Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?

Když mé oko poprvé spočinulo na názvu této hry a v zápětí na doprovodných obrázcích, srdce se mi rozbušilo a málem jsem začal jásat, že se konečně objeví nějaký zdatný nástupce ságy Elite. Leč jak rychle mé nadšení přišlo, tak také zmizelo. On Bang! Sice je vesmírný simulátor, ale spíš než Elite se bude asi podobat Wing Commanderovi, který má k Elitě poměrně daleko. Ostatně posuďte sami.
Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?
Klasický příběh dle zaběhlých klišé rozvíjí osudy pěti ras v blíže nespecifikovaných končinách vesmíru. Tři z nich Dagoni, Numidiani a Arikhani si ustanovili alianci a v poklidu rozvíjí obchodní, vědecké, společenské a rovněž mírové aktivity. Jinými slovy to jsou ti dobří. No a ti zlí jsou známí jako Sektaré a za pomoci nájemných Morgothů dávají alianci pořádně zabrat. Vaší rolí v celém tom galaktickém zmatku je hrát si na pilota, nejprve samozřejmě nezkušeného a neohrabaného, aby se z něj postupem času mohl stát ten, kdo úplně všechno a všechny nakonec zachrání (pokud ovšem nebude zrovna patřit k té haldě mrtvol, která je neklamným symbolem náletu).

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Pro hru jednoho hráče by mělo být připraveno celkem dvacet misí, skládajících se od průzkumných a doprovodných akcí až po adrenalinové mise typu sestřel, co se pohne. Autoři si dávají hodně záležet na inteligenci protivníků, protože si jsou vědomi faktu, že po chvíli každý hráč prokoukne taktiku a fígle nepřátel a pak hra začíná břednout do neskutečné nudy, čemuž se chtějí vyhnout. Vaši protivníci by tudíž měli měnit své zvyky a rovněž se umět přizpůsobit vašim manévrům, což by v případě, že se tak skutečně zdaří, mohlo znamenat spoustu zábavy. Rovněž velké pozornosti se dostalo algoritmům detekujícím kolize mezi jednotlivými objekty. Už se nebudete muset kochat skvostnými vesmírnými stanicemi jen z povzdálí, ale na řadu přijdou takové manévry, kdy se budete schovávat za větší lodě a prolétávat nad jejich členitým povrchem poskytujícím vám tak jistou ochranu a při troše štěstí a hlavně otevřené bráně, můžete s klidem zalétnout i dovnitř. Mezi další taháky patří hustá asteroidová pole, ve kterých by se souboje mohly stát opravdovou lahůdkou. Co do počtu vesmírných přibližovadel bude připraveno celkem patnáct korábů, do kterých půjde namontovat celkem deset různých typů zbraní.

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Ke všemu bude zajisté přispívat zatím slibně vypadající vizuální stránka hry a engine, který bude podporovat snad všechny současné vymoženosti. Budou podle toho také asi vypadat hardwarové nároky, ale autoři slibují, že i s Pentiem II na 300 MHz a 64 MB RAM si užijete dost zábavy, což ostatně snad ještě do konce roku, kdy by se hra měla objevit na pultech prodejen, budeme mít možnost odzkoušet.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

10 tipů na skvělé deskovky, které může…

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

včera | | 5 N/A