Hackerská skupina potvrdila velký pokrok v prolomení konzole Playstation 5

Skupina fail0verflow oznámila brzký jailbrake konzole PS5. Sony situaci sleduje.

Playstation 5 byla od svého vydání neprolomitelná konzole, ale nic není věčné a dle vyjádření hackerské skupiny fail0overflow je skupina velmi blízko ke kompletnímu jailbreaku konzole. "A další natáhl bačkory," píšou na Twitteru.

To znamená, že ačkoliv není Playstation 5 v tuto chvíli zcela prolomen, hackeři k tomu mají zatraceně blízko. V případě úspěchu by to znamenalo, že půjdou na konzoli spouštět všemožné kódy, které nebyly na hardware přímo uzpůsobeny a optimalizovány. Pro Sony také nebude vůbec jednoduché neduh odstranit, jelikož se kódy neustále mění a kolují. 

Pro hackery to rozhodně není poprvé, co se někdo zavrtal do konzole Sony. Stejný tým dokázal úspěšně prolomit konzoli PS3 a není tedy vyloučené, že se podobně zadaří i v případě konzole nejnovější, která má o něco sofistikovanější bezpečnostní prvky. 

Diskuze (1) Další článek: Soulsovka Lies of P ukazuje první záběry z hraní. Pinocchio v temném stylu vypadá parádně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Recenze hry New Tales from the Borderlands. Příběh, který ničím nevybočuje z řady

Recenze hry New Tales from the Borderlands. Příběh, který ničím nevybočuje z řady

Po Telltale Games převzali příběhy ze světa Borderlands autoři původních FPS akcí. Jak se vydařila cesta nesourodé trojice protagonistů snažících se změnit svět?  

Martin Nahodil
New Tales from the BorderlandsRecenze
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách