Halo - první dojmy a screenshoty

Střílečka, která má ambice posunout hranice akčního žánru o pěkných pár metrů dál. Hrstka lidí na neznámém prstencovém světě bojuje o holý život se zdivočelými mimozemšťany a vy byste u toho měli chybět?

Firma Bungie uveřejnila na oficiální stránce svého připravovaného projektu čtyři nové screenshoty, a tak se při té příležitosti podíváme na Halo trochu blíž.

Z příběhu je známo zatím tolik: se skupinou lidí se ocitnete na prstenci obíhajím okolo plynné planety v neznámém systému. Bohužel nejste jedinou rasou, která na cizí svět dorazila. Spolu s vámi se na planetě vylodila i rasa nepříjemných mimozemšťanů jménem Covenant, s nimiž se budete přetahovat o právo na nové technologie, která tam zbyly po tajemných předchozích obyvatelích. Ti nejsou na planetě přítomni a zůstávají zatím zahaleni tajemstvím, ale není vyloučeno, že se nakonec vynoří také, abyste se jim mohli postavit a se zbraní v ruce tak dokázat lidskou intelektuální nadřazenost nad všemi ostatními civilizacemi.

     

Obě rasy disponují odlišnými smrtícími protředky a ovládají různé způsoby zabíjení. Příslušníci zlověstného mimozemského pokolení jsou vyšší, pohybují se rychle, jsou vybaveni energetickými zbraněmi a používají dopravní prostředky zřejmě organického původu. Lidské jednotky jsou oblečeny do jednotných kombinéz, po prstencovém světě se přepravují v tancích, terénních autech a dalších spíše konvenčních vozidlech.

Na grafice a fyzikálním modelu si autoři dávají záležet a určitě tajně doufají, že si Halo vybojuje některou z předních příček v soutěži o naprosto nejúchvatnější vizuální zážitek. Odlesky slunce na vodní hladině, prodlužování stínů podle polohy slunce na obloze, lidské postavy skládající se až z 2000 polygonů, paprsky světla a stíny okolních předmětů odrážející se na nablýskaném povrchu nepřátelských vozidel - to je výčet některých nepřehlédnutelných předností Halo. Dokonce i počet zbývajících nábojů v pistoli můžete zjistit pouhým pohledem na zbraň. Neobvyklý je i pohled na náboje, které (střílíte-li pod vodou) vypadávají z pušky zpomaleně a potom stoupají k hladině. Svět Halo by měl být plný plastických kopců a návrší, efektně plujících mraků a vzdálených vrcholků hor, takže ani není divu, že je o něj ve vesmíru takový zájem.

     

Multiplayerový potenciál enginu Halo se teprve zkoumá, a tak o něm není zatím nic moc známo. Hra by měla podporovat OpenGL i Direct3D a přestože ještě zdaleka není ve finální fázi (což by mělo být někdy v polovině příštího roku), už teď se dá očekávat, že hardwarové nároky budou pěkně krvavé.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce