Hattrick - Liga už zase běží

1. Liga
Fianna - Ještěrky Kroměříž 1 : 1
- Vzhledem k minulým utkáním těchto soupeřů, kde z osmi zápasů vytěžily Ještěrky 17 bodů, Ještěrky navíc obhajují loňský titul, zatímco Fianna bojovala v baráži, byl favorit jasný. Možná i proto Ještěrky k zápasu nastoupily chladně. Fianna očekávala boj o střed pole a obětovala tomu útok. Díky tomu ztratila tři body. Ještěrky totiž o střed ani nebojovaly, ale snažily se i přes sympatickou hru na tři útočníky bránit.

FC Sternberg - Wizardos 2 : 2 - V zápase dvou průměrných týmů se body dělily rovnoměrně. Přestože nováček ze Sternbergu svůj první bod dozajista slaví, opět mu je třeba vytknout, že bez posílení útoku bude tento bod o další rozšiřovat těžce. Zvláště když druhý, vyrovnávací gól nabídl Sternbergu chybující hostující obránce.

Slezan Frýdek-Místek - FC Zdar nad Sazavou 0 : 4 - Loňský vicemistr z Frýdku si zatím ze zápasů odnáší hezké debakly. I když tentokrát i jemu HT bozi naznačili, kdo je tady pánem. Přestože se divákům zdálo, že Slezan hraje skvělou obranu a dokonce hrozí útoky po pravé straně, tak především hostující Lubor Kovář a Nicolas Bartsch poměrně záhadně skórovali. Záhadně proto, že se našim redaktorům nepodařilo najít diváka, který by nám byl schopný popsat, jak některý z těchto hráčů dokázal překonat soupeřovu obranu.

Ničivá Síla - Prerov United 0 : 5 - Ne, opravdu nevíme co se děje. S tímto fotbalem by Ničivá mohla hrát o udržení ve třetí lize. Gólů Přerova mohlo být ještě víc a opravdu víc k tomu není co říct. Snad jen spekulaci, že je majitel domácího týmu údajně popotahován HT-policií a klub se ocitl v konkurzu. Vše jsou ale jen spekulace.

II.1

Viktoria Radim - Parta hyc! 2 : 2 - Jsou dvě možnosti. Buď chce Miner následovat jednoho ze svých rivalů všude nebo někde řekl něco moc špatného o Švédsku. Ve středu pole byla sice hra vyrovnaná, ale v obraně i útoku se Viktoria soupeři nevyrovnala. Přesto co přiblížení Viktorie k soupeřově brance, to nebezpečná šance. A to mohla Viktoria vyhrát, kdyby jí rozhodčí uznal oprávněnou penaltu. Viktoria si evidentně spravila chuť po posledním zápase, zatímco Parta stále tápe.

FC The - Robin Vnuk Team 0 : 4 - Robinovci osedlali ofenzivního koně a dále spěchají za co nejdřívějším potvrzením druholigové příslušnosti. Soupeř opět nepředvedl nic nikde, takže s tím neměli ani moc práce. Možná si mohli i dovolit zápas vypustit, ale každý, včetně nás, stále od FC The očekává nasazení ve středu pole. To se však jaksi nedostavuje.

1.FC Kosice - Eden Devils 3 : 1 - Eden přijel do Košic bránit a dávat góly z protiútoků. Ale jak řekl jeden edenovský fanoušek "to bysme to museli umět". Přestože Košice v útoku moc nepředvedly, tak dávaly góly. Obránci soupeře se místo na obranu soustředili na to, jak předvedou krásný dlouhý balón na útočníka.
Košice potěšeny váháním ostatních soupeřů zajisté odvážně plánují zbytek sezóny s pomrkáváním na titul. Již v příštím kole si své ambice mohou potvrdit s Robinovci.

Mifa.cz - FC Chlísti Kameničky 6 : 1 - Ještěže se tento zápas odehrával na stadiónu Mify. Protože pro soupeřovi fanoušky by to bylo asi hodně smutné. Mifa se svým betonem rozstřílela Chlísty po jedné straně, opět to bylo díky létajícímu Ogdenovi. Nejprve se ke slovu dostali Mifáčtí hlavičkáři, pak se na Ogdenovi vyfauloval Ülemaantee a pak už to byla jen exhibice. Věřte, že takový výsledek Mifáčtí fanoušci nepamatují a tolik gólů obyvykle vídají ve třech zápasech.

II.2

OB Devils Mracno - Spojené Mlékárny 0 : 4 - Hosté oplatili domácím dva měsíce starou prohru, za kterou stála nedisciplinovanost jednoho ze záložníků. Domácí jako vždy hráli tvrdě na střed a útoky středem. Hosté na to byli však skvěle připraveni a v klidu si odvezli zasloužené tři body.

SK Slavien Praha - Pohroma Ivancice 0 : 2 - Pohroma se musela hodně otáčet, aby alspoň trošku smázla ostudu z poháru. Hráči byli dobře namotivováni možností smáznout třemi body část pokuty, která v českých luzích a hájích nemá moc obdobu.
A podařilo se jim to díky propracované defenzivní činnosti a schopnosti přecházet do nebezpečných protiútoků. Domácím chyběla větší dravost směrem dopředu.

Jablonec N.n - FC Banik Ostrava 4 : 1 - Ostřílení hoši z jablonce bez problémů přejeli rozkoukávající se Ostravany. Jablonec s velkou posilou ze švédska Olem Fogelstålem pobírajícím astronomickou sumu 10mil. týdně míří jasně za vytouženým prvoligovým
snem.

Blanicti Rytiri - Dynamo Dablice 5 : 2 - Rytíři opět povstali a na vlně úspěšného startu do ligy díky produktivě vyhráli. Opět to bylo se štěstím, ale na to se historie ptát nebude.

II.3

Fosforos Cass - Sakura 2 : 4 - Sakura učinila druhý ze čtrnácti krůčků k opětovnému návratu do první ligy, ačkoliv minimálně první poločas byl více než vyrovnaný. Hosté se sice ujali vedení v 17. minutě, ale za dvacet minut již prohrávali 2:1, ve středu pole ji navíc domácí přehrávali. Sakura ale ještě do půle vyrovnala a ve druhém poločase zlomila vývoj utkání dvěma góly na svou stranu především díky drtivé převaze v obraně i v útoku.

FK Biermannovi draci - Bombers Ouholice 2 : 2 - Ještě teď se nejspíš Vidláci drbou, jak mohli zápas nevyhrát. Osudným se jim staly dvě okénka v jinak velmi dobře fungující obraně, kterými dokázal projít celkem nevýrazný útok hostů. Svou roli sehrál i fakt, že díky vysokým platům si hlavní Vidlák nemůže dovolit platit rozhodčím alespoň rovinu, což bylo patrné v 66. minutě při na míle viditelném zákroku na Bittnera, který byl kvůli své přehnané aktivitě pro jistotu o několik minut zlikvidován úplně, uvnitř šestnáctky. Píšťalka sudího ale na prostest proti prázdné obálce zůstala němá, ani náhradník Vašátko v jasné šanci o deset minut později domácí ochozy nerozjásal, soupeři se tedy rozešli smírně.

1.FC Donner - Space Storm 3 : 2 - Z domáciho manažera by si měli vzít příklad Biermannovci. Nemastný neslaný zápas, který se většinu času odehrával uvnitř středového kruhu, rozhodla za stavu 2:2 velmi podivná penalta deset minut před koncem, o jejímž důvodu se reportéři radši ani nezmiňují, možná zbylo něco i na ně? Penaltu s jistotou proměnil Alexander Riedl, hosté už se pak o nic ani nepokusili, na to byl jejich útok příliš bezzubý.

AC South Park - 1.FC Steta 2 : 2 - Z mrtvých vstání převedli domácí. Ačkoliv měli optickou převahu po celý zápas, přesto nechali hosty třikrát utéct na což doplatili dvěma góly ve své síti. Druhý gól hostujícího trenéra uspokojil natolik, že stáhnul všechny své hráče před vlastní šestnáctku, což se mu hrubě nevyplatilo. Už za dvě minuty domácí snížili na 1:2. Poloprázdný stadion ještě více potěšila akce 3 minuty před koncem, kdy hrubou chybu hostující obrany využil Dimitri Kaalep a srovnal na konečných 2:2. I tak nejspíš domací manažer nad
výsledkem nejásá.

II.4

Good-Boys - FK Chmelari Zatec 1 : 2 - Domácí zahájali v defenzivním rozestavení připraveni k bleskovým protiútokům. Taktika by jim snad i vyšla, nebýt rychlosti Adolfa Školy. Kouč chmelařů po zápase neskrýval radost a ihned oslavil úspěch
hochů exáčem.

Chivas Town - Sparta Prag Club 2 : 1 - Domácí malinko překvapivě vyhráli. Na vině byla asi zbytečně moc preferovaná volba útoků středem. To ve spojení se zraněním útočného hrotu na 6týdnů a zbytečném vyloučení krajního obránce vedlo k neúspěchu.

FK Tabor - SDH Sudice 3 : 2 - Tábor byl v domácím prostředí opět šťastnějším týmem. Hosté ve středu pole drželi s domácími krok a v útoku byli dokonce kvalitnější. Koncovku ale zvládali lépe domácí.

1. FC Brno - DXX 2 : 3 - DXX si připomíná dvě sezony starou spanilou jízdu a zatím drží vedení skupiny. Jeho útok po straně dosáhl v naší zemi nevýdaného rozměru. World class very low se nevidí každý den. Gratulujeme.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.