Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?

Když mé oko poprvé spočinulo na názvu této hry a v zápětí na doprovodných obrázcích, srdce se mi rozbušilo a málem jsem začal jásat, že se konečně objeví nějaký zdatný nástupce ságy Elite. Leč jak rychle mé nadšení přišlo, tak také zmizelo. On Bang! Sice je vesmírný simulátor, ale spíš než Elite se bude asi podobat Wing Commanderovi, který má k Elitě poměrně daleko. Ostatně posuďte sami.
Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?
Klasický příběh dle zaběhlých klišé rozvíjí osudy pěti ras v blíže nespecifikovaných končinách vesmíru. Tři z nich Dagoni, Numidiani a Arikhani si ustanovili alianci a v poklidu rozvíjí obchodní, vědecké, společenské a rovněž mírové aktivity. Jinými slovy to jsou ti dobří. No a ti zlí jsou známí jako Sektaré a za pomoci nájemných Morgothů dávají alianci pořádně zabrat. Vaší rolí v celém tom galaktickém zmatku je hrát si na pilota, nejprve samozřejmě nezkušeného a neohrabaného, aby se z něj postupem času mohl stát ten, kdo úplně všechno a všechny nakonec zachrání (pokud ovšem nebude zrovna patřit k té haldě mrtvol, která je neklamným symbolem náletu).

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Pro hru jednoho hráče by mělo být připraveno celkem dvacet misí, skládajících se od průzkumných a doprovodných akcí až po adrenalinové mise typu sestřel, co se pohne. Autoři si dávají hodně záležet na inteligenci protivníků, protože si jsou vědomi faktu, že po chvíli každý hráč prokoukne taktiku a fígle nepřátel a pak hra začíná břednout do neskutečné nudy, čemuž se chtějí vyhnout. Vaši protivníci by tudíž měli měnit své zvyky a rovněž se umět přizpůsobit vašim manévrům, což by v případě, že se tak skutečně zdaří, mohlo znamenat spoustu zábavy. Rovněž velké pozornosti se dostalo algoritmům detekujícím kolize mezi jednotlivými objekty. Už se nebudete muset kochat skvostnými vesmírnými stanicemi jen z povzdálí, ale na řadu přijdou takové manévry, kdy se budete schovávat za větší lodě a prolétávat nad jejich členitým povrchem poskytujícím vám tak jistou ochranu a při troše štěstí a hlavně otevřené bráně, můžete s klidem zalétnout i dovnitř. Mezi další taháky patří hustá asteroidová pole, ve kterých by se souboje mohly stát opravdovou lahůdkou. Co do počtu vesmírných přibližovadel bude připraveno celkem patnáct korábů, do kterých půjde namontovat celkem deset různých typů zbraní.

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Ke všemu bude zajisté přispívat zatím slibně vypadající vizuální stránka hry a engine, který bude podporovat snad všechny současné vymoženosti. Budou podle toho také asi vypadat hardwarové nároky, ale autoři slibují, že i s Pentiem II na 300 MHz a 64 MB RAM si užijete dost zábavy, což ostatně snad ještě do konce roku, kdy by se hra měla objevit na pultech prodejen, budeme mít možnost odzkoušet.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 11 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 11 N/A