Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?

Když mé oko poprvé spočinulo na názvu této hry a v zápětí na doprovodných obrázcích, srdce se mi rozbušilo a málem jsem začal jásat, že se konečně objeví nějaký zdatný nástupce ságy Elite. Leč jak rychle mé nadšení přišlo, tak také zmizelo. On Bang! Sice je vesmírný simulátor, ale spíš než Elite se bude asi podobat Wing Commanderovi, který má k Elitě poměrně daleko. Ostatně posuďte sami.
Gunship… je to Elite nebo Wing Commander?
Klasický příběh dle zaběhlých klišé rozvíjí osudy pěti ras v blíže nespecifikovaných končinách vesmíru. Tři z nich Dagoni, Numidiani a Arikhani si ustanovili alianci a v poklidu rozvíjí obchodní, vědecké, společenské a rovněž mírové aktivity. Jinými slovy to jsou ti dobří. No a ti zlí jsou známí jako Sektaré a za pomoci nájemných Morgothů dávají alianci pořádně zabrat. Vaší rolí v celém tom galaktickém zmatku je hrát si na pilota, nejprve samozřejmě nezkušeného a neohrabaného, aby se z něj postupem času mohl stát ten, kdo úplně všechno a všechny nakonec zachrání (pokud ovšem nebude zrovna patřit k té haldě mrtvol, která je neklamným symbolem náletu).

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Pro hru jednoho hráče by mělo být připraveno celkem dvacet misí, skládajících se od průzkumných a doprovodných akcí až po adrenalinové mise typu sestřel, co se pohne. Autoři si dávají hodně záležet na inteligenci protivníků, protože si jsou vědomi faktu, že po chvíli každý hráč prokoukne taktiku a fígle nepřátel a pak hra začíná břednout do neskutečné nudy, čemuž se chtějí vyhnout. Vaši protivníci by tudíž měli měnit své zvyky a rovněž se umět přizpůsobit vašim manévrům, což by v případě, že se tak skutečně zdaří, mohlo znamenat spoustu zábavy. Rovněž velké pozornosti se dostalo algoritmům detekujícím kolize mezi jednotlivými objekty. Už se nebudete muset kochat skvostnými vesmírnými stanicemi jen z povzdálí, ale na řadu přijdou takové manévry, kdy se budete schovávat za větší lodě a prolétávat nad jejich členitým povrchem poskytujícím vám tak jistou ochranu a při troše štěstí a hlavně otevřené bráně, můžete s klidem zalétnout i dovnitř. Mezi další taháky patří hustá asteroidová pole, ve kterých by se souboje mohly stát opravdovou lahůdkou. Co do počtu vesmírných přibližovadel bude připraveno celkem patnáct korábů, do kterých půjde namontovat celkem deset různých typů zbraní.

Bang! Gunship EliteBang! Gunship Elite

Ke všemu bude zajisté přispívat zatím slibně vypadající vizuální stránka hry a engine, který bude podporovat snad všechny současné vymoženosti. Budou podle toho také asi vypadat hardwarové nároky, ale autoři slibují, že i s Pentiem II na 300 MHz a 64 MB RAM si užijete dost zábavy, což ostatně snad ještě do konce roku, kdy by se hra měla objevit na pultech prodejen, budeme mít možnost odzkoušet.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |