Hattrick : 12.kolo - Bravo Fianna !!!

Reprezentace

Spíše už jen na výlet za velrybami vyrazilo naše áčko na chladné Faery. Přesto na hřišti mířilo za rekordním vítězstvím, než si hráči o přestávce uvědomili, že vlastně o nic nejde, tak proč se honit. Stav 0:5 z 35. minuty se tak už do konce zápasu nezměnil. Po zápase se s mužstvem rozloučilo několik vysloužilých hráčů, naopak na příštím srazu se mají hlásit noví nosiči balónů.

Dvacítka si na Cindu pozvala mladé Turky, kteří dali šanci hned několika 18ti-letým. Takoví cucáci neměli proti našim mazákům nárok. Základem pro naše vítězství byla především velmi dobrá obrana. Velmi dobře se také předvádí velký talent české kopané Dragoun.

První liga

Prerov United - 1.FC Kosice 3 : 0 - Jindy drzý nováček z Košic tentokrát přijel pokorně odevzdat body do Přerova. Pravda, snažil se tak trochu o beton a nátlakovou hrou nepustit domácí do šance, ale zkoušet to na bývalé mistry z Přerova? Ti vyrukovali s ofenzivní hrou a ještě do půle zpečetili celkový výsledek zápasu.

FC Zdar nad Sazavou - Slezan Frýdek-Místek 2 : 2 - Na to, že šlo v zápase o šest bodů, které znamenaly útěk z míst znamenajících přímý sestup, zvolily oba týmy zajímavou taktiku. Domácí se chtěli o body porvat hrou na brejky a hosté přijeli s tlačícím betonem. Takže se spíš hrálo na nulu než na body. Nakonec však i toto rozložení karet přineslo góly. A trochu i dramatu, když v závěru utkání dotahovali hosté jednobrankovou ztrátu v deseti. Nakonec je zachránilo nekompromisní bodlo Ruppenthala, který znechucen defenzivní hrou chtěl balón zakopnout na tribuny.

SDH Sudice - Wizardos 3 : 2 - V dalším boji o útěk ze sestupových míst mohli vidět diváci i ofenzivní fotbal. Oba soupeři zvolili přesně opačný přístup než týmy, které betonovaly ve Žďáru. Pravda, byla to klasická rozestavení obětující jednu stranu útoku, na druhou stranu střed a druhá strana nezahálela ve vytváření šancí. V konečném výsledku tak o zápase rozhodovala především potentnost útočníků. Kdo zmaří méně šancí, vyhraje. Nešťastníkem utkání tak je Filip Jalůvka, který dal dva góly, pak zaváhal a dostal domácí na koně. V druhé půli pak měl šanci svoje zaváhání napravit, ale trefil jen břevno. Tři body tak zůstávají v Sudicích.

Fianna - Ještěrky Kroměříž 8 : 2 - Domácí využili hned první mistrbol, který jim byl poskytnut. Odnesly to Ještěrky a to hodně. Domácí hráči hnaní již po čtvrté řadě vyprodaným stadiónem excelovali ve všem, na co šáhli. Již v polovině utkání vedli 5:1 a to Ještěrky bojovaly, seč mohly. Ale neměli nárok. Euforie ovládla Nead An Choirr, v sobotu by na tomto stadiónu nevyhrál žádný tým. Takže gratulujeme Fianně k získání titulu v První lize.

Souhrn: Fianna získala titul. A jedinou kaňkou na tomto vítězství jsou sestřelené Ještěrky, které si to rozhodně nezasloužilyi. To v druhé půli tabulky stále ještě není nic vyřešeno a na přímý sestup hodně zblízka kouká stále pět týmů. Šlágrem příštího kola by měl být souboj Wizardos a Žďáru. Kdo prohraje, bude se nejspíš loučit s ligou. Otázkou je, zda budou týmy bojovat.

II.1

FC Sternberg - Radlice B 3 : 4– Sternberg plánoval upevnění svého dominantního postavení v ligové tabulce a odplatu za drtivou porážku z prvního vzájemného zápasu, zvlášť když Radlice šly poslední dobou od porážky k porážce. Ovšem stal se naprostý opak. 96739 diváků vidělo šokující první poločas, v němž hrál hlavní roli navrátilec do radlického dresu Julius Filip, který se předvedl čistým hattrickem. Ve druhé půli se přeci jen ke slovu dostali i domácí, kteří donutili diváky rozmyslet si předčasný odchod ze stadionu, přesto všechny body po výsledku 3:4 putují na Cindu.

Robin Vnuk Team - Evasiveness 2 : 5 – Robin měl nejspíš poslední zápas na odvrácení sestupu, soupeřem byli však rozjetí Evaniseness. Ti už dávno nepřipomínají bandu smolíčků z úvodu sezony a ani u Karla Vnuka se neodvrátili ze své vítězné cesty. Od začátku začali zasypávat branku domácích góly a obránce Robina Vnuka posměšky. Teprve za stavu 0:5 se připomněli i domácí, ale ani to zřejmě nezabrání dalšímu hromadnému úprku členů jejich fanklubu.

FC Dahoman Liberec - Eden Devils 5 : 0 - Rãzvan Vasilescu dělal, co mohl, aby zvrátil svůj téměř zpečetěný osud v klubu. Doslechl se o snaze managementu klubu o počeštění záložní řady, ovšem svého chlebíčku se samozřejmě vzdát nechce, proto makal naplno. Nikdo mu ovšem neřekl, že šlo jen o tréninkový zápas, který nikdo z realizačního týmu Liberce nesledoval. Jeho další setrvání v klubu je tedy stále na vážkách.

Parta hyc! - Mifa.cz 1 : 2 – V minulé sezoně nebyla MIFA soupeřem pro Partu, letos není naopak Parta soupeřem pro MIFu. Domácí vsadili tentokrát na schopnosti trenéra Uchytila, hosté již tradičně na brejky. MIFě zřejmě moc nevadí, že žádný tentokrát nedovedla až do konce, skórovat dokázala i po postupných útocích. Guy Andin sice v závěru zápasu nasadil Chloupkovi jesle tam, zpátky a tam a následně skóroval, ale tři body si odvážejí hosté.

Souhrn: Místo trháku vedoucího týmu se situace na čele tabulky zdramatizovala, MIFA dýchá Sternbergu na už jen z odstupu jediného bodu. I přes vítězství jsou Radlice ze hry o titul venku, spíš je bude zajímat souboj s Dahomanem o třetí příčku. Jistotu baráže mají v Evasiveness, Parta jí má na dosah. V klinické smrti se nachází Robin, naopak Edenu se daří dobře, zoráno bylo úspěšně.

II.2

Blanicti Rytiri - FK ZLIN 1 : 0 - Blaničtí v posledních kolech mnohokrát zaváhali, tak si chtěli rozhodně spravit reputaci v utkání se Zlínem. Domácí zvolili přerovský vzorec proti Zlínu v defenzivním 5-3-2 nepochopitelně bez CA. Výsledek strategie hostů byl předem jasný. Čekání na smrt. V první půli se domácím skórovat ještě nepodařilo. Hlavně díky tomu, že rozhodčí hodně hru pouštěl a tvrdá hra rozhodně seděla hostům více. V druhé půli se však už domácí útok prosadil a rozhodl o nejtěsnější možné výhře.

FC Banik Ostrava - Dynamo Dablice 5 : 1 - Ostrava doma tradičně umí a má slušné návštěvy, které svoje hochy dokážou pěkně nastartovat. Dnes tomu nebylo jinak. Dablice byly výborným výkonem domácích postaveni do role stafáže. Po půli bylo rozhodnuto a malá chybka umožňující čestný gól nemohla na celkovém výsledku nic změnit.

Hop - Pohroma Ivancice 1 : 2 - Hop vsadil na vyrovnané řady a pressing vůči obvyklé sestavě Pohromy. Opět dobrý recept a špatně upečený dort. Hosté totiž vytěžili z minima maximum a dvakrát z rychlého kontru zaúřadovali. Domácí tak účinní nebyli. Hře neprospěla ani přílišná tvrdost, která vedla k rozšíření marodky na obou stranách.

Jablonec N.n - Spojené Mlékárny 0 : 4 - Jablonec sehrál jeden z těch lepších zápasů co do odehrané hry. Bohužel to bylo proti Mlékárenským, kteří jsou momentálně jinde, málo. Ti i přes výrazně zlepšenou hru domácích v klidu dokráčeli k výhře. Strůjcem vítězství byl jako obvykle hattrickář Zoubek.

Souhrn: Mlékárny ani Pohroma neztrácely a pořád vedou boj o titul. Ostrava s Blanickými potvrdili v tomto kole druholigovou jistotu. HOP už může začít po domácí prohře s barážovou přípravou. Ve Zlíně se trne před příštím zápasem pravdy proti poslednímu Jablonci. Ďáblice na předposlední příčce určitě zkusí utéct hrobníkovi z lopaty.

II.3

Sakura - Oggy FC 1 : 1 - Na Sakura Garden přijeli hosté stále oslabeni o reprezentanta Hlaváče a to bylo na jejich výkonu znát. Měli problém i se Sakurou. Za to, že rozhodnuto nebylo ještě do poločasu, mohou děkovat především střelecké nepohodě Kaita Kakinomota, který si ji přivezl z reprezentačního srazu. Na začátku druhé půle se však přeci jen probudil a dal Sakuře vedení. Jeho spoluhráči pak byli v takové euforii, že vedou, a už už začínali věřit, že jejich taktika může být úspěšná. Takže se přestali soustředit a během pár minut inkasovali. Skóre se pak již neměnilo a hosté rozhodně nemohou být s jedním bodem spokojeni.

1.FC Donner - Space Storm 6 : 0- Domácí neměli se Stormem ani moc práce. Což je zvláštní, když se hosté mohli výhrou posunout téměř na špici tabulky. Místo toho však přijeli, jako by o nic nešlo. Asi jim opravdu o nic nešlo. To Donner větří titul, takže laxní hosty rozstřílel.

SK Slavia - Bombers Ouholice 0 : 4 - Dobrosrdečná Slavia nemohla po změně sponzora uvítat trápící se Ouholice oblíbenými slevami v kérfíru a tak tentokrát zvolila extra sleva na tři body. Hráči Ouholic tuto akci přivítaly a s radostí nakoupily. Největším zákazníkem byl Pete Hughes, který se rozšoupl a zaplatil třemi góly.

Fosforos Cassovia - FK Biermannovi draci 8 : 0 - Už podruhé v sezóně dostali vidláci v zápase osm branek, aniž jedinou vstřelili. A nic je neomlouvá. Prostě asi na druhou ligu nemají. Jiné vysvětlení té ostudné hry, co poslední dobou předvádějí, nemůže být. Reprezentant Langr hraje v životní formě, ale jeho klub mu nebyl schopný pořídit někoho, kdo mu bude tvořit šance. A přitom nedávno utržili 280 miliónů za prodej jiné své legendy. Že by se chystal prodej klubu? Pokud by se Vladan urazil a odešel, nikdo by se nedivil.

Souhrn: V této lize se spíše než o titul soutěží o nejtragičtější tým. Vidláci, co dostávají náklepy, Sakura se svojí neefektivní hrou, nebo Ouholice, které prohospodařily náskok z poloviny sezóny. Ale budiž jim útěchou, že v posledních dvou kolech budou mít příležitost v soutěži o nejtragičtější tým ještě řádně zamíchat kartami. Takoví Vidláci přivítají nováčka od Ruzyně v přímém souboji o baráž, zatímco Ouholice by se měli pokusit vyrvat Donneru titul z chřtánu.

II.4

Ničivá Síla - FC Tescoma Zlin 0 : 0 - Plný dům uvítal na stadionu u babičky Tescomu. Tescoma předvedla úžasný výkon a dobře odhadla středové choutky domácích. A tvrdě podřídila svou hru defenzivě a pressingu. Překvapivě, avšak zaslouženě tak dokráčela pro bod.

DXX - Good-Boys 2 : 0 - Podmračená DXX Arena přihlížela kvalitní hře domácích, kteří hosty nepustili do žádných větších akcí. Hodní hoši se hodně snažili, ale na domácí neměli.

Hovadas - FK Tabor 3 : 3 – „Hoši děkujem, hoši děkujem“ dlouho znělo na stadionu Hovadas. Povedlo se nečekané, domácí si vyšlápli na favorita z Tábora a dokráčeli tak k prvnímu druholigovému bodu.

FK Chmelari Zatec - Sparta Prag Club 3 : 2 - Chmelaři doma přivítali Spartu. Sparta v obvyklé sestavě slibovala domácím ulehčení v podobě lehké přípravy. Chmelaři vstoupili do zápasu dobře a po 40ti minutách vedli 3:0. Když se k tomu navíc přidalo vyloučení přemotivovaného Strnada, zdálo se, že je po zápase. Chyba lávky... Hosté se zvedli a dokázali snížit na jednobrankový rozdíl. Nic víc však už zpozornělí domácí nepřipustili.

Souhrn: Ničivá překvapivou remízou dovolila Žatci a DXX návrat do hry o titul. Dělí je jen skóre. Tescoma se pořád drží nad čarou jistoty. Tábor a Sparta je však nedaleko. Good-Boys stále v naději trápí hlavně díky skóre Tábor. Hovadas si užívají první bodík.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.