Hardwarová poradna ZDARMA: Nově s techniky DXT ComputerS!

Diskuze čtenářů k článku

gado  |  06. 10. 2003 01:26

To je dost že ste konečně ukončili spolupráci s tou firmou M+H. Ten de**l co si tam říkal HW technik by mohl tak možná prodávat vysavače v Tescu i když možná ani to ne, natož pak servizovat počítače, divim se že už ho dávno majitel-(ka) té firmy nevyrazil-(a) !!! Za tohleto jakou tady uřízl Vám jako renomovanému hernímu serveru a firmě M+H ostudu by bejt můj zaměstnanec dávno ležel na mokrej dlažbě !!! TO co tu ze se be dávil za hov**iny, to snad ani někdy nemyslel vážně nebo byl sfetovanej ?? Kuncl nebo tak nějak se tušim menoval !!! Jednou tu někde uváděl dokonce i svuj mejl !!! Tak Vážení pánové majitelé počítačových firem dejte si pozor až budete někoho nabírat aby to zrovna nebyl on !!! To by ste si pomohli tak leda do horoucích pekel !!! hovg.

 |   |  Odpovědět
gado  |  06. 10. 2003 01:44

PS: Mimochodem, to co je v tom dnešním článku, tomu já říkám odpovědi skušeného technika !!! Takhle by to mělo vypadat !!! A ne jako ty slinty co tu psal ten sfetovanec z te firmy MH.

 |   |  Odpovědět
kajicek  |  06. 10. 2003 09:18

Mam na svem pc nainstalovany Win 98 a XP. V XP se zvukovka chova zcela korektne, ale v 98 mi kokta, ve hrach je v podstate nepouzitelna, protoze vydava silene zvuky a napr pri prehravani nejakeho wavu v mediaplayeru je zvuk "roztrhany" :(   Mam posledni ovladace od Creative, zkousel jsem ruzne sloty, konfigurace, ale nic nepomaha...

Mam MB MSI KT4V, Athlon 2100XP, 512 RAM, GeForce 4 TI 3200, u vseho posledni verze ovladacu.

Poradite?

 |   |  Odpovědět
David Dražan  |  07. 10. 2003 09:26

Win98 se takhle občas chovají většinou stačí vypnout v položce upřesnit vlastnosti zvuku hardwarové urychlovaní a potom to už chodi normalně :)

 |   |  Odpovědět
kajicek  |  08. 10. 2003 07:45

uz to funguje :))) Diky moc za radu :)

 |   |  Odpovědět
paja  |  06. 10. 2003 12:12

Dneska je poradna fakt pekna, jen bych doplnil k tomu Euromaster Data: ovladace pro W2K a XP jsou desny, nejstabilnejsi byla na detewe.de. Krome toho, nektere pristroje mely i hw problem, ktery se resil vymenou. Bohuzel ani Telecom ani Detewe tyhle problemy nehodlaji resit. Je to prece jen uz historicky zarizeni.

 |   |  Odpovědět
karaya1  |  06. 10. 2003 13:15

kriste pane videl nekdy nekdo fungovat zakuslisi firmy DXT? videl nekdy nekdo jakych zpusobem tam tam pristupuji k zakaznikum jaxe tam stavi pocitace? jaxe tam resi reklamace..jak o zakaznich mluvi majitel (povodnik) MARTIN LADYR? jak se chova k zamestancum? jaka je tam fluktuace zamestancu? je mi z toho spatne PROBER SE DOUPE neni vsechno zlato co se trpiti

 |   |  Odpovědět
Kokosak  |  06. 10. 2003 13:33

Nechceš se s náma podělit co ti konkrétně provedli?

 |   |  Odpovědět
karaya1  |  06. 10. 2003 20:04

ja jsem tam pracoval nekoupil jsem tam nic diyk bohu. jen namatkou - nevyrizene reklamace pres 1 mesic, plno pocitacu se ihned vracelo na reklamaci, zamerne neuplne (neprofesionlani) informovani zakaznku ( priklad pan skopovy (DXT praha je tam dodnes jako sefik) rekl kupujicimu ze repas notase 486 vydrzi bezet 4 hodiny!!!), nehotove zakazky v terminu, do toho pripominam 5 letou zaruku kterou si kupujici vysvetlil jako skutecnou zaruku a ne zaruku na praci, pocitac je fakturovan jako slozeni z komponent ne jako sestava. ostatne medvedi sluzbu delaji casopisy CHIP apd. ktere daji do jednoho testu pc od HP (iso, seriove vyrabeny ) a vedle toho postavenyna miru takzvane pc od DXT ktere je nahony vzdalo skutecnemu seriovemu pc ostatne kdo videl jeden cas reklamy DXT a zna jak se dela PC vi ze pocitace nestavi systemovy inzenyri tak jak se nam to v reklamach snazi namluvit pan ladyr! a taky se staci podivat na CENTRALU ve vrsovicich.

 |   |  Odpovědět
Tomáš Pospíšil  |  06. 10. 2003 18:33

Taky se musím!! připojit k této reakci. Osobně jsem s kolegou řešil již několik počítačů z DXT v Olomouci i v Praze a doporučuji opravdu nekupovat "značkové" počítače DXT. Nakonec nám (zákazníkovi) nikdy reklamaci v DXT neuznali a problém jsme řešili vlasnítními silami.

Např. firma DXT v Olomouci prostě změnila IČO a když jsme tam byly reklamovat (a to nebyl ten stroj ani rok starý!!), tak nám řekli že to do reklamčního řízení vezmou, ale nebude to záruční, že ta firma už je jiná (jiné IČO) a že už nemá s původní nic poslečného a máme se obrátit na původního majitele. Zkusili jsme tedy úspěch přímo v Praze na centrále: Měli jsem tam to PC poslat - poslali jsem - vrátilo se nám s tím že závada se projevila, ale že se již poškozený díl (CPU) nedá sehnat a navíc už není v záruce, že na CPU je 6měsíců!!!! záruka a že ani nemůžou ověřit správné výrobní číslo, protože DXT neuvádí na své dodací listy sériová čísla!!! Přitom na všech reklamách DXT píše záruku 5 let!! na weby mají 24+60 (to je podle mě 2roky na sestavu a dalších 5let na práci) - přitom neuznali záruku na CPU, který je evidentně součástí počítače, který byl jako celá sestava také kupován!!!

Znovu nedoporučuji tuto firmu ani značku či jak chcete, prostě DXT nebrat - nechci tuto firmu nijak poškodit, ale chci ochránit mnoho dalších laiků, protože aspon malinko odborník si snad nevybere sestavu od DXT (nebo jim podobných firem), které do svých sestav montují základní desky vpodstatě relativně neznačkové. Osobně nakupuji sestavy jen ze MB Asus, Abit nebo MSI - prosím Vás!! ne Matsonic, ECS apod...

Omlouvám se tento poněkud delší přízpěvek, ale opravdu se také divím výběru firmy DXT pro tento server..

 |   |  Odpovědět
Martin Ladýř  |  07. 10. 2003 06:58

Vážený kolego pane Pospíšil, nemyslíte si, že příspěvek Vašeho typu může zavánět nekalou konkurencí? Jako představitel konkurenční společnosti nemáte přeci jen nezaujatý názor. Rozumím Vašemu doporučení kupovat počítače na značkových deskách např. Asus, což se snaží všichni naši obchodníci klientům nabízet, nicméně kolikráte jsou finanční možnosti českých občanů omezené a my se snažíme pokrýt celý segment trhu, počínaje low-endovými počítačemi začínající na 6.900,- až po high-endy, pracovní stanice a servery. Taktéž prosím nepaušalizujte celou společnost DXT jedním Vaším ne pozitivním dojmem s konkrétním případem či konkrétním pracovníkem. Všem našim klientům vycházíme maximálně vstříc, v případě Vaší nespokojenosti nás o této situaci informujte, nejlépě přímo na mé mailové adrese: martin.ladyr@dxt.cz a celou záležitost náležitě prověříme. A ještě jednou Vás žádám, ať již na této diskuzi či kdekoli jinde o čistě profesionální jednání omezující se na fakta, nikoli na vlastní dojmy, které mohou být vzhledem ke konkurenčnímu postavení dosti zkreslené a subjektivní. Děkuji

Co se zmíněného anonyma týká, snad nemá smyls se tímto dále zabývat. Bohužel to tak bývá, když "je odejit" určitý zaměstnanec, tak si poté dokazuje svou důležitost takovýmto hlásáním nepravdivých informací.

Myslím, že rozumný čtenář si udělá názor sám - ostatně zabýváme se zde především kvalifikovanými odpověďmi na Vaše dotazy, posuďte tedy jejich kvalitu. Jen snad pro ilustraci dodávám něco málo k DXT ComputerS:
současně provozujeme 14 obchodů po celé ČR s více jak 45 pracovníky
obraty se pohybují řádově ve stovkách milionů Kč
většina klíčových pracovníků je ve společnosti od roku 2000
průměrná doba servisního zásahu - reklamace trvá 10 dní (při chybě, která se projeví do měsíce od zakoupení je samozřejmá okamžitá výměna) a její stav je možné on-line sledovat na www.dxt.cz, jejich vyřizování neustále analyzujeme a zrychlujeme

Myslíte si, že bychom na trhu byli tak úspěšní, kdyby společnost nefungovala tak jak má a nestavěla především na spokojených zákaznících?

Nicméně budeme též velmi rádi, pokud bude moci tato HW poradna sloužit i jako zpětná vazba našich klientů s našimi službami a produkty a poskytne nám možnost i nadále zkvalitňovat naše služby a analyzovat případné rezervy. Na anonymní příspěvky brát zřetel však nebudem.

Přeji příjemný den

Martin Ladýř
ředitel společnosti

 

 

 

 |   |  Odpovědět
karaya1  |  07. 10. 2003 10:19

nebudeme tu zabredavat se do zbytecnych debat s panem L A D Y R E M je to zbytecne. osobni zkusenost je to nejlepsi - to se musi zazit! takze HURA do DXT a pri brzke reklamaci poznat toho pana (bude se zapirat)...no spis kloucka co mu sotva rostou vousky ze.

PRO REDAKCI: pokud tu bude vice negativnich reakci co se tyka firmy DXT navrhuji ukoncit tuto spolupraci.

PS: vybrany styl psani nikoho podnikatelske etice nenaucil

 

 

 |   |  Odpovědět
karaya1  |  07. 10. 2003 13:58

....Myslím, že rozumný čtenář si udělá názor sám ....tvrdi L A D Y R

ANO martine rozumny ctenar si UDELA vlastni nazor na tyto fakta:

1) reklama DXT slibuje SW v cene 15000,- a to i k tebou zminovane sestave za 6900,- ROZUMNY CTENAR pochopi .... (je to vsechno shareware typu ACDSee vi mozna nerozumny ale zasveceny ctenar)

2) znackove pocitace DXT...ona se dava nejaka certifikace na pocitace montovane po kusech na koleni? nebo znackovost dela nalepka na CASE?

3) opet citat z reklamy ktery jsem vyse zminil:....systemovy inzernyri stavi pc DXT....a ja nevedel ze lide s VS vzdelanim nejlepe asi programatori staveji neznackove pc za 15000 hrubeho

4) z vasich WWW - sluzby: neomezene pripojeni k netu...aha ja nevedel ze DXT je poskytovatel, nebo ze by pridaval CD treba VOLNEHO ktere se dava zcela zdarma?

a dalo by se pokracovat dal a dal.....

 

 |   |  Odpovědět
test11  |  08. 10. 2003 17:05

No, ono nejde o jen jednu NE dobrou zkušenost. Znám 4 lidi kteří v DXT pracovali a na neuvěřitelné historky, které vyprávěli o "profesionalitě provozu a jednání se zákazníky" se těžko zapomíná. Jeden pracoval jako reklamační technik, byl nucen řvát na lidi a všemožně jim znepříjemňovat život aby se už nevrátili. Nejpikantnější historka byla - když nešlo stihnout PC pro zákazníka, komponenty se prostě naházely do case a poslalo se to klientovy, který samo přišel na reklamaci a po měsíci mu byl počítač předán se slovy "byl to jen vypadlej káblík...". Zmiňoval jste se o pracovních stanicích a serverech DXT, radši si ani nebudu představovat co by se mi stalo - nasadit u nějaké firmy takový server. Čím byjste jej chtěli podpořit? 45 "systémovými inženýry", které je zároveň i staví.....? Slyšel jsem už tolik negativních ohlasů na DXT (v IT pracuji dlouho), že by se vám možná vyplatilo firmu přejmenovat, pobočky přestěhovat a sám si nechat udělat plastiku (i druhého oka) aby vás nikdo nepoznal.

S Pozdravem

Test11

 |   |  Odpovědět
Tomáš Pospíšil  |  08. 10. 2003 20:24

Dobrý den,

omlouvám se pokud Vám můj přízpěvek zavání nějak nekalou konkurencí - my se prodejem PC sestav prioritně nezabýváme i když připouštím, že někdy nějakou nebo nějaké prodáme - většinou středním a větším firmám, ale naše zkušenosti s DXT sestavama, reklamacemi a přístupem presonálu jsou prostě takové jaké jsou a jaké jsem napsal a za tím si musím trvat - prostě se chci opět vyhnout tomu, že k budeme pomáhat vyřizovat další a další reklamace počítačů DXT, protože v Olomouci ani v Praze to neprovedli, přestože to jsou sestavy zhruba rok staré - věřte - je s tím tolik starostí, posílání, telefonivání a podobných dalších a další patálií, že to není nic příjemného, navíc když se zákazním dozví přímo v DXT v Olomouci, že mu tohle již nevyreklamují, že ta firma zanikla a DXT už vlastně není DXT - měli by jste si změnit i jméno nejspíš (a ne jen IČO), nebo si udělat pořádek v pobočkách...

Ještě jednou se omlouvám za "nekalou konkurenci", ale tohle je jen moje osobní a FAKTICKÁ zkušenost (moje i kolegů od nás) a tyto moje přízpěvky nevyjadřují názor naší firmy, ale jen můj (pokud se někdo další nepřipojí). Ano použíl jsem skutečné jméno i e-mail, ale doufám, že to nevadí - opravdu nepíši jako anonym, který by vás pomlouval - pomluva je úplně něco jiného (nejspíš nepravda vyřčená za zády nebo tak nějak, ne?).

Pokud by jste jako DXT chtěli napravit to, co nedokázali technici v reklamacích několika Vašich sestav, klidně mě kontaktujte, věřím, že Vaši bývalí zákazníci se k Vám rádi vrátí (snad), pokud jim uhradíte třeba ty náklady, který měli s opravou sestavy DXT (rok staré) na kterou nebyla uznána reklamace (náhladní díly, poštovné, popř další základy s tímto spojené).

Děkuji za Váš čas
S pozdravem T.Pospíšil
(m.j. vedoucí technik)

 |   |  Odpovědět
gado  |  07. 10. 2003 10:51

no to je možné to nikdo netvrdí že sou dobrá firma ale ta poradna je lepší a každopádně HW technici z M+H nesahaj těm z DXT ani po kotníky !!! Soudě podle toho co sem napsal Kuncl za bláboly a ten novej technik z DXT.

 |   |  Odpovědět
karaya1  |  07. 10. 2003 11:17

vis ma to jeden problem...a to ze se jim tim dostava publicita. je sice pekne ze technik vi o co go ale lidi co si to prectou vo co go nevedi taxi reknou sofistikovane odpovedi = solidni firma. ja totiz vidim trosku dal nez jen byt spokojeny s tim ze "muj" dotaz je zodpovezen dobre.

 |   |  Odpovědět
Jarda  |  06. 10. 2003 13:28

Dobrý den

Mám počítač se zákl. deskou ABIT KT133e, grafikou ATI  Radeon 9100/64M (manli) a SB Live! 5.1.

1)Zajímala by mě nejvhodnější (tj. nejstabilnější) kombinace ovladačů (zejm. VIA 4in1 a ATI Catalyst). Dříve vše pracovalo poměrně stabilně. Bohužel jsem si smazal osvědčenou instalaci VIA4in1 (starou zhruba 1,5 roku) a nevzpomínám si na verzi. Při použití jiných verzí (včetně nejnovějších)  se systém (W98se) chová více či méně nestabilně...

2) Při instalaci ovladače na SB Live! z přiloženého CD je vše OK. Zkusil jsem si stáhnout nové ovladače a po spuštění jsem obdržel hlášku, že karta nebyla nalezena. V čem je problém?

Díky C.

 |   |  Odpovědět
omarion  |  06. 10. 2003 18:13

2) tiez som nemohol nainstalovat tie nove ovladace od creative, proste to nemohlo najst zvukovku, tak som nastavil BIOS na default settings a islo, potom somsa samozrejme vratil k lepsim nastaveniam BIOSu, mam vsak audigy, ale mohlo by to pomoct...

 |   |  Odpovědět
717  |  06. 10. 2003 14:26

Mluvit o DXT jako o renomované firmě je poněkdu drzé; koupili jsme od nich tři počítače a u všech se vyskytly dost fatální chyby - které nebyly opraveny neprodleně, jak bývá u renomovaných firem zvykem, ale po dlouhých průtazích a spoustě školáckých chyb (jako špatně zapojené dráty a pod) reklamačních techniků. Jediné, co jsem u DXT mohl konstatovat, bylo šlendriánství a diletantismus nejhoršího zrna.

Tip: zkuste navštívit prodejnu DXT a porovnejte fronty u reklamací a prodeje. Reklamace vítězí asi tak 30:1

 |   |  Odpovědět
Supik  |  06. 10. 2003 16:01

Reku pridzem po ránu k počítaču, zapněm ho a moj vetrák zo zdroja reve až to pekne neni. Zdroj mám asi jeden meter od okna, ktoré na noc otváram. Myslíce, chlapci, že by to mohlo buc práve tými mrazami, čo sú vonku? Vetrák sice za 3-4 minut "ztichne", ale me sa to niepáči. Že by boli vnú volaaké krápniky? Poraďte, nieviém čo s tým.

Konfigurácia: AthlonXP 1700+, zdroj 300W, GeForce4 Ti4200, SB 128 PCI, HDD 40 GB WD, WindowsXP. PC bolo zakúpené pred časom v DXT Computers Brno.

 |   |  Odpovědět
Petr  |  07. 10. 2003 14:46

Jojo, to ti odešel větrák ve zdroji, měl jsem taky čest, i u Fortronu (ale z roku 98). To se stává.
Normálně to reklamuj, to je zásah tak na 10 minut maximálně (i v případě "nemehla" jako jsem já - ne, že bych byl "prase", jen mi všechna manuální práce déle trvá).

Jinak zdroje ještě ujdou, tam je to vysloveně smůla, když odejde větrák brzo, horší je to s větráky na grafikách. Moje Inno G3Ti200 běhala rok, než se začal ventilátor loučit, Radeon 9100 od Sapphire (jeden z posledních 64MB/128bit. kousků) pak přišel o ventilátor po 2(!!!) měsících (a co mohu říct, tak jsem nebyl z těch, komu by zdechl rekordně brzy). Reklamovat se mi to nechce (ani nevím, jak je na tom Cybex v tomhle ohledu), protože už bych asi nedostal svoji kartu - nevyrábí se, větrák nejde vyměnit, jiný pasiv se tam bez lepení namontovat nedá, takže by následovalo asi nějaké 64bit. šidítko...na lepší kartu si znovu připlácet nechci, stejně tak jako nevěřím, že by mi byla kvůli takové prkotině, navíc prodejcem nezaviněné, vrácena plná kupní cena. Než se vztekat, tak jsem radši obětoval trochu WD40, která se mi už hodněkrát osvědčila, a je zase na čas ticho.
S DXT přímé zkušenosti nemám, takže nemohu posoudit, uvidíme, až unich někdy budu reklamovat komponenty, myslím si ale, že na tom nebudou hůř než většina firem téhle velikosti. Já bych třeba mohl vyprávět zajímavé historky o Mironetu, Autocontu, Comforu, apod., je to prostě JEDNO.

 |   |  Odpovědět
Martin Zavřel  |  06. 10. 2003 16:16

Rád bych upozornil všechny, koho se to týká, že v diskuzním fóru Doupěte vystupujete na veřejnosti a je mojí (naší) povinností se postarat, aby zde byly dodrženy zásady slušného chování.

Ať už máte vlastní špatné zkušenosti nebo jakýkoliv názor na lidi či firmy, kterých se tento článek dotýká, jsem si jistý, že to dokážete prezentovat inteligentně a bez urážek či vulgarismů.

V opačném případě se pustíme do tvrdého promazávání příspěvků a budete ztrácet čas jejich psaním zbytečně + nikdo se nedozví, co jste chtěli světu říct.

HW Poradna je v první řadě snaha o pomoc bezradným a jako taková by měla zůstat relativně čistá, účelová a přehledná.

Díky za pochopení a slušnost, přeji krásný den i příjemné chvilky, strávené čtením Doupěte  .

 |   |  Odpovědět
Dominik Mathauser  |  06. 10. 2003 17:05

ahoj,mam problem s vypalovanim. po zakoupeni nove desky ASUS A7N8X-X a procesoru Athlon 2500 (barton) mi Nero (ani jiny vypalovaci sw) neni schopen "najit"  vypalovacku, nabizi mi pouze "virtual device" jako recorder.  Vypalovacka (Sony cdr220 e1) fungovala s puvodni deskou bez problemu, ted muzu vypalovat jen pres windows. co s tim?

mam winxp, 640 RAM, 40GB Maxtor 7200, Radeon 9100...

preflashoval jsem BIOS (ted verze 1.6), zkousel jsem reinstalaci systemu, nove ASPI ovladace, zkontroloval jsem kabely....a porad nic. poradite?diky

ps. nekde jsem cetl, ze pomuze spoustet nera jako ve win 98/95....me nepomohlo

 |   |  Odpovědět
Mirek  |  06. 10. 2003 21:37

A co takhle zkusit novejsi Nero ?

 |   |  Odpovědět
Otakar Hobza  |  06. 10. 2003 17:31

Mám problém s ovladačem nebo jakýho paznechta na mě počítač řve, že potřebuje. USB composite Device. Připojení všech zařízení funfuje, jen jeden a to dig.fotoaparát. Ovladače na ně jsou, ale nevím co to po mě neustále chce. Jsem zoufalý pláču.Help.

 |   |  Odpovědět
David Lamač  |  06. 10. 2003 17:39

Vlastním MB Biostar M6TSU s flashnutým BIOSem na nejnovější verzi. Chtěl bych se zeptat, jaký nejsilnější procesor Pentium III lze do této desky osadit. Na stránkách výrobce jsem nalezl dva odlišné údaje - první uvádí PIII 1,2 GHz, druhý 1,4 GHz. Chtěl bych zvýšit výkon svého PC, ale nerad bych koupil CPU, které na výše uvedené desce nebude pracovat.
S pozdravem a díkem David

 |   |  Odpovědět
mobilemike  |  06. 10. 2003 21:33

Mám starší PC s deskou Asus P2B a Celeron 433 / 160MB RAM / Voodoo 3.

V slotu PCI (je jedno kterém) mám SB 128 PCI a vše jede OK.

Pokud umístím do libovolně jiného slotu druhý SB 128PCI windows 98SE naběhnou ale jen tak napůl plynu.......zastaví se v okamžik kdy mají naběhnout na plochu ikony.....není vidět ani nabídka start.....nic nereaguje....řešení je hard reset.

Nevím kde je chyba...jestli u Creative na tuto možnost nemysleli,či snad u Microsoftu ? Nebo to prostě nejde ? Pokud přidám k SB128 starou dobrou Yamaha OPL3-SA3 ISA tak vše jede bez problému.

Používám počítač místo CD přehrávačů na různé hudební akce - potřebuji 2 zvukovky  !  (Yamahu mám půjčenou.....ten druhý blaster sem splašil za kilo).


Mike

 

 

 |   |  Odpovědět
Petr  |  07. 10. 2003 14:57

Klidně ti to vyměním za CMI 8738 PCI (mě se nesnáší s Voodoo2).

Dvě zvukovky by měly bez problémů fungovat, ale když jsou stejné, tak nevím nevím, tam si myslím, že ne - nebude se vědět, která je která...

 |   |  Odpovědět
David Dražan  |  07. 10. 2003 09:22

U jedné verze "Kudozů" se vyskytly tyto problemy, jde však jen o špatnou detekci teploty v BIOS, stačí nahrát aktuální verzi BIOSu a vše jede jak má, v tomto případě nepomůže ani když si tam dáte chladič na 3GHz procesory :)

 |   |  Odpovědět
Honza  |  07. 10. 2003 11:27

Mám desku GIGABYTE GA-7VAXPA Ultra a procesor Barton 2500+. BIOS i programy (např. SpeedFan) mi hlásí, že napětí na procesoru na 1.72V, ale mělo by být jen 1.65V. Pokoušel jsem se jej snížit v BIOSu i programem EasyTune IV (dodaný k desce), ale šlo jen zvednot. Na Internetu je našel článek, že se prodávájí i přetaktované procesory, ale po důkladne prohlídce CPU jsem zjistil, že to není můj případ. Procesor jsem nepřetaktovával, v BIOSu je vše nastaveno na "AUTO" i násobitel je správný (12x). Jen FSB mám nastaveno na 167MHz, protože volba "AUTO" nebo "166MHz" mi nastaví 170MHz, ale to nemá na napětí vliv. Bios mám poslední verzi F3 a u předešlé F2 to dělá taky. Dá se s tím něco dělat? Děkuji.

 |   |  Odpovědět
Petr  |  07. 10. 2003 15:01

Jak je ta deska stará? To je ještě ta s KT333? Pochybuju, že by v takovém případě Bartona podporovala. Počítá se s ním v tom novějším BIOSu? Pokud ne, tak by to bylo jasné. 0,1V teoreticky ještě není až tak moc, ale přece...

 |   |  Odpovědět
Honza  |  08. 10. 2003 07:36

Deska je s VIA KT400A, je stará něco přes 3 měsíce a Bartona určitě podporuje jak předešlá verze BIOSu tak i ta nová (z 3.9.2003).

 |   |  Odpovědět
Petr  |  08. 10. 2003 14:06

Tak pak nevím...

 |   |  Odpovědět
Honza  |  23. 10. 2003 14:52

Omlouvám se za chybu: násobitel u Bartona 2500+ je jen 11x

 |   |  Odpovědět
id2  |  07. 10. 2003 18:47

Drivější nefunkčnost usporneho rezimu jsem bral jako dan za prilis stary hardware.
Ale dnes: MB Asus A7S333; Thorougbred B – 1800+; GeForce2 Ti; IBM 120GXP; mouse: Logitech MX500; keyboard: Umax WK-711; tato klavesnice ma multimedialni tlacitak; a při stisknuti Sleep pocitac do usporneho rezimu prejde, a podari se ho i probudit; ale vždy když se pokusim znova prejit do usporneho rezimu; tak se to uz nikdy nepodari a pocitac zamrzne na obrazovce WinXP priprava na usporny rezim; musí nasledovat tvrdy reset…takze se to vždy podsri jenom jednou, ovladace mam jak na klavesnici tak na mys; obe dve komponenty jsou pripojeny pomoci USB

 |   |  Odpovědět
Tomáš D.  |  08. 10. 2003 13:52

Mám novou sestavu P4 / 2,4 GHz 800, MB Epox EP-4PCA3I (I875P), 512 MB RAM (DDR PC400 Kingston CL2) v dual channel, disk SATA i IDE, VGA Sapphire Atlantis ATI Radeon 9600, zvukovka SB Live! Player 5.1 a řeším následující dva problémy:

1) externí modem pověšený na COM port nalezne W2K jen když je při bootu zapnutý, v BIOSu jsou porty nastaveny "natvrdo", ne na "auto", jak to udělat, abych modem mohl zapínat jen když ho potřebuji?

2) cca 1x týdně při každodenním provozu min 2 hodiny se v různých situacích PC resetne a zamrzne při restartu v BIOS obrazovce. Žádné přetaktování není použito, miditower case chladí kromě zdroje Fortron další dva Artic cooling větráky a teplota uvnitř je pod 30 stupňů, CPU většinou cca 50 stupňů (ale i víc). Na co se zaměřit?

 |   |  Odpovědět
Martin Zare  |  08. 10. 2003 14:35

Dobrý den,
při přehrávání DivX filmů ve WinXP se mi každý film po 10-15s seká a nevím co s tím.Předtím jsem měl starší desku(Duron 800 Mhz,MSI K7Pro2A,paměti 256 MB, 133Mhz, SB Live, Radeon 7200) a dělalo mi to samé.Teď mám Biostar M7VIP,Duron 800 Mhz, paměti 512 MB 333Mhz,SB Audigy2, Radeon 9100 a zase se to seká. Při přehrávání DVD je to bez problémů. Nevím opravdu čím to může být, protože jsem předtím měl nainstalované WinXP společně s Win98 a ve Win98 mi to nedělalo. Kolega má taky Durona 800Mhz,ale jinou verzi WinXP a neseká se mu to. Další kolega má sice stejnou verzi WinXP,ale silnější procesor(Pentium4 1.6 GHz) a taky se mu to neseká. Když chci nainstalovat jinou verzi XP,tak mi to během kopírování napíše zprávu "chybí katalogy produktů, jedná se o závažný problém,bez nich nemůže instalační program pokračovat". PROSÍM POMOZTE!!!!!!

 |   |  Odpovědět
RoboV  |  24. 05. 2004 11:46

Over si, ci mas dobry disk - prenosovu rychlost. Ja som mal podobny problem s odidenym servomechanizmom, ale vyreklamoval som ho.

 |   |  Odpovědět
Jirka Kozina  |  09. 10. 2003 11:53

Mám Athlona XP2500 a 120Gb disk rozdělený na 3 oddíly. Na jednom pouze zachytávám video z DV kamery. Na druhý ukládám již hotové upravené projekty, které pak exportuji zpět na kameru a pro vlastní potřebu je konvertuji do DivXu a pálím na CD. Když už ty velké soubory, které mají většinou několik desítek gigabajtů smažu, na disku je již nenajdu,ale místo na disku mi nepřibude.Prostě mi to pořád ukazuje pouze mylý zbytek místa na disku. Zkoušel jsem je vysypat z koše a nic, tak jsem koš vůbec nepoužíval  a zadal soubory bez koše rovnou mazat a pořád stejné. Pomůže jedině ten jednotlivý oddíl disku naformátovat, což je otrava. Používám Win XP Home. Moc děkuji za pomoc.

 |   |  Odpovědět
Fero  |  09. 10. 2003 15:07

Dobry den.

Mám Gigabyte 7VA-X s nastavenou FSB 133MHz (AMD1700) Vykon zvysujem preswitchovanim násobiča. Dočítal som sa, že pre RAM je lepšie zdvihnúť FSB na 166. Keď to skúšam s priloženým softom k doske, dvíha sa mi aj frekv PCI. Je to v poriadku?

 |   |  Odpovědět
bob  |  13. 10. 2003 22:01

Asi v 99' jsem rozcházel jednoho kompa, "co byl hrozně výhodnej", a v (dokonce) zaplombovaný case jsem našel kartonem "podepřenou" Rivu, aby vůbec držela v desce!!!

 |   |  Odpovědět
Libor Nejezchleba  |  15. 10. 2003 13:47

Ke svému PC (Athlon2500+, 512MB RAM, GF FX 5200Ultimate, WIN XP Pro) jsem přikoupil USB joystick Flight2000 F23 Genius. Nelze ho zprovoznit, ohlásí se jako standartní zařízení a ... nefunguje. Vyzkoušel jsem ho na deseti podobných PC ( se stejným OS) a fungoval na jednom. Ani zkušený prodejce si s tímto problémem neví rady. Poraďte prosím, víte li.

Děkuji

 |   |  Odpovědět
Michal Blažek  |  16. 10. 2003 11:21

Jaký nejlepší procesor můžu dát do desky MSI K7T 266 pro2a.

 |   |  Odpovědět
xeen  |  23. 10. 2003 00:11

Jsem rád, že  na  HW dotazy  opět odpovídá člověk, který  oboru rozumí.  Bez ohledu na to, že je z firmy, se kterou má řada lidí  špatné zkušenosti.   To, že  (dnes již zrušená) pobočka firmy DXT v Uherkém Hradišti  vedená panem Ruskem nadělala nezanedbatelné dluhy ke kterým zatím  vedení firmy DXT nezaujalo zcela jasné stanovisko (mohlo se klidně jednat o tunel ušitý  hradištskou pobočkou na DXT)  přece nemá vliv na odbornou úroveň technika, který pomáhá řešit  problémy  čtenářů Doupěte.

Můžeme mít firmu DXT rádi nebo ne, může nám prodávat kvalitní PC nebo šroty, může nám dlužit peníze nebo  mít ve svém středu obchodní géniusy, či obchodní ignoranty, ale  to v žádném případě neznamená, že rady technika který zde pod hlavičkou této firmy vystupuje jsou špatné.

Odobně jsem v jeho  odpovědích neshledal žádné pochybení a jsem přesvědčen že řadě z nás čtenářů doupěte jeho rady pomohou..

 

 |   |  Odpovědět
Miroslav Topič  |  27. 10. 2003 13:12

Mám základní desku Microstar K7T Pro2-A a v ní procesor Duron750. Počítač nenabíhá a při startu mám přes obrazovku fialový pruh. Podle LED diod na desce jsem z manuálu vyčetl, že v ní není procesor nebo že je nefunkční. Tak jsem se na něj podíval a je v jednom rohu zabarven do fialova. Myslíte si, že je procesor spálený? Jestli ano, je poškozená i deska? Dá se to nějak poznat v čem je problém? Mám na něm chladič Titan Majesty a podle čidla na desce se obvyklá teplota procesoru od koupě pohybovala kolem 50°C. Procesor nebyl přetaktován a PC mám 2,5 roku (koupené jako nové).

Díky za odpověď

 |   |  Odpovědět
Yany  |  24. 11. 2003 20:00

Chtěl bych si koupit novou grafickou kartu a rád bych znal Váš názor na grafické karty ATI Gigabyte Radeon 9600PRO 128MB (5450kč) a XFX FX 6500 (4290kč) s ohledem na cenu a výkon v nadcházejících DirectX 9 hrách (Half-Life 2, DOOM3)

Předem děkuji za odpověď

 |   |  Odpovědět
pOOLa  |  07. 12. 2003 19:59

rozhodne vem R9600PRO ta GFX 5600 je upravdu spatna, pokud chces vermomoci GFX tak jedine 5700, na R9600PRO ti HL2 i Doom3 pobezi v pohode..

 |   |  Odpovědět
Cecik  |  13. 08. 2004 17:49

super

 |   |  Odpovědět
Marwinner  |  12. 05. 2008 16:04

Firma DXT jsou nehorázní zmrdi!!! Objednal jsem si tam 24" LCD LG L245WP a poslali mi zaprášené, očividně použité LCD, ještě ke všemu s 2-my vadnými body. Poslal jsem ho zpět, že chci vrátit peníze, ale z jejich strany totální ignorance, na e-maily neragují, na telefonu arogantní kokot. Celé se to táhne už druhý měsíc, vymlouvají se na externí účetní, že to nezáleží na nich, neustále protahují... DXT jako firmu totálně NEBRAT!!!

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

10.  7.  2020 |
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreativitu PC verze | Recenze

Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreati…

Minecraft: Builders & Biomes vás přivede do kostičkovaného světa, ve kterém těžíte suroviny, stavíte budovy a bojujete s moby. Jedná se přitom o poměrně jednoduchou hru, potěší tak méně zkušené a začínající hráče.

10.  7.  2020 | | 1 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
F1 2020: opět o kousek lepší | Recenze

F1 2020: opět o kousek lepší | Recenze

Další ročník F1 od Codemasters je tady. A přináší opravdu zajímavé novinky.

7.  7.  2020 |