Halo: první dojmy obrazem

Halo konečně dorazilo do redakce. Mimořádná hra, revoluční herním konceptem, příběhem, hudbou, inteligencí nepřátel, herním prostředím, využíváním rozličných vozidel i vznášedel na obou stranách. Hra, která přetéká atmosférou stejně jako nepopsatelnou hratelností. A pokud máte alespoň trochu slušnou grafickou kartu, nabídne vám i mimořádnou grafiku. Posuďte sami v naší galerii!
Halo: první dojmy obrazem

Minimální konfigurace: 733 MHz CPU, 128 MB RAM, 1.3 GB HDD, 32 MB 3D hardware-transform-and-lighting-capable grafická karta, DirectX 9.0b (přiložen na CD)

Testovací konfigurace: 2,4 GHz CPU, 256 MB RAM, 128 MB GeForce 4 Ti

Recenze verze pro Xbox: Doupě

Halo je hra tak úžasná, že když Microsoft před lety uviděl nadšení, které v hráčích způsobovala, koupil autorský tým Bungie a hru vydal exkluzivně pro svoji novou konzoli Xbox, což dodnes dokumentuje neklesající prodejnost na Halo na uvedené platformě. Unikátní skloubení umělé inteligence všech postav, pobíhajících na virtuálním bojišti v ojedinělé a originální válce dvou ras nejen o poznání tajemství, skrývané fascinujícím gigantickým prstencem Halo dává hře nádech reálnosti a vtahující atmosféry, který podtrhává vynikající grafika (pokud vlastníte alespoň stejně silnou kartu, jakou obsahovala moje testovací konfigurace, na starších a slabších kartách - například na mé domácí GeForce 4 MMX 128 MB -hra vypadá stejně mizerně jako původní verze, určená pro konzoli a televizní obrazovku – což je v dnešní době opravdu hrůza) a perfektní příběh, jenž snese srovnání snad jedině s Half-Life (ano, tak dokonalé jsou naskriptovnané akce a scény v Halo!).

Pro dnešek jsme vám připravili první seznámení s konečnou PC podobou Halo ve formě obrázků z prvních hodin hry, komentovaných člověkem, který je zažil na vlastní kůži. Snad se mi podaří vám alespoň trochu přiblížit jedinečnou atmosféru hry...

 

Haló! Halo pro PC dorazilo! * Hra je známá perfektně odlišenými obtížnostmi, takže má smysl ji hrát znovu a znovu nejen kvůli nelineárnímu průběhu misí

 

In-game animací je zde plno, jako například v MGS a každé další hře, která vypráví dobrý příběh

 

Začátek příběhu vás přistihne ve speciální kóji a testu nového skafandru

 

První Covenanti se vynořují ze stínů * Umělá inteligence Cortana vám bude nepostradatelným a navíc vtipným i šaramantním průvodcem po celou hru

 

Krátká osudová porada, je třeba obětovat loď * Konečně mám v rukou zbraň!

 

Přestřelka v kantýně je první větší mise * Masakr na obou stranách u přechodové komory, kudy vtrhávají další vetřelci

 

Nádherný efekt svítilny připomíná videa z Dooma * Jedna z mnoha provizorních barikád, které využívají obě strany na palubě napadené lodi

 

Co je to pod tou helmou? * Světelné a speciální efekty, na které bez pořádné karty můžete zapomenout

 

Halo je obří uměle postavěný prstenec s vlastní atmosférou a přírodou * Přistává hlídka nepřátel, pátrají po mě

 

Pohádkově panenská příroda člověku vyrazí dech

 

Schovejte se za vodopád! * Můj záchranný člun

 

Ostřelovací režim se při bitvách na rozlehlé herní ploše hodí * Krajina na obzoru také není nejhorší

 

Další z mnoha náhodných výsadků nepřátel * Krajina osciluje mezi naprosto cizím a pozemským laděním

 

Jeden z těch, kdo přežili nouzové přistání * Zde, u tajemné stavby kontruktorů Halo, se opevníme na první větší bitvu

 

Stále další a další posily nepřátel doráží v jejich plavidlech * I základní pistole dovede být báječně přesná

Zatím jsem hru teprve rozehrál, ale už teď jsem si jistý, že Halo pro PC je jedinečnou hrou, jež strhne rychle a snadno kohokoliv, byť by o jejích kvalitách pochyboval. Zůstaňte věrní Doupěti a v následujících dnech se o Halo dočtete mnohem víc. Navzdory podezřele rostoucí kadenci výborných vydávaných her si troufám předpovědět, že to bude právě Halo, kdo si získá nejvíce pozornosti, než a jestli vyjde Half-Life 2. Minimálně v rámci žánru rozhodně. Chrome může být graficky pokročilejší, Breed takticky propracovanější, ale Halo má tu neuvěřitelně návykovou hratelnost, která dává hráči pocit, že si scénář k tomu strhujícímu sci-fi válečnému filmu vlastně píše sám.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Bud Spencer & Terence Hill: pořádný retro nářez (recenze)

Bud Spencer & Terence Hill: pořádný re…

Co takhle v roli jedné z nejslavnějších filmových dvojek zmlátit stovky záporáků? Díky novému titulu to není problém a fanoušci nebudou litovat.

1.  8.  2018 |
Komunita rozlouskla poslední tajemství God of War, bylo skryté na začátku

Komunita rozlouskla poslední tajemství…

Trvalo to, Cory Barlog musel hráčům dost konkrétně napovědět, ale nakonec se přece jenom podařilo na to přijít.

2.  8.  2018 |
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |