na výběr máte jednu ze tří kosmických raketek, s kterou hru podstoupíte. Každá z nich má jiné střely, což působí jinak na vaše nepřátele, to je opravdu bezva, protože tak si každý může vybrat to, co mu vyhovuje. Další příjemnou alternativou by mohla být hra ve dvojici, ale já tuto volbu netestoval, takže vám o ní nemůžu poreferovat.

Gunocide 2Gunocide 2

Technické zpracování je na vysoké úrovni, však to posuďte z okolních obrázků, opravdu mu není co vytknout, grafika – pastva pro oko, hudba zase pro ucho. Jako jediný nedostatek hry shledávám, že po nějaké době možná trochu začne nudit, hlavně při intenzivní hraní. Prostě jde přímo o jednu hru, kdy hrajete třeba 10 i více minut v kuse a nepřátelé na vás nemají, já když jsem se ocitl se svými body někde na 200 000, měl jsem docela hry dost, chyběla mi nějaká motivace. Ale překousnete-li tento malý problém, máme tu opravdu kvalitní gamesu, jež stojí za hřích.

Homepage: www.notatric.de.

Download (9,7 MB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry