Half-Life 2 bude díky modifikaci možné hrát ve virtuální realitě

Někdo modifikuje Alyx, aby ho šlo hrát bez virtuální reality a někdo zase upravuje Half-Life 2, aby ho ve virtuální realitě hrát šlo.
Half-Life 2 bude díky modifikaci možné hrát ve virtuální realitě

Half-Life: Alyx vzbudil mezi recenzenty a hráči nadšení a přinesl doposud nevídaný zážitek z AAA titulu ve virtuální realitě. Ukázal, kudy může vést v budoucnu cesta. Není tak divu, že modeři se již snaží o to, aby na VR bylo co hrát a přepracovávají do ní i stávající tituly, které doposud byly jenom a pouze na klasických monitorech. Moder Vect0r se rozhodl přesně takovou věc udělat s Half-Life 2, který převedl do enginu použitého pro Half-Life: Alyx a následně kromě vylepšeného kabátku přidal i podporu VR.

Zatím jde pouze o předváděcí demo, které si nemůžete ještě zahrát. V budoucnu si však nejspíše budete hru moci zkusit, pokud patříte mezi vlastníky setu pro virtuální realitu. "Vzal jsem původní mapu, předělal ji do Source 2 formátu a přidal do Half-Life Alyx. Při tom jsem do Alyx přidal také další věci z Half-Life 2," popisuje svůj výtvor Vect0r. Modifikace očividně ještě bude vyžadovat hodně práce, aby se v ní dalo opravdu efektivně bojovat o život, ale už teď vypadá vážně lákavě a hráči by po dokončení nového titulu mohli mít ještě alespoň chvíli co dělat. Zkusíte po dohrání Alyx i novou modifikaci?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma