Hafík – logická hra s psíkem

Nejvíce zastoupenými žánry v oblasti freeware her jsou bezesporu akční nebo logické hry. My tu dnes konkrétně máme zástupce z druhé jmenované oblasti - logických her. Tak jako všude, i u nás vznikají tyto hry a jednou z nich je i Hafík, hra inspirovaná slavným Boulder Dashem. Máte-li v oblibě tyto hry, čtěte dále.
Hafík – logická hra s psíkem
Nejvíce zastoupenými žánry v oblasti freeware her jsou bezesporu akční nebo logické hry. My tu dnes konkrétně máme zástupce z druhé jmenované oblasti - logických her. Tak jako všude, i u nás vznikají tyto hry a jednou z nich je i Hafík, hra inspirovaná slavným Boulder Dashem. Máte-li v oblibě tyto hry, čtěte dále.

Hra jménem Hafík prošla od prvopočátečního nápadu docela dlouhým vývojem do fáze, v níž se nachází dnes. Za její tvorbou stojí autor jménem Marek Mojzík, který o ní tvrdí, že se jedná o nejpřesnější klon staré známé hry Boulder Dash. Já, který hrál všechny podobné hry tohoto typu (Supaplex, Boulder Rush apod.), jsem měl tu možnost se o tom přesvědčit a musím mu dát z pravdu.

HafíkHafík

První, co vás po spuštění hry zaujme, je atypické menu, jež je stylizováno do tvaru psí tlapky. Zde máme také přístup ke všem základním volbám jako je nová hra, nápověda, výběr jazyka atd. Začnete-li hrát, dostanete na výběr jednu z cca. 10 komnat a každá z nich obsahuje další velkou spoustu levelů. Stačí se pouze podepsat, abyste později mohli pokračovat v rozehraných komnatách a nemuseli je procházet od úplného začátku. Poté vám nuž nic nebrání v tom, abyste se mohli oddat bezstarostnému hraní.

V každém levelu máte Hafíka, hlavní postavu celé hry, i když slůvko postava není asi na místě, protože jde, jak jste jistě vytušili, o psa. A vaším úkolem je ho navádět pomocí šipek kurzorů tak, aby v dané úrovni nalezl daný počet drahokamů, jež mu otevřou cestu dále. Ale pozor, není to vůbec snadné. Po cestě na něj číhá spousta nástrah, například valící se kameny, mouchy, světlušky, rostoucí zdi a jiné podobné věci, jež mu mohou uškodit. Proto musíte velmi logicky postupovat a pohybovat některými věcmi tak, abyste dokončili úroveň s co největším počtem drahokamů v co nejkratším čase, protože na konci každé z nich budete bodově ohodnoceni právě za tyto aspekty. Možná poprvé když si hru spustíte, nepochopíte, co máte dělat, ale nebuďte smutní, ve hře je velmi obsáhlá nápověda, v níž je vše obsáhle popsáno (popis ovládání, historie hry apod.).

HafíkHafík

Technické zpracování bývá u logických her velice jednoduché a nejinak je tomu i u Hafíka. Nicméně i přesto má grafika své kouzlo a nikdo by jí nemohl nic vytknout – k tomuto stylu hry se naprosto hodí. Zvuky jsou na tom obdobně, je jich opravdu málo, hudba zde není žádná. Na závěr vás odkážu na domovskou stránku, kde se dají najít nové levely, které můžete mj. vytvořit i vy pomocí přiloženého editoru a zaslat je autorovi, také tam lze nalézt různé soutěže, prostě vše, co se týká této zábavné hry.

Homepage: htttp://www.hafik.zde.cz.

Download (1,3 MB) zde; VypalCD zde. Hra vyžaduje knihovny pro Visual Basic (0,9 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |