Half-Life 2 Aftermath přeci jen v krabici

Datadisk Aftermath k akční hitovce Half-Life 2 přeci jen vyjde v klasické krabicové podobě. Autorská firma Valve se na tomto kroku dohodla se svým vydavatelem Vivendi Universal Games, a to i přes to, že v srpnu spolu tyto dvě společnosti končí spolupráci. Důvodem k rozchodu byly spory kolem bývalé společnosti Sierra a distribučního systému Steam. Než se však rozejdou s konečnou platností, Aftermath bude uložen do boxu a poslán na pulty obchodů. Dočkat bychom se ho měli toto září. Podle slov Douga Lombardiho, důležité postavy v pozadí dění ve Valve Software, se odhalení nového vydavatele dočkáme někdy začátkem léta. Na mysl podle redaktorů ze zahraniční stránky Eurogamer přichází Activision, s kterým dříve Valve jednala o budoucích projektech.

Half-Life 2 Aftermath nás opět zavede do spletitých ulic City 17 odkud spolu se svou přítelkyní Alyx musí Gordon Freeman, coby hlavní hrdina příběhu, prchnout. Za pomoci známých charakterů z prvního i druhého dílu budeme bojovat nejen mezi domy v ulicích a ve stokách města, ale i v přilehlém okolí kam se po pádu Citadely nastěhovala divoká mimozemské fauna. Trosky z breenovy administrativy nás však budou dále pronásledovat a setkáme se nejen se starými nepřáteli, ale i s novými druhy, jež si pro nás autoři připravili.
Ale Aftermath není zdaleka jediným projektem, na kterém lidé z Valve pracují. Bonusový level pro Half-Life 2, nazvaný The Lost Coast, se pomalu ale jistě blíží svému vydání. To potvrzují tyto dva screenshoty, z nichž ten první dokumentuje prezentaci na E3, zatímco druhý ukazuje perfektně vymodelovaný charakter rybáře, s kterým se ve hře setkáme.

Zdroj: Eurogamer, Steam

Váš názor Další článek: MotoGP 3 a její novátorský multiplayer

Témata článku: , , , , , , ,