Hattrick: 11.týden - Fianna může pomalu slavit titul

Reprezentace
Naše áčko mělo před sebou po Uruguaji druhý klíčový, který nás mohl takřka jistě poslat poprvé do nebes nebo také s jistotou do pekel. Důležitosti zápasu však neodpovídalo nasazení našeho týmu. Jednalo se o zápas „dvousezony“, ale hráči k němu ze záhadného důvodu přistoupili jen jako k zápasu sezony.
Snad poprvé v kvalifikaci jsme nastoupili tak, že si každý hlídal svůj píseček a nesnažil se cpát na místo někomu jinému. Podobně nastoupili i Lotyši, a když ani jeden tým nenastoupil jen s jedním či dvěma obránci, bylo jasné, že obrany budou dominovat nad útoky. Hned ve druhé minutě jsme však měli obrovskou šanci, tu ale tradičně Kisel spálil. Na zbytek poločasu si mohli dojít diváci pro občerstvení, na hřišti se nestalo už vůbec nic.
Do druhé půle jsme nastoupili s mnohem větším odhodláním a začali si připravoval další šance. Že nedal Binar, který zabloudil na hrot z obrany, se dá pochopit. Ale že nedal ani matador Lasota, to už bylo na pováženou, doslova jsem se doprošovali o trest. A ten také přišel. Nejprve poslali Lotyši 30 milionů Kč rekomando do Anglie a vzápětí nás do pekel přesnou hlavičkou po rohu. V následujících třech posledních minutách už to byla z naší strany křeč, která alespoň k vyrovnání nevedla. Ačkoliv by si postup za předváděné výkony zasloužili oba dnešní soupeři, ve skupině se zmutovanými Švédy může postoupit už jen jeden. Tím je šťastnější Lotyšsko, gratulujme mu. Lotyši si možná pro příští týden brousí zuby i na skalp nejcennější.
Ani dnešní smolný zápas nic nemění na tom, že naše áčko předvádělo skvělou podívanou se zápletkou až do samotného konce. Kvalifikační neúspěch však dost možná znamená rozpad staré party, která spolu vyrůstala prakticky od základky. Nic se však nemusíme bát, do příští kvalifikace o titul GAS nás už povedou noví, lepší fotbalisté.

Naše devatenáctka se v přípravě na kvalifikaci střetla s tradičním soupeřem ze Severního Irska. Díky Hradskému a opět vynikajícímu Chalupovi po dlouhé době přivezla vítězství na stadion Karla Vnuka.

První liga

Ještěrky Kroměříž - 1.FC Kosice 1 : 2 - Košice pravděpodobně v První lize získají titul nejméně oblíbeného nováčka. Tentokrát přijely na Lizard Arenu, kde byly jednoznačně horším týmem. Narozdíl od domácích však dokázaly dát gól. A že se domácí snažili - takových šancí. Ale jejich ofenzivní hráči tentokrát zklamali na celé čáře, a když jim ani rozhodčí nepomohl penaltou, vezou si Košice domů šťastné tři body.
Wizardos - Fianna 1 : 5 - Sebevědomí Fianny dá za Fiannu čtyři góly a její hráči občas také něco přihodí. Tentokrát řádění zběsilého sebevědomí odnesli Wizardos. Wizardos původně do zápasu vlétli s chutí, ale poté, co Tobias Suchting desetimetrovým skokem s piruetou chytil střelu domácích z jednoho metru do původně prázdné brány, bylo po zápase. Domácí si řekli, že to prostě nemá cenu a zbytek zápasu jen dokopali.
Slezan Frýdek-Místek - SDH Sudice 3 : 0 - Sudice spokojené s posledními výsledky přijely na Slezanský plácek v klidu si zakopat a připravit se na příští kolo. V tom budou hrát o bytí a nebytí s Wizardos. Domácí tak měli poměrně snadnou práci a pohodovým krokem si došli pro tři body.
FC Zdar nad Sazavou - Prerov United 1 : 1- Žďár se i přes navazování kontaktů ve druhých ligách vzepjal a potrápil úřadujícího mistra. Zas tolik práce to však nedalo, protože ten se poslední dobou dokáže potrápit sám. Poměrně nezáživný zápas pak zábavu divákům přinesl, jen když technický Nahodil zkoušel, kolik dokáže dát jesliček Přerovskému Dirdovi. Nejvíce se jich povedlo osm v řadě.

Souhrn: Fianna tři kola před koncem vede tabulku o šest bodů a pomalu začíná slavit titul. Nováček z Košic a mistr z Přerova už si svojí pozici v první polovině tabulky asi také pohlídají. To v dolní polovině tabulky je ještě o co bojovat. Pět týmů tak nemá jistý ani sestup, ani udržení.

II.1

Mifa.cz - Radlice B 2 : 1– Souboj o druhé místo a o možnost vyzvat Sternberg v boji o titul viděli diváci na MIFě. Hosté tradičně s hurá stylem, se kterým má MIFA jen pozitivní zkušenosti a ani tento zápas na tom nic nezměnil. Možná tomu mohlo být jinak, ale manažer Radlic se před zápasem zbrkle zbavil puritána Eervinky. Mužem zápasu byl tak útočník domácích - Viktor Nedvěd, který poslal svůj tým do rychlého vedení a za nerozhodného stavu 7 minut před koncem jim zajistil i konečné vítězství.
Eden Devils - Parta hyc! 0 : 3 – V tomto zápase nešlo ani tak moc o body, ani o skóre. Šlo pouze o to nakrmit domácího Semeníka a ukázat Malaníkovi, jak dopadne, když okamžitě nezlepší formu.
Evasiveness - FC Dahoman Liberec 3 : 3 – Domácí, zdá se, už natrvalo přijali za svůj styl hurá a vlétli s ním i na Liberec. Ten je již relativně v klidu, proto může klidně experimentovat. Důkazem je jeho snaha ani o útok ani o obranu, s kterou vyrukoval na domácí. Na ty to překvapivě platilo, po úvodním vedení následně dvakrát tahali za kratší konec. Až teprve v 88. minutě dokázali alespoň srovnat a získat životně důležitý bodík za remízu 3:3.
Robin Vnuk Team - FC Sternberg 2 : 2 – Už 13. ligové utkání tradičních rivalů přinesl zápas Robina a Sterbergu. Hosté pravděpodobně neznají statistiku vzájemných utkání, ve které má lehce navrch Robin, a domácí zcela nepochopitelně podcenili. V 11. minutě to však vypadalo, že dobře vědí, co dělají, rychlé vedení 2:0 jim dávalo klid. Domácí se ale nevzdali a zabojovali, výsledkem bylo rychlé snížení a v 68. minutě také vyrovnání na konečných 2:2.

Souhrn: Sternberg sice dnes ztratil, přesto si vychutnává luxusní čtyřbodový náskok před druhou Mifou. Ta na tři body utekla Radlicím, kterým začíná docházet dech, zezadu na ně začíná dotírat Dahoman. 13ti bodové týmy Party a Evasiveness se už můžou připravovat na baráž, sedmý Robin už je ohrozí jen zázrakem. Poslední Eden Devils má několik jistot, jednou z nich je sestup.

II.2

Spojené Mlékárny - FK ZLIN 7 : 1 - V pohodě hrající Mlékárny si zápas se Zlínem užily. V první třicetiminutovce rozhodly a poté už hrály v exhibičním tempu. Zlínští nevěděli co dělat, až jejich frustrace vyústila ve zbytečnou červenou pro náladového Štajnera.
Pohroma Ivancice - Jablonec N.n 3 : 0 - Pohroma taktikou může překvapit leda klan Nehru-Nehru z daleké Batávie a Jablonec. Jablonec přijel s tím, co dělá domácím nejlépe. Chabý útok a díry v obraně. Jablonečtí sice nezačali špatně a dostali se i do šance, ale brankář Svensson je často dostatečnou pojistkou pro domácí. Pohroma se naopak moc nemýlila a přetavila své úsilí ve tři body.
Dynamo Dablice - Hop 0 : 2 - Ďábličtí někdy až svéhlavě trvají na útoku středem a opět se jim to vymstilo. Soupeř se totiž v kruhovém prostoru usídlil a tak málo útoků mělo šanci projít. Nakonec neprošel žádný. Hosté v první půli dvakrát zaskórovali a druhou půli si podrželi bez problémů.
FC Banik Ostrava - Blanicti Rytiri 4 : 1 - Rytíři přijeli s obvyklou venkovní taktikou a narazili hlavně na ofenzivní sílu Bertilssona, který byl dnes hodně vidět.

Souhrn: Mlékárny nadále vedou před Pohromou, která čeká na klopýtnutí lídra. Rytíři pokračují v utrácení náskoku. Ostrava jde tvrdě za klidem nebarážových pozic. Ani Hop však nechce strávit 15. týden na trávníku. Zlín se už bojácně dívá na Dablice s Jabloncem. Jsou blízko... Velmi blízko.

II.3

FK Biermannovi draci - Oggy FC 3 : 3 - Vidláci jako naschvál berou body týmům, které je potřebují, když jim samotným jsou k ničemu. Tentokrát to odnesli Oggy FC, které těžko hledají náhradu za reprezentanta Hlaváče. Tahounem domácích byl reprezentant Langer, zklamaný, že ani tentokrát se Česká republika nedostala na mistrovství světa. Po zápase si dokonce dovolil prohlásit, že kdyby hrál on, tak se to nestane.
Bombers Ouholice - Fosforos Cassovia 1 : 5 - Zdání, že se Bombeři konečně v minulém zápase vyhrabali z krize, bylo klamné. Hosté přijeli na Bombers Ouholice Arena jako jednoznačně slabší tým. Ale kdyby v dnešních den do Ouholic přijel pětiligový tým, určitě by neodjel poražený. Vypadá to, že trenért Ouholic stále nenašel recept, jak postavit své mužstvo na nohy.
Space Storm - SK Slavia 2 : 0 - Management Slávie, spokojený s plněním bodového plánu a poražením šťastnějšího souputníka v minulém kole, nakázal hráčům odpočinkový víkend spojený s relaxační návštěvou Thunder Areny. Dokonce se ani nesnažili znervózňovat soupeře stáhnutím skóre na rozdíl jedné branky. Domácí tak měli klidnou třibodovou sobotu.
1.FC Donner - Sakura 1 : 0 - No co byste čekali. Že Sakura přijela na Jiskřiště s překvapivou strategií? Nebo dokonce bodovat??? Nebo dovézt tři body? Cé je správně. Zvlášť když management domácích ještě nepřekousl prohru od ošklivého káčátka z minulého kola. Zápas měl tak jednoznačný průběh, a v případě Sakury typické skóre.

Souhrn: Sakura už má jistotu, že letos bude v nejlepším případě bojovat v baráži. To boj o ostatní místa bude ještě zajímavý. O titulu ani o sestupu ještě není zdaleka rozhodnuto. Zvlášť když Ouholice jsou ve srabu, v jakém jsou. Donner si to se Stormem rozdá v příštím kole. Pokud vyhraje, zbaví se jednoho pronásledovatele, když prohraje, bude na titul ve II.3 hezká fronta.

II.4

Sparta Prag Club - FC Tescoma Zlin 4 : 3 - Tescoma bohužel nebyla odměněna za svůj taktický počin proti uniformně hrající Spartě. Holt někdy nestačí být připraven, ale musí být i kapička toho potřebného štěstí. Nicméně, abychom domácím nekřivdili, tak zápas byl opravdu vyrovnaný a mohlo to skončit všelijak.
FK Tabor - FK Chmelari Zatec 1 : 4 - Kde jsou ty časy tvrdých soubojů o čest. Už je to, jak když hraje Sparta se Slávií. Taky víte, že Sparta vyhraje. Tady tomu taky nebylo jinak. Chmelaři si s domácími poradili hlavně díky tradičně dobře zvládnuté taktice a pokrytí síly soupeře.
Good-Boys - Hovadas 4 : 2 - Povinnostní zápas hodní hoši zvládli. Ještě teď nikdo nechápe, jak se hosté dostali ke dvěma gólům. Ocerin i Bača jdou před komisi za používání teleportačních zařízení. Jinak si nikdo nedokáže vysvětlit, jak katastrofální útok projde nadstandardní obrannou.
DXX - Ničivá Síla 2 : 4 - DXX doma nic nepodcenili až na haluzoid, který opět nastal. Celkově byli lepší a domácí prostředí by mělo mluvit pro ně. Taková však nebyla realita. V první půli to vše fungovalo a domácí byli schopni otočit nepříznivý vývoj na 2-1. Hosté však zvládli na jedničku druhou půli a plně bodovali.

Souhrn: Ničivá se ujala vedení skupiny. Za ní dva rivalové z Žatce a DXX. Následuje těsná trojka Tescoma, Sparta, Tábor. Za nimi ještě v naději Good-Boys. Hovadas stále beznadějně poslední.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.