Half-Life 2 - podrobnosti o Aftermath a The Lost Coast

Na titulní stránce německého herního časopisu PC Action na čtenáře v květnovém čísle pomrkával sympatický G-Man, který signalizoval exkluzivní článek o připravovaném datadisku Half-Life 2 Aftermath. Prostřednictvím diskusních fór na německé fanouškovské stránce jsme se i my ostatní mohli dozvědět něco málo dalších informací.

Half-Life 2 Aftermath, první oficiální datadisk k povedenému originálu, se bude opravdu distribuovat pouze pomocí systému Steam, přičemž ke stažení nám ho autoři poskytnou na podzim tohoto roku. Datum vydání se tak, oproti původnímu létu 2005, trochu zpozdí, doufejme, že to bude ku prospěchu samotné hry. Jako zklamání se může jevit čas potřebný k dohrání datadisku; herní délka je odhadována na 1/3 oproti originálu. Poslední užitečnou zprávou budiž ta, že Aftermath se zcela jistě objeví na nadcházející výstavě E3, kde budou odhaleny další podrobnosti. Tři nové screenshoty ze hry si nenechte ujít pod tímto článkem.

V souvislosti s Half-Life 2 Aftermath byly zmíněny i nové detaily týkající se speciálního levelu The Lost Coast, který tvůrci připravují speciálně pro majitele Half-Life 2. Ten je vyvíjen pro účely propagace nové technologie HDR, jenž bude do Source enginu brzy implementována. HDR, tedy High-Dynamic Range lightning, umožňuje o generaci lepší stínování a světelné efekty, díky nimž se stupeň realističnosti opět o něco zvedne. Oproti datadisku, kterého se dočkáme spíše ke konci roku, si The Lost Coast budeme moci zahrát již brzy. Konkrétně v květnu, přičemž ke stažení bude ve formě volného update přes Steam. Technologii HDR a postup, jakým se vytváří The Lost Coast, dokumentují tři následující obrázky.

  

Zdroj: Worthplaying, GGMania, HLFallout.net

Váš názor Další článek: Která hra se vám nejvíce vryla do paměti? Který handheld je lepší?

Témata článku: , , , , , , , , , ,