Halls of Valhalla – vítaný datadisk k Rune

Rune byla kvalitní 3D mlátička zaměřená především na singleplayer. Datadisk Halls of Valhalla bude jistojistě pokračovat v tomto stylu, přidává však navíc větší podporu vzrůstajícího fenoménu - multiplayeru. Čeká tak na nás spousta nových módů, ale i nových misí pro ty stávající. A to samozřejmě není vše.
Halls of Valhalla – vítaný datadisk k Rune
Nestává se příliš často, abychom celou novinku věnovali datadisku k nějaké hře. Tedy až na několik málo výjimek. A jistě se mnou budete souhlasit, že připravovaný datadisk Halls of Valhalla ke hře Rune by mezi ně mohl docela pěkně zapadnout.

Před výčtem novinek, které Halls of Valhalla přináší, však vzpomeňme nejprve na samotnou hru Rune, kterou bude doplňovat. Rune byla po dlouhé době první 3D „mlátička“, která přinesla do tohoto žánru trochu jiný způsob boje – konkrétně pak boj 1 na 1. Hráč v ní ovládal seveřana Ragnara, odvážného to bojovníka, který se vydal (tedy, ne že by chtěl, on tak trochu musel) pozabíjet nevítané návštěvníky Vikingy, kteří napadli sousední vesnici. Cestou na toto místo se však jeho dopravní prostředek, konkrétně pak loď, potopila a on jediný přežil. No a tak nezbývá než sebrat poslední zbytky sil a bojovat sám.

Rune: Halls of ValhallaRune: Halls of Valhalla

Na rozdíl od původní hry Rune se autoři zaměřili při vývoji datadisku Halls of Valhalla především na multiplayer, neopominuli však také na naše singleplayerové kolegy, kteří se taktéž dočkají několika málo vylepšení. No ale, dost bylo mluvení, pojďme se konkrétně podívat na nové mise, módy a doplňky, které by měl tento datadisk přinést. Tak zaprvé je to hned 33 nových misí pro klasický deathmatch mód, který bude samozřejmě doplňovat i deathmatch týmový. Větší důraz však kladli autoři na nové herní módy, které se mají ve Halls of Valhalla objevit. Pod pojmem Arena si jistě představíte, o co v tomto novém módu půjde. Ano, bude se soustředit především na souboje několika hráčů, přičemž jejich kombinace v jedné aréně bude takřka neomezená. Hráči tak budou moci hrát 1 na 1, stejně jako třeba 10 na 10 (to už bude ale pořádný masakr :). Slibované jsou hojné internetové turnaje, kdo by se nechtěl pyšnit titulem nejlepšího hráče Rune? Druhým módem, který je v této hře novinkou, je tkz. Headball. Mělo by jít o takový zvláštní mixík, důležité na tomto módu je to, že v něm nepůjde jen o klasický zápas, ale důraz se klade taktéž na schopnost taktizovat a myslet. Tyto souboje by se měli odehrávat ve volné přírodě.

Při tvorbě mutliplayerové části datadisku však autoři narazili na dost podstatný problém a to na nedostatečnou připravenost svého serveru na větší zátěž hráčů. O tomto problému jistě ví každý hráč, který si kdy Rune zahrál, protože se hodně často setkával s trhanou hrou a nedokonalý byl taktéž systém zabezpečení. Toto vše by mělo být novým datadiskem odstraněno, pokud ne, byl by to asi pro vývojářský tým Human Head Studios velký problém. Přece jenom, na multiplayer zaměřený datadisk s nekvalitním multiplayerem? Ne, ne, to by se asi autoři neměli s čím chlubit.

Rune: Halls of ValhallaRune: Halls of Valhalla

Teď se přesuňme k tomu, co je pro mě tak trochu zklamáním. Halls of Valhalla přinese sice několik nových modelů postav, ale mělo by se jednat především o nové skiny ke stávajícím postavám. Tak trochu mě taktéž zarazilo rozhodnutí autorů, které se týká grafické stránky hry. Grafika v původní hře Rune byla sice moc dobrá, ale přesto by nějaké to vylepšení bylo na místě. To samé se týká zbraní, se kterými je možné ve hře hrát. U nich se totiž taktéž neočekávají nějaké výraznější změny, autoři mají však spoustu času na to, aby tuto situaci změnili.

Není pochyb o tom, že Halls of Valhalla bude kvalitní datadisk, který by však mohl přinést ještě o něco víc. Nechci tímto zpochybnit jeho kvality, spíše upozornit na to, že jsou ještě místa na kterých by se dalo zapracovat.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry