Gunpoint je bláznivě inovativní stealth akce

Čeká vás prohazování stráží okny, šplhání po stěnách, drátování světel ke dveřím a podobně.
Gunpoint je bláznivě inovativní stealth akce

Dnešní vývojáři AAA her jsou svázaní nutností finanční rentability jejich hry, takže se do originálních nápadů zase tak často nepouštějí. Naštěstí tu máme nezávislé tvůrce, kteří si právě originalitou vydělávají (vezměte si třeba takový Minecraft). Gunpoint podle prvních ukázek vypadá na další podobnou nápaditou hru. Myšlenka je prostá, jste super špión v cool baloňáku, který se musí proplížit do zabezpečených budov a ukrást tajné materiály. Každá kulka je pro hrdinu smrtící, takže základem je být nespatřen. Naštěstí má špion kromě zmíněného stylového pláště, díky kterému může bez obav proskakovat z oken v libovolném patře, i rukavice umožňující šplhat po prakticky libovolném povrchu.

A nechybí ani další bondovské vybavení, jako třeba speciální gadget, díky kterému můžete vypínač světel připojit třeba ke dveřím. Co s tím? Pochopitelně si otevřít cestu dál. Gunpoint je totiž takovou akčně logickou hrou, v níž se snažíte svojí nápaditostí překonat překážky a najít si cestu k cíli, aniž by vás spatřili (a rozstříleli na kaši). Jak moc kreativní ve svém přístupu můžete být, ukazuje trailer. Na první pohled je vidět i další lákadlo hry a to potemněle roztomilá pixel-art grafika. Gunpoint by měl vyjít snad v březnu 2012. Zatím se můžete podívat na stránky hry a navrhnout autorovi cenu, za kterou by mohl své slibné dílko prodávat. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (recenze)

Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (r…

Pokud celý svět upadne do šílené zimy, bude přežití lidstva viset na vlásku. Jste schopni zajistit lidem v ledovém městě šanci na život?

24.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A