Halo: první dojmy obrazem

Halo konečně dorazilo do redakce. Mimořádná hra, revoluční herním konceptem, příběhem, hudbou, inteligencí nepřátel, herním prostředím, využíváním rozličných vozidel i vznášedel na obou stranách. Hra, která přetéká atmosférou stejně jako nepopsatelnou hratelností. A pokud máte alespoň trochu slušnou grafickou kartu, nabídne vám i mimořádnou grafiku. Posuďte sami v naší galerii!
Halo: první dojmy obrazem

Minimální konfigurace: 733 MHz CPU, 128 MB RAM, 1.3 GB HDD, 32 MB 3D hardware-transform-and-lighting-capable grafická karta, DirectX 9.0b (přiložen na CD)

Testovací konfigurace: 2,4 GHz CPU, 256 MB RAM, 128 MB GeForce 4 Ti

Recenze verze pro Xbox: Doupě

Halo je hra tak úžasná, že když Microsoft před lety uviděl nadšení, které v hráčích způsobovala, koupil autorský tým Bungie a hru vydal exkluzivně pro svoji novou konzoli Xbox, což dodnes dokumentuje neklesající prodejnost na Halo na uvedené platformě. Unikátní skloubení umělé inteligence všech postav, pobíhajících na virtuálním bojišti v ojedinělé a originální válce dvou ras nejen o poznání tajemství, skrývané fascinujícím gigantickým prstencem Halo dává hře nádech reálnosti a vtahující atmosféry, který podtrhává vynikající grafika (pokud vlastníte alespoň stejně silnou kartu, jakou obsahovala moje testovací konfigurace, na starších a slabších kartách - například na mé domácí GeForce 4 MMX 128 MB -hra vypadá stejně mizerně jako původní verze, určená pro konzoli a televizní obrazovku – což je v dnešní době opravdu hrůza) a perfektní příběh, jenž snese srovnání snad jedině s Half-Life (ano, tak dokonalé jsou naskriptovnané akce a scény v Halo!).

Pro dnešek jsme vám připravili první seznámení s konečnou PC podobou Halo ve formě obrázků z prvních hodin hry, komentovaných člověkem, který je zažil na vlastní kůži. Snad se mi podaří vám alespoň trochu přiblížit jedinečnou atmosféru hry...

 

Haló! Halo pro PC dorazilo! * Hra je známá perfektně odlišenými obtížnostmi, takže má smysl ji hrát znovu a znovu nejen kvůli nelineárnímu průběhu misí

 

In-game animací je zde plno, jako například v MGS a každé další hře, která vypráví dobrý příběh

 

Začátek příběhu vás přistihne ve speciální kóji a testu nového skafandru

 

První Covenanti se vynořují ze stínů * Umělá inteligence Cortana vám bude nepostradatelným a navíc vtipným i šaramantním průvodcem po celou hru

 

Krátká osudová porada, je třeba obětovat loď * Konečně mám v rukou zbraň!

 

Přestřelka v kantýně je první větší mise * Masakr na obou stranách u přechodové komory, kudy vtrhávají další vetřelci

 

Nádherný efekt svítilny připomíná videa z Dooma * Jedna z mnoha provizorních barikád, které využívají obě strany na palubě napadené lodi

 

Co je to pod tou helmou? * Světelné a speciální efekty, na které bez pořádné karty můžete zapomenout

 

Halo je obří uměle postavěný prstenec s vlastní atmosférou a přírodou * Přistává hlídka nepřátel, pátrají po mě

 

Pohádkově panenská příroda člověku vyrazí dech

 

Schovejte se za vodopád! * Můj záchranný člun

 

Ostřelovací režim se při bitvách na rozlehlé herní ploše hodí * Krajina na obzoru také není nejhorší

 

Další z mnoha náhodných výsadků nepřátel * Krajina osciluje mezi naprosto cizím a pozemským laděním

 

Jeden z těch, kdo přežili nouzové přistání * Zde, u tajemné stavby kontruktorů Halo, se opevníme na první větší bitvu

 

Stále další a další posily nepřátel doráží v jejich plavidlech * I základní pistole dovede být báječně přesná

Zatím jsem hru teprve rozehrál, ale už teď jsem si jistý, že Halo pro PC je jedinečnou hrou, jež strhne rychle a snadno kohokoliv, byť by o jejích kvalitách pochyboval. Zůstaňte věrní Doupěti a v následujících dnech se o Halo dočtete mnohem víc. Navzdory podezřele rostoucí kadenci výborných vydávaných her si troufám předpovědět, že to bude právě Halo, kdo si získá nejvíce pozornosti, než a jestli vyjde Half-Life 2. Minimálně v rámci žánru rozhodně. Chrome může být graficky pokročilejší, Breed takticky propracovanější, ale Halo má tu neuvěřitelně návykovou hratelnost, která dává hráči pocit, že si scénář k tomu strhujícímu sci-fi válečnému filmu vlastně píše sám.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |