Hard Truck 2

Není nad to šlápnout na plyn, pořádně se opřít o klakson a dát všem na vědomí, že široko daleko největší auto na silnici řídíte právě vy. Jaké je to být řidičem kamionu, to si budete moci už brzy vyzkoušet díky simulátoru, který má na svědomí ruský tým SoftLab-NSK.
Hard Truck 2
Hard Truck 2 nebude hra, v níž byste se na okruhu proháněli rychlostí přes 300 km/h takovými žihadly, jaká nabízí třeba Need For Speed. Zachovejte ale klid, konkurence a závodění s časem si užijete taky, protože správný řidič kamionů pracuje na plno, aby vydělal. Žádné holky, žádné zastávky v motorestech, žádná zábava a rozptýlení. Jen snaha dovézt nedostatkové zboží rychleji než druzí, získat zakázky a nakonec být tak dobrý, že všichni ostatní zkrachují.

Hra s takovým námětem by sice mohla být po nějakou dobu zábavná především díky typům vozidel, která budete řídit, ale v současné konkurenci by to asi na úspěch nestačilo. Proto tvůrci taky Hard Truck 2 vyšperkovali ještě o další zajímavosti. Konkrétně: mezi vším tím pachtěním se za ziskem byste měli mít možnost účastnit se různých akcí a závodů pro tahače včetně tzv. truck-footballu. Abyste se za volantem neuzívali nudou, bude vám zpestřovat život v lepším případě policie v autech a helikoptérách („Pane řidiči, proč jste se pokoušel vytlačit ten druhý tahač do propasti?“), v horším případě mafie se zbraněmi a minami („Hele kámo, pokud nám neposkytneš takovou menší nevratnou půjčku za to, že tě chráníme, aniž sis o to řekl, sebereme ti auto a ty nám ještě poděkuješ!“). No a do toho ještě jakýsi náznak strategie, protože kdo odhadne lépe, o co bude zájem a která nabídka je nejvýhodnější, ten vyhraje a vydělá. Samozřejmostí by mělo být proměnlivé počasí, střídání dne a noci, běžný provoz v obou směrech (70 typů dopravních prostředků včetně policejních) a upgradeování stávajícího tahače na hezčí, lepší a výkonnější. S tím, co dostanete na začátku, byste totiž později koukali svým konkurentům jen na záda.

Celkem by mělo být ve hře nachystáno 120 kilometrů silnic, které na sebe budou

bez jakýchkoli přerušení navazovat, křížit se a proplétat. Na svět se budete moci dívat first i third person pohledem a pokud budete přeci jen muset z auta vystoupit, tak to prostě uděláte.

Suma sumárum, vzhledem k tomu, že screenshoty nevypadají věru zle, mohlo by nás v dubnu, kdy se začne hra prodávat, čekat v krabicích s nápisem Hard Truck 2 vcelku příjemné rozptýlení. Uvidíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A