Half-Life: Alyx je dokonalý VR titul, shodují se světové recenze

Na návrat série Half-Life na naše obrazovky se stále čeká. Do VR headsetů ale už dorazil a podle světových médií nastavuje zcela novou laťku konkurenci.

Fantastický, revoluční, dokonalý. Podobnými slovy zahraniční média při recenzování Half-Life: Alyx nešetří. Pokračování slavné sci-fi série, které je čistě pro virtuální realitu se setkalo s nelibostí fanoušků, ale zároveň také s enormním zájmem, který vyústil až ve vyprodání veškerých kusů světových zásob VR setu Valve Index. Už z prvních záběrů bylo jasné, že půjde o něco zcela výjimečného a podle čísel z recenzí se opravdu tato očekávání splní.

O Half-Life: Alyx se svět poprvé dozvěděl minulý rok na podzim. Celkově se ale o hře mluvilo o něco déle, protože už dříve se na světlo světa dostaly uniklé obrázky a spekulace týkající se brýlí Valve Index a toho, že by měly vyjít spolu s novým Half-Life, což se nakonec potvrdilo. Hra je zasazená do období mezi prvním a druhým dílem a jak už název napovídá, vžijete se do kůže hrdinky Alyx. Half-Life: Alyx je zajímavý už jenom z toho důvodu, že jde o první AAA titul o délce rovné hrám na klasických platformách.  Podle stránek Engadget dokazuje, že je možné udělat velký a úspěšný VR titul s našlápnutým rozpočtem. Na konkrétní čísla ze světových recenzí se můžete podívat níže. Na naší recenzi již pilně pracujeme.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 doká…

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

26.  7.  2020 | | 9 N/A
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

včera | | 13 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sam nemá penis

Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sa…

Můžeme mu začít říkat „bezkulčák"

28.  7.  2020 | | 4 N/A
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |