Half-Life: Alyx je dokonalý VR titul, shodují se světové recenze

Na návrat série Half-Life na naše obrazovky se stále čeká. Do VR headsetů ale už dorazil a podle světových médií nastavuje zcela novou laťku konkurenci.

Fantastický, revoluční, dokonalý. Podobnými slovy zahraniční média při recenzování Half-Life: Alyx nešetří. Pokračování slavné sci-fi série, které je čistě pro virtuální realitu se setkalo s nelibostí fanoušků, ale zároveň také s enormním zájmem, který vyústil až ve vyprodání veškerých kusů světových zásob VR setu Valve Index. Už z prvních záběrů bylo jasné, že půjde o něco zcela výjimečného a podle čísel z recenzí se opravdu tato očekávání splní.

O Half-Life: Alyx se svět poprvé dozvěděl minulý rok na podzim. Celkově se ale o hře mluvilo o něco déle, protože už dříve se na světlo světa dostaly uniklé obrázky a spekulace týkající se brýlí Valve Index a toho, že by měly vyjít spolu s novým Half-Life, což se nakonec potvrdilo. Hra je zasazená do období mezi prvním a druhým dílem a jak už název napovídá, vžijete se do kůže hrdinky Alyx. Half-Life: Alyx je zajímavý už jenom z toho důvodu, že jde o první AAA titul o délce rovné hrám na klasických platformách.  Podle stránek Engadget dokazuje, že je možné udělat velký a úspěšný VR titul s našlápnutým rozpočtem. Na konkrétní čísla ze světových recenzí se můžete podívat níže. Na naší recenzi již pilně pracujeme.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie