Gyro13 – smrtící zábava a krásy Unreal Enginu (recenze)

Pilotovat vrtulník není med, zvlášt v dole, kde zkázá číha za každým kamenem. Aspoň vás může těšit, jak je ta stěna, o kterou jste se rozmázli, krásná.

Epic dokázal s Infinity Blade, že jejich Unreal Engine dokáže fungovat na iOS  a nabízí vážně špičkovou grafiku. Čeští Cinemax s jejich novinkou Gyro13 dokazují, že s Unreal Enginem zvládnou pracovat taky. Gyro13 prostě vypadá vizuálně nádherně, detailní textury, výborné stíny a světelné efekty…vše navíc s osvěžujícím nádechem steampunku (alespoň helikoptéra nám jej připomíná. Co je ale daleko zásadnější – Gyro13 vypadá nejen graficky sexy, ale navíc se i výtečně hraje.

Gyro13 01.jpg

Vývojáři se asi inspirovali stařičkou legendou Choplifter, kde jste s vrtulníkem létali po bojišti a zachraňovali zajatce. V Gyro13 létáte taky vrtulníkem a zachraňujete malé panáky, jen válečné prostředí nahradil důl.

Gyro13 prostě vypadá vizuálně nádherně, detailní textury, výborné stíny a světelné efekty

Ale neradujte se, ten je stejně tak nebezpečný, jako bitevní vřava. Možná ještě o něco víc. Sice kolem vás nebzučí kulky a nelétají rakety, ale ostré stěny, větrné poryvy, mechanické propusti a další překážky jsou stejně smrtícími protivníky. Navíc se důl plní jedovatým plynem, který sice vám přímo nemůže ublížit, ale pro plíce zachraňovaných horníků rozhodně není přátelským společníkem.

Začíná tak divoký závod, kdy v časovém limitu musíte zachraňovat horníky, ale zároveň nesmíte být zbrklí, protože stačí pár nárazů a z vaší krásné poletuchy je krásná hromady šrotu. Do hry se zapojuje fyzika a ovládání, které je sice jednoduché na pochopení, ale ďábelsky náročně na mistrné zvládnutí. Základem je jednoduchý posuvník – posuňte prstem vpravo a špice vrtulníku se nakloní vpřed, pohyb vlevo udělá přesný opak. Opatrnou manipulací se snažíte donutit letět helikoptéru co nejrychleji vpřed, ale zároveň musíte být obezřetní, protože důl je nebezpečný a plný překážek. Občas je to peklo, kočírovat tu létající obludu, ale právě větší náročnost ovládání je hlavním zdrojem zábavy.

Gyro13 02.jpg

Časový limit na záchranu horníků je neúprosný a každá havárie vám z něj ještě ukousne – objevíte se na posledním checkpointu s penalizací 5 vteřin. Jak postupujete do dalších z celkově 24 úrovní, limit se pochopitelně snižuje a tím se zvyšuje i obtížnost. Nepomáhá ani fakt, že čas se neodečítá, ale přičítá a pokud si nepamatujete, kolik vlastně máte minut – smůla.

Časový limit na záchranu horníků je neúprosný a každá havárie vám z něj ještě ukousne

Další otravnost představuje až moc přiblížená kamera, která nedává příliš přehled o okolí a blížících se překážkách. Nicméně to jsou jen poměrně malé problémy. Gyro13 je jinak sice těžší, ale jinak velmi zábavná hra, která nádherně vypadá i má stylový hudební doprovod. Za 6 dolarů (kolem 110 Kč) dobrá volba.

Žánr: Arkády | Letecká arkáda
Výrobce: Cinemax | Webové stránky hry
  • Náročné, ale zábavné létání
  • Kvalitní fyzika
  • Skvělá grafika
  • Slušný počet urovní
  • Občas jednotvárné prostředí
  • Kamera moc blízko
Diskuze (7) Další článek: Rockstar oznámil datum vydání L.A. Noire pro PC

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Assassin
Michal Maliarov
Assassin's CreedUbisoft
Který soused má optiku a jaké připojení je dostupné u vás? To prozradí nová mapa
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetuInternet
Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

** QHD displeje se před sedmi lety dostaly do top smartphonů ** Po letech však v mobilech stále dominuje Full HD ** Je to krokem zpět, a kde se vlastně stala „chyba“?

Martin Chroust
DisplejeHistorieSmartphony
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Další nezničitelná „cihla“ od AGM nabídne velkou baterii, noční vidění a nejhlasitější mobilní reproduktor

Další nezničitelná „cihla“ od AGM nabídne velkou baterii, noční vidění a nejhlasitější mobilní reproduktor

** AGM oznámilo další superodolný telefon s vyztuženými rohy ** Pyšní se opravdu hlasitým reprákem a nočním viděním ** Světelný kruh na zádech se rozbliká v rytmu hudby

Martin Chroust
MIL-STD 810IP68Smartphony
Recenze hry LEGO Brawls. Zážitek, který bolí

Recenze hry LEGO Brawls. Zážitek, který bolí

LEGO hry jsou tu s námi už pěknou řádku let. Tentokrát ale vývojáři zkusili trochu jiný koncept. A totálně vyhořeli.

Ladislav Novák
BojovéLegoRecenze
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně