Hattrick: 11.kolo - Nedostižní stratégové z United

První liga

Wizardos - FC Zdar nad Sazavou 2 : 0 - Souboj dvou týmů, z nichž jeden bojuje seč může o záchranu, a druhý, který jako jediný ještě může ohrozit letošního suveréna z Přerova, dopadl podle jejich cílů. Žďár pravděpodobně rezignoval na honbu za titulem, a díky tomu Wizardos uzmuli další tři body, o které stáli daleko víc.
Prerov United - Slezan Frýdek-Místek 2 : 1 - "bez komentáře" - Přerov zase předvedl zápas plný invence. Soupeři bohužel nejsou ochotni hledat ten pravý recept nebo na to už rezignovali. Slezané sice zkusili pressink, ale ten musí obrana dostatečně podpořit. To se nestalo.
Fianna - FC Sternberg 5 : 0 - Nováček ze Sternbergu, spokojený s dosavadními bodovými hody, si na Nead An Choirr místo tří bodů přijel pro gólovou nadílku, kterou mu již dostatečně vyslavení hráči Fianny s radostí poskytli. Hráči do puntíku splnili trenérovi pokyny, nikdo se nezranil, ani nevyfauloval. Sternberg tak může do rozhodujících zápasů vlétnout v plné síle.
Ničivá Síla - Ještěrky Kroměříž 3 : 4 - "bez komentáře" - Počínání domácích nechápe, ale asi poradila hodná babička z česka, která ho na hattrick přivedla a místo klasického rozestavení se pořád upíná k naivnímu 4-4-2, o kterém na začátku kariéry,tak pochyboval. Hosté se tomu přizpůsobili a jen díky zranění jim taktika málem nevyšla.

Souhrn: Vzhledem k tomu, že Přerov přiští kolo jede na stadión nováčka ze Sternbergu, který se bude šetřit na slabší soupeře a přímý souboj o udržení, sázkové kanceláře již na Přerovský titul kurzy ani nevypisují, a dá se očekávat, že Přerov bude slavit svůj prvoligový titul již příští týden. To v dolních patrech tabulky není zdaleka vše jasné. Přímého sestupu se stále může dočkat šest týmů, takže tyto boje budou velmi zajímavé.

II.1
Robin Vnuk Team - Eden Devils 3 : 1 - Robinovci museli dle předepsaného plánu Robina Vnuka v tomto zápase získat tři body. A když v osmé domácí inkasovali, a v sedmnácté hráli o deseti, věřil tomuto plánu snad jen Robin Vnuk. Ale když se někdo rozhodne hrát na brejky proti týmu, který disponuje božskými křídly, a brání i střed, nemůže se divit, že prohraje. Takže přesto, že vstup do zápasu se Robinovcům nevydařil, k úspěchu jim tentokrát pomohl trenér soupeře.
FC Chlísti Kameničky - 1.FC Kosice 0 : 6 - Kameničky se i doma neodváží hrát proti silnějším soupeřům fotbal. Bylo by možná i v jejich zájmu v takových případech informovat diváky, aby vůbec nechodili, protože žádný fanoušek není potěšen, když vidí šest gólů v domácí brance. Skalní fanoušci chlístů by vašk mohli tvrdit, že takovéto výsledky jsou ryze smolné. Ale tak často?
Viktoria Radim - FC The 1 : 3 - FC The šlape a jede a jde z něj strach. Trenér Viktorky se ho tak bál, že zaexperimentoval s taktickými pokyny v jednom z nejdůležitějších zápasů sezóny a svým svěřencům naordinoval útočit po křídlech, a přitom křídlům přikázal, ať hrají nejenom dopředu, ale i dozadu. Ti pak místo aby zaváželi balón až k soupeřově rohovému praporku jezdili kolem půlící čáry tam a zpět.
Mifa.cz - Parta hyc! 0 : 1 - Když mužstvo Mify nastupovalo na hřiště v rozestavení 4-4-2, tak ještě nikoho z diváků nenapadlo, čeho se dnes dočká. Poté, co betonáři z Mify začali kombinovat kolem středového kruhu, začal se mezi diváky ozývat šepot, co to jako je za fotbal, a když si takhle domácí posílali balón většinu prvního poločasu, dosáhlo zmatení fanoušků o poločase maximum. O přestávce pak před fanoušky předstoupil trenér, a začal jim vysvětlovat, že fotbal se nahraje pouze ve třech řadách kolem malého vápna, ale občas i jinde. Fanoušci toto vysvětlení rezervovaně přijali, ale poté, co Mifa prohrála jediným gólem zápasu, který vstřelil Lucica Popa, začali ihned sepisovat petici, aby trenér nepřinášel do hry nějaké novoty, jako je převaha v záloze, protože s tím se nevyhrává, a zaručným receptem je beton a brejky. Budeme dále sledovat, jak se tato situace vyvine.

Souhrn: Parta s Košicemi čekají na klopýtnutí toho druhého, přesto si Košice zlepšili svoji výchozí pozici zvýšením rozdílu ve skóre. Pokud se bude rozhodovat v posledním kole, dočkáme se pravděpodobně jednoho z nejlepších zápasů sezóny. Na druhé straně tabulky znovuzrozené FC The v příštím kole přivítá Chlísty z Kameniček, a v tomto zápase se dozvíme, zda trenér Chlístů věděl, co dělá v posledních zápasech, a také dalšího aspiranta na přímý sestup. Viktorka je z našeho pohledu jasným kandidátem na sestup

II.2
Pohroma Ivancice - FC Banik Ostrava 3 : 2 - Vedení Pohromy trpí defétismem. Naštěstí se tato chronická nemoc trenérů obrany nedonesla hráčům, kteří i přes trošku nešťastnou taktiku vybojovali tři body. OStrava se dlouho bránila a chvíli i sahala po bodech, Vornica však opět odvedl dobrou práci stejně jako sudí Rovinka při penaltové taškařici na konci zápasu.
Dynamo Dablice - Jablonec N.n 4 : 1 - Dablice připravily už druhou studenou sprchu v řadě pro tým Jablonce Nisou nad. Domácí použili nestandartní taktiku a i navzdory ní vyhráli. Mowat se tentokrát dokázal prosazovat, takže správce stadionu přišel o obvyklý pohled na kroužící lamku. Jablonec Nisou nad se snažil, ale asi mu moc nepomohl nadirigovaný nezájem o zápas.
OB Devils Mrac - SK Slavien Praha 5 : 3 - Ani Mrac nevybočila z normálu ligy, s taktikou lumídka přesto uspěla. Slavien se nadechl k poslednímu odporu, ale bylo to marné. Domácím tam padlo vše, co se dalo. Trenér hostí dlouho nechápavě pozoroval, co vše se může stát, když Vám štěstí nepřeje.
Blanicti Rytiri - Spojené Mlékárny 4 : 0 - Rytiri vsadili na zálohu a vyplatilo se. Hosté sice hrají krásný fotbal ala Veselá Kráva, to je však málo. Rytířům vše v této sezoně vychází a po zápase měli věru hodně důvodů k radosti.

Souhrn: Všechny zápasy vyhráli domácí víceméně notnou haluzí. Do čela se o skóre dostává tým Rytířů. Druhý Jablonec Nisou nad soptí, protože dávat každý týden 10 milionů útočníkovi a nevést tabulku je na pováženou. Mlékárny mohou zapomenout na nějakou naději v boji o titul. OStrava se na záchranu jistě hodně zapot, los nevypadá nijak hezky. Ivančický los není o moc jiný, ale osobně věřím, že spíše oni uniknou baráži. Ďábličtí musejí na jistotu baráže neklopýtnout. Mrač se velmi snaží, ale asi to stačit nebude a podívá se o úroveň dolů. Slavien už o záchranu může hrát jen na matematické olympiádě.

II.3
Bombers Ouholice - Space Storm 4 : 1 - Domácí tým z Ouholic dnes se Stormem ukázal, že se v pásmu sestupu motá spíše omylem, a možná dnešním zápasem nastartoval vítěznou šňůru. Naopak Stormu nepomohlo ani to, že se zřekl své oblíbené leč neúspěšné snaze probourat se k soupeřově bráně středem. Hosté měli vyčkávat před svým vápnem a při získání balonu okamžitě běžet dopředu, ale po letech stále stejných taktických pokynů nebyli hráči schopni novátorskou taktickou variantu pochopit, mezery v taktice je zcela logicky potopily. O výsledku zápasu tak rozhodla už první půle a 4 góly v síti Stormu, snížení hostů v druhé půli na dělbu bodů už nemělo žádný vliv.
1.FC Steta - 1.FC Donner 2 : 3 - V souboji dvou vyznavačů řeckořímského zápasu ve středovém kruhu překvapivě uspěli hosté, ačkoli ve středovém kruhu propadli. Domácí dvakrát o gól vedli, dvakrát mohli v jasné šanci náskok zvýšit, ovšem místo toho mocný Donner dvakrát vyrovnal. Napotřetí už domácí vypadli z role, zatímco hosté měli ještě jeden gól schovaný. Svůj podíl na prohře Stety měl také mladý záložník domácích Eliáš Caha, který svojí perfektně umístěnou hlavičkou netrefil balon ale hlavu spoluhráče, za což si vysloužil červený kartonek. Uloupené 3 body domácí potopili do sestupových starostí, zatímco hosté mohou nyní dýchat opět o něco lépe.
Fosforos Cassovia - FK Biermannovi draci 4 : 1 - Nošením dříví do lesa už je konstatování, že Fosforos s Mariánem Mládkem míří jasně k výšinám. Prostí vesničané dnes navíc nekladli žádný odpor, neboť truchlili nad prodejem Stefana Svěráka, který jako jediný poznal život velkoměsta, pro což byl všem v týmu idolem. Za takové situace se hře logicky mnoho nevěnovali. Kvůli smutku v táboru hostů nedostal dokonce ani otloukánek nafackováno, když sobecky na brankové čáře sebral spoluhráči gól. Po dnešním suverénním vítězství domácím chybí na čelo tabulky už jen pouhopouhý jeden bod.
AC South Park - Sakura 2 : 2 - V souboji posledního a prvního týmu se dnes body dělily. První půle byla zcela v režii hostujícího týmu, který už v 11. minutě vedl 2:0. Pak však hosté začali zmatkovat, neboť si špatně vyložili trenérovy taktické pokyny, které od postranní čáry pokřikoval šéf lavičky hostů svou lámanou češtinou s východoevropským přízvukem. O přestávce za pomocí rukou a nohou hostující hráči sice částečně pochopili, co mají hrát, ale přesto nějaké mezírky v jejich hře zůstali. Toho domácí s poděkováním využili ke srovnání skóre ve druhém poločase, v závěru zápasu mohli dokonce kopat rozhodující penaltu, ale rozhodčí, kterým byl Ikuro Nakatoši v rámci česko-japonského výměnného programu rozhodčích, Pokusův až v Honšú viditelný zákrok taktně přehlédl.

Souhrn: Po tomto kole se ještě více zamotala situace jak na čele tabulky, tak v boji o záchranu. Pouze pozice South Parku se zdá být jasná, zvlášť s ohledem na přetěžký los. Pozici černého koně soutěže získanou v posledních třech kolech Fosforos pomalu ale jistě vyměnil za pozici největšího adepta na první místo, uvidíme, jak si s touto rolí poradí. Naopak největší starosti se záchranou s ohledem na los bude mít mimo zmíněného South Parku nejspíše Storm.

II.4
Sparta Prag Club - SDH Sudice 5 : 3 - Není to tak dlouho, kdy jsem Spartě předpovídal s její impotetní strategií pád, ale nestalo se a naopak jde zpět nahoru. Dnes to sice bylo sice s velkým štěstím nebo "nezaviněnou" srážkou z gólmanem Sudic. Sudice přijeli pressovat, ale bez gólmana za jinak v celku solidní obranou to prostě nešlo.
DXX - FK Tabor 4 : 1 - Domácí DXX napochodovali na soupeře v plné polní a zápas si užili. V první půli to ještě sice nebylo ono. Přeci jen měli ještě v hlavě neúspěch s pohárového finále, ael v druhé půlu už si míč podrželi lépe a dali soupeři čtyřku. Jihočeši přijeli s pressem, který byl hodně děravý a nemohl stačit.
Good-Boys - Chivas Town 5 : 0 - Jeden z vrcholně zajímavých zápasů. Překvapivě vyhráli domácí.
1. FC Brno - FK Chmelari Zatec 1 : 3 - Notně unavení oslavami brňané přenechali zápas plně chmelařům. Chmelaři s vysokými ambicemi toho směle využili a na konci po hlášení hlasatele o zápasech z jiných stadionů radostně zvedli ruce nahoru.

Souhrn: SDH Sudice a Chmelaři Žatec se už v příštím kole zkříží zbraně a ukáží horkého favorita na titul. Ani stíhací trojka Sparta, Tábor,DXX však neni bez nadějí, ale musí myslet i na zadní vrátka. Na jednoho zbyde barážový petr. Good-Boys mají jedinou starost a to držet si odstup od Brna, které asi zaplatí sestupem pohárovou radost. Chivas radši neřešme.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.

Zdroj: http://www.HATTRICK-cz.com/

Váš názor Další článek: Herní blesk: pravda o konzolích příští generace

Témata článku: , , , , , , , , ,