Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?

Když mé oko poprvé spočinulo na názvu této hry a v zápětí na doprovodných obrázcích, srdce se mi rozbušilo a málem jsem začal jásat, že se konečně objeví nějaký zdatný nástupce ságy Elite. Leč jak rychle mé nadšení přišlo, tak také zmizelo. On Bang! Sice je vesmírný simulátor, ale spíš než Elite se bude asi podobat Wing Commanderovi, který má k Elitě poměrně daleko. Ostatně posuďte sami.
Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?
Klasický příběh dle zaběhlých klišé rozvíjí osudy pěti ras v blíže nespecifikovaných končinách vesmíru. Tři z nich Dagoni, Numidiani a Arikhani si ustanovili alianci a v poklidu rozvíjí obchodní, vědecké, společenské a rovněž mírové aktivity. Jinými slovy to jsou ti dobří. No a ti zlí jsou známí jako Sektaré a za pomoci nájemných Morgothů dávají alianci pořádně zabrat. Vaší rolí v celém tom galaktickém zmatku je hrát si na pilota, nejprve samozřejmě nezkušeného a neohrabaného, aby se z něj postupem času mohl stát ten, kdo úplně všechno a všechny nakonec zachrání (pokud ovšem nebude zrovna patřit k té haldě mrtvol, která je neklamným symbolem náletu).

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Pro hru jednoho hráče by mělo být připraveno celkem dvacet misí, skládajících se od průzkumných a doprovodných akcí až po adrenalinové mise typu sestřel, co se pohne. Autoři si dávají hodně záležet na inteligenci protivníků, protože si jsou vědomi faktu, že po chvíli každý hráč prokoukne taktiku a fígle nepřátel a pak hra začíná břednout do neskutečné nudy, čemuž se chtějí vyhnout. Vaši protivníci by tudíž měli měnit své zvyky a rovněž se umět přizpůsobit vašim manévrům, což by v případě, že se tak skutečně zdaří, mohlo znamenat spoustu zábavy. Rovněž velké pozornosti se dostalo algoritmům detekujícím kolize mezi jednotlivými objekty. Už se nebudete muset kochat skvostnými vesmírnými stanicemi jen z povzdálí, ale na řadu přijdou takové manévry, kdy se budete schovávat za větší lodě a prolétávat nad jejich členitým povrchem poskytujícím vám tak jistou ochranu a při troše štěstí a hlavně otevřené bráně, můžete s klidem zalétnout i dovnitř. Mezi další taháky patří hustá asteroidová pole, ve kterých by se souboje mohly stát opravdovou lahůdkou. Co do počtu vesmírných přibližovadel bude připraveno celkem patnáct korábů, do kterých půjde namontovat celkem deset různých typů zbraní.

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Ke všemu bude zajisté přispívat zatím slibně vypadající vizuální stránka hry a engine, který bude podporovat snad všechny současné vymoženosti. Budou podle toho také asi vypadat hardwarové nároky, ale autoři slibují, že i s Pentiem II na 300 MHz a 64 MB RAM si užijete dost zábavy, což ostatně snad ještě do konce roku, kdy by se hra měla objevit na pultech prodejen, budeme mít možnost odzkoušet.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |