Hard Truck 2

Není nad to šlápnout na plyn, pořádně se opřít o klakson a dát všem na vědomí, že široko daleko největší auto na silnici řídíte právě vy. Jaké je to být řidičem kamionu, to si budete moci už brzy vyzkoušet díky simulátoru, který má na svědomí ruský tým SoftLab-NSK.
Hard Truck 2
Hard Truck 2 nebude hra, v níž byste se na okruhu proháněli rychlostí přes 300 km/h takovými žihadly, jaká nabízí třeba Need For Speed. Zachovejte ale klid, konkurence a závodění s časem si užijete taky, protože správný řidič kamionů pracuje na plno, aby vydělal. Žádné holky, žádné zastávky v motorestech, žádná zábava a rozptýlení. Jen snaha dovézt nedostatkové zboží rychleji než druzí, získat zakázky a nakonec být tak dobrý, že všichni ostatní zkrachují.

Hra s takovým námětem by sice mohla být po nějakou dobu zábavná především díky typům vozidel, která budete řídit, ale v současné konkurenci by to asi na úspěch nestačilo. Proto tvůrci taky Hard Truck 2 vyšperkovali ještě o další zajímavosti. Konkrétně: mezi vším tím pachtěním se za ziskem byste měli mít možnost účastnit se různých akcí a závodů pro tahače včetně tzv. truck-footballu. Abyste se za volantem neuzívali nudou, bude vám zpestřovat život v lepším případě policie v autech a helikoptérách („Pane řidiči, proč jste se pokoušel vytlačit ten druhý tahač do propasti?“), v horším případě mafie se zbraněmi a minami („Hele kámo, pokud nám neposkytneš takovou menší nevratnou půjčku za to, že tě chráníme, aniž sis o to řekl, sebereme ti auto a ty nám ještě poděkuješ!“). No a do toho ještě jakýsi náznak strategie, protože kdo odhadne lépe, o co bude zájem a která nabídka je nejvýhodnější, ten vyhraje a vydělá. Samozřejmostí by mělo být proměnlivé počasí, střídání dne a noci, běžný provoz v obou směrech (70 typů dopravních prostředků včetně policejních) a upgradeování stávajícího tahače na hezčí, lepší a výkonnější. S tím, co dostanete na začátku, byste totiž později koukali svým konkurentům jen na záda.

Celkem by mělo být ve hře nachystáno 120 kilometrů silnic, které na sebe budou

bez jakýchkoli přerušení navazovat, křížit se a proplétat. Na svět se budete moci dívat first i third person pohledem a pokud budete přeci jen muset z auta vystoupit, tak to prostě uděláte.

Suma sumárum, vzhledem k tomu, že screenshoty nevypadají věru zle, mohlo by nás v dubnu, kdy se začne hra prodávat, čekat v krabicích s nápisem Hard Truck 2 vcelku příjemné rozptýlení. Uvidíme.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Sunless Sea zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Su…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline