Hardware: Letecký set Logitech G940

Ač se to nezdá, mezi nejvášnivější hráče patří virtuální piloti. Hráče jiných žánrů by asi nenapadlo utrácet tisíce za herní ovladač, jako je třeba G940.

Logitech Flight System G940 představuje letecký komplet, což znamená HOTAS (Hands On Throttle And Stick) a pedály. Takže nic pro sváteční letce, kteří občas prohání arkádová letadýlka, ale svatý grál pro vysokooktanové maniaky, co mají sbušený kokpit z překližky a v něm sedačku z vysloužilého MiGu.

Logitech G940.jpg

Podle toho G940 i vypadá – poctivé dílenské zpracování, spousta tlačítek a ovládacích prvků a gargantuovské možnosti nastavení toho všeho.

Nic pro sváteční letce, kteří občas prohání arkádová letadýlka, ale svatý grál pro vysokooktanové maniaky

Hned na první pohled je prostě vidět, že tady se při výrobě myslelo na potřeby virtuálních letců a, proč si to neříct, Logitech si za to nechává i adekvátně zaplatit. Cenou oscilující na částce 7 tisíc korun se jedná o herní nářadí pro úzce vybraný okruh jedinců. Nicméně ti budou, s drobnými výhradami, spokojeni.

Páčky, tlačítka a hejblata

Páka věrně kopíruje kniply z moderních stíhaček, takže kromě čtyř tlačítek, D-padu a kloboučku na hlavici najdete i kovový dvoupolohový trigger a další tlačítko pro palec a malíček. Poslední zmiňované tlačítko mohlo mít tvrdší stisk, aby nedocházelo k jeho náhodnému zmáčknutí.

Logitech G940 03.JPG Logitech G940 04.JPG

Na masivní základně s montážními otvory (prostě se počítá s tím, že si ji přišroubujete) je ještě hned trojice trimerů. Ty by si ale kromě vyznačené čárky zasloužily i hmatovou odezvu střední polohy. Páce pochopitelně nesmí chybět force feedback (zpětná odezva), jak už to bývá, pro její využívání musíte mít připojený adaptér v síti. Motory pro odezvu jsou dostatečně silné a přesné, díky čemuž je pocit z létání daleko silnější. Jen bych měl drobnou výtku, občas je v klidové poloze slyšet drobné bzučení motorků.

Logitech G940 02.JPG Logitech G940 06.JPG

Plynová páka je zdvojená s možností aretace. Bez problémů tak lze ovládat jak jednomotorová, tak dvoumotorová letadla. Tuhost pohybu plynu jde nastavit, což by měl být standard, ale proč to nezmínit. Na pravé části páky najdete čtyři tlačítka, D-pad, klobouček a ještě k tomu dva trimery plus třípolohový přepínač módů – třeba na různé typy výzbroje u stíhaček (A-A, A-G).

Bez problémů tak lze ovládat jak jednomotorová, tak dvoumotorová letadla

Na základně je osm LED podsvícených tlačítek. Využití? Pokud je například podvozek dole, svítí zeleně, v opačném případě červeně. Bohužel podsvícení funguje jen u vybraných her, šikovnější jedinci si to mohou doprogramovat v Lue (stačí trochu hledat na webu).

Logitech Flight System G940

Páka: 6 programovatelných tlačítek, POV kloubouček, D-pad, dvoupolohový trigger, 3 analogové trimery Plyn: 2 čtyřsměrové pady, 12 (8 podsvícených) programovatelných tlačítek, 2 analogové trimery, třípolohový přepínač Pedály: dva posuvné pedály Délka kabelu: 2,4 m Hmatová odezva: ano OS: Windows XP, Vista, 7 Cena: 6 490 Kč

Pedály dobrému dojmu z G940 nic neubírají, naopak: fortelné zpracování stavějící na kovových podpěrách nohou, možnost nastavení tuhosti pohybu… prostě radost. Jen mohly být trochu víc od sebe. Na spodní straně pedálů najdete i zatahovatelný plastový pás s drobnými jehličkami, díky kterému pedály na koberci drží jak přibité.

Trpělivost při nastavení

Samozřejmostí Logitechu je intuitivní software pro nastavení všech tlačítek, nechybí možnost naprogramování maker a různých sekvencí. Občas je to práce na pár hodin, než si vše nastavíte, jak chcete (pokud nenajdete už připravený profil), ale co by kovaný virtuální pilot neudělal pro co nejlepší zážitek. Logitech G940 mu ho bezesporu nabídne.

Recenze původně vyšla v časopisu Computer.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |