Gunpoint je bláznivě inovativní stealth akce

Čeká vás prohazování stráží okny, šplhání po stěnách, drátování světel ke dveřím a podobně.
Gunpoint je bláznivě inovativní stealth akce

Dnešní vývojáři AAA her jsou svázaní nutností finanční rentability jejich hry, takže se do originálních nápadů zase tak často nepouštějí. Naštěstí tu máme nezávislé tvůrce, kteří si právě originalitou vydělávají (vezměte si třeba takový Minecraft). Gunpoint podle prvních ukázek vypadá na další podobnou nápaditou hru. Myšlenka je prostá, jste super špión v cool baloňáku, který se musí proplížit do zabezpečených budov a ukrást tajné materiály. Každá kulka je pro hrdinu smrtící, takže základem je být nespatřen. Naštěstí má špion kromě zmíněného stylového pláště, díky kterému může bez obav proskakovat z oken v libovolném patře, i rukavice umožňující šplhat po prakticky libovolném povrchu.

A nechybí ani další bondovské vybavení, jako třeba speciální gadget, díky kterému můžete vypínač světel připojit třeba ke dveřím. Co s tím? Pochopitelně si otevřít cestu dál. Gunpoint je totiž takovou akčně logickou hrou, v níž se snažíte svojí nápaditostí překonat překážky a najít si cestu k cíli, aniž by vás spatřili (a rozstříleli na kaši). Jak moc kreativní ve svém přístupu můžete být, ukazuje trailer. Na první pohled je vidět i další lákadlo hry a to potemněle roztomilá pixel-art grafika. Gunpoint by měl vyjít snad v březnu 2012. Zatím se můžete podívat na stránky hry a navrhnout autorovi cenu, za kterou by mohl své slibné dílko prodávat. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A