Hattrick: 13. kolo - konec sezóny se blíží

První liga

Prerov United - Ničivá Síla 0 : 3 - "bez komentáře" - Ničivá síla si zahaluzila, ale nic tím nezměnila. Přerov je mistrem a Ničivá letí do druhé ligy.
FC Zdar nad Sazavou - Slezan Frýdek-Místek 3 : 0 - "bez komentáře" - v oslnivém zápasu taktik. CA proti pressu. CA vyhráli se štěstím hlavně díky domácímu prostředí.
Wizardos - FC Sternberg 4 : 0 - Sternberg ztratil jiskru, kterou pčekvapil v polovině sezóny, a po třetím výprasku v řadě se přesunul na sestupovou příčku. Výkon v zápase napovídal tomu, že trenér se rozhodl vsadit vše na jednu kartu a nechal mužstvo šetřit na možná poslední zápas sezóny se Žďárem.
Ještěrky Kroměříž - Fianna 6 : 4 - Deset gólů v jednom zápase bylo k vidění v První lize naposledy 1. února 2003 a shodou okolností také na Lizard aréně. Takovému výsledku napomohlo opět ofenzivní rezestavení Ještěrek, kdy na obranu neměl z domácích nikdo ani pomyšlení. Fianna přivezla jako vždy klasické prvoligové rozestavení, které však díky ofenzivnímu pojetí soupeře stačilo na poměrně vyrovnaný zápas, protože kvalita hostujícího útoku prevýšila žádnou obranu domácích.

Shrnutí: Přerov má titul. Gratulujeme. Ještěrky už si výhrou nad Fiannou víceméně zajistily nejhůře baráž. Ale stále tu jsou čtyři týmy bezprostředně zapojené do boje o přímý sestup. V posledním kole je šlágrem souboj Sternbergu a Žďáru. Když Sternberg prohraje, sestoupí, když ne, namočí do sestoupvých trablů třeba Žďár.

II.1

FC Chlísti Kameničky - Mifa.cz 1 : 0 - Trenér Mify zcela nesmyslně vyměnil obáváné brejky za presink. K tomu přimíchal neexistující útok a tak měli Chlísti osud zápasu jen a jen ve svých rukou. Buď se jim podaří vstřelit gól anebo ne. Alespoň jeden však nakonec vsítili a díky tomu tak mohou ještě myslet na udržení soutěže.
Eden Devils - 1.FC Kosice 1 : 6 - Jetě teď si fanoušci Ďáblíků musí říkat, jak mohly Košice vstřelit šest gólů, když mužstvo z Edenu tak pozorně bránilo. Vypadá to tak, že Košice tolik gólů vsítily, protože byly favorité, a je úplně jedno, jak vypadal průběh hry. Uvidíme, zda se jim podobný přístup vyplatí i v posledním zápase sezóny.
Robin Vnuk Team - FC The 2 : 1 - Spanilá jízda Člena určitého skončila na stadiónu Robina Vnuka. Přesněji skončila jízda výsledková, protože předvedený výkon byl opět velice kvalitní a zápas tak byl vyrovnaný. Tři body se hráčům z The nepodařilo urvat nejspíše kvůli tomu, že deníček Robina Vnuka předpokládal tři bodu z tohoto zápasu pro domácí. Kéž i tací, kterým štěstí nepřeje, by mohli mít takový deníček.
Parta hyc! - Viktoria Radim 4 : 0 - Zatímco Košice sbírají body před rozhodujícím zápasem především tím, že jsou prostě favorité, Parta ještě s čerstvými vzpomínkami z kraje sezóny nenechává nic náhodě a v každém zápase pro jistotu soupeře i přehrává. Je však pravdou, že Radim není zrovna soupeř, který by mohl favorita potrápit. Parta si tak doma v pohodě ohlídala tři body a dozajista se těší na poslední zápas.

Shrnutí: Poslední kolo přinese dva zápasy sezóny. Prvním je již delší sobu avizovaný souboj o titul a postup do První ligy. Ani jeden z favoritů v posledních zápasech neklopýtl, takže v posledním zápase vítěz bere vše. Trochu výhodnější pozici mají Košice, ale pokusit se hrát beton s presinkem na nula nula by se jim mohlo zle nevyplatit. Druhý zápas je zápasem o setrvání v druhé lize mezi Chlísty a Viktorkou. Ale vzhledem k předvedeným výkonům v posledních kolech to může být také souboj o sestup.

II.2

Dynamo Dablice - Blanicti Rytiri 1 : 1 - V dusné atmosféře bojů o všechno se nedalo čekat nic jiného než opatrná taktická bitva s úkolem číslo jedna neinkasovat. Ďábličtí vsadili na protiútoky ze zabezpečené obrany. Blaničtí na to odpověděli důsledným pressingem a rovněž kvalitní defenzívou. Celý zápas přinesl jen dva fotbalové momenty. Jedna špatně zahranná osobka při standartce hostí a domácí srovnání po postupném útoku středem. Body se tak dělily a spokojenější byli rozhodně domácí.
FC Banik Ostrava - Jablonec N.n 4 : 2 - Jablonec Nisou nad přijel do Ostravy s cílem konečně obrátit štěstěnu na vlastní stranu. K tomu měla dopomoci taktika útoku středem. Domácí, vědomi si své taktické převahy, se tomu přizpůsobili a zvolili zaručené recepty. Nedat soupeři čuchnout a posílit střed obrany. Ostravští vlétli na Jablonec tak, že se nestačil divit. Po poločase šel do šatny s 4gólovým nášupem. V kabině to vřelo a dvě boženky položené trenérem na konferenční stoleček svědčí o tom, že Ostravští budou moci i nově vymalovat. Jablonec v druhé půli ožil, ale 45 minut bylo na obrat málo.
Pohroma Ivancice - SK Slavien Praha 2 : 0 - V Pohromě už přišli na to, jak se ty protiútoky vlastně mají hrát, a Slavien přijel k nelehkému boji. Jeho taktika už ho ale předem diskvalifikovala. Hosté se nedostali za zápas do výraznější šance a naopak vzadu hořeli a zaslouženě prohráli.
Spojené Mlékárny - OB Devils Mrac 7 : 0 - Mlékárenští se utkali s Ďáblíky z Mrače. Mračáci si chtěli určitě odvézt plné body, ale zázrak se nekonal. Mlékárenští ve vidině možné obhajoby titulu se na soupeře vrhli v plné síle a nedali mu šanci. Zvláště v druhé půli po oznámení hlasatele o průběhu ostatních zápasů přidali patřičný gólový přídavek. Hosté jim to však hodně ulehčili.

Souhrn: Z boje o titul vypadl Jablonec. Rytíři pořád drží karty ve svých rukou. Na jejich zaváhání čekají Mlékárenští. Pohroma s Ostravou stále soupeří o nebarážovou pozici. Ďáblické Dynamo povinně odkope v klidném tempu druholigovou derniéru Ďáblíků. Smířený sestupový Slavien bude míchat s barážovými kartami Ostravských.

II.3

1.FC Steta - AC South Park 4 : 0 - South Park už před zápasem pravděpodobně rezignoval na teoretickou šanci zachránit se, alespoň předvedený výkon tomu odpovídal. Sice trenér hostů vsadil na rychlé protiútoky ze zabezpečené obrany, ale hráči žádný takový nepředvedli, evidentně jim chybělo srdíčko a zápas jen odchodili. Stetu z nervozity vysvobodil gól do šatny, ve druhém poločase pak již uvolnění domácí přidali ještě tři góly a mocně tak nakročili k barážové loterii.
Space Storm - 1.FC Donner 1 : 1 - Zápas ohroženého Stormu a již zachráněného Donneru měl mít jasný průběh, neboť hosté přijeli po sladkém vítězství z minulého kola ve výletním tempu. Ve středovém kruhu Donner dnes také jasně a zcela netradičně ztrácel, ale proti zúročení domácí převahy se postavily dvě věci - vynikající útok domácích se nedokázal probít přes pevnou obranu hostů, a když už se mu to náhodou povedlo, ukázala se nová aboriginská posila v bráně hostů Brian Naikelekele. Nakonec však jedna střela do sítě hostů proklouzla, ale hosté v zápětí střelou ze 40 metrů vyrovnali - body se tak po zásluze dělily.
Bombers Ouholice - FK Biermannovi draci 5 : 3 - Vidláci ze začátku dokazovali, že jim je slušné středostavovské vychování cizí, a vůbec se zprvu na hřišti sestupem ohrožených Ouholic nechovali jako hosté. Dva góly v první čvtrthodince v síti domácích to jen dokazují. Nakonec však i oni pochopili, jak se hosté v takto důležitém zápase o záchranu mají chovat, a nechali si nasázet tři góly ještě do půle. Další dva góly přidali domácí po pauze, snížení na konečných 5:3 z kopačky magického Many už žádnou důtku nevyvolalo.
Sakura - Fosforos Cassovia 1 : 1 - Magnet víkendu měl napovědět, který z týmů vyzve soupeře v baráži o účast v první lize. Domácí vsadili na svou tradiční taktiku - malé vápno a rychlé brejky, hosté se také do středového kruhu mnoho necpali a spoléhali na ostatní řady. Taktickou bitvu s čekáním na první gól překvapivě brzy - již v sedmé minutě - ukončil hostující La Rosa. Domácí však s odpovědí také dlouho nečekali a již ve 13. minutě po smrtelném protiútoku srovnal Kanakimanoto. Zbytek první půle se vrátil do kolejí taktické bitvy, diváci natěšení na střelecké hody se žádného vzruchu nedočkali. Druhá půle nebezpečí před oběma brankami přinesla, ale v hlavní roli byl buď neprůstřelný Pokus nebo Kisel, který si ale neseřídil mířidla. Utkání tak skončilo nic neřešící remízou 1:1.

Souhrn: díky dělbě bodů na Sakuře se o vítězi soutěže rozhodne až v příštím kole. Na hřišti mocného Donneru Sakura favoritem nebude, naopak Fosforos hraje doma se Stetou, body by mu uniknout neměly. South Park má po dnešním kole třetiligovou jistotu, černého Petra drží také Storm, který navíc v příštím kole zajíždí na vidlákov, odkud si ještě žádný tým letos vítězství neodvezl. Pouze 3 body dají Stormu naději na záchranu. Ouholice si druholigovou jistotu mohou pohlídat na hřišti South Parku, Steta se patrně bude více zajímat o zápas Stormu než o svůj vlastní na Fosforu.

II.4

DXX - 1. FC Brno 1 : 5 - 71k diváků vidělo potupu domácích. Historie se nebude ptát zda zaslouženou či ne. Domácí nastoupili jako vždy doma v ofenzivní 3-4-3 s drtivými útoky, které však nepochopitelně selhávaly na obraně hostí. Finální příhra se nedařila. Hosté naopak byli schopni využít vše, na co sáhli.
SDH Sudice - FK Tabor 1 : 0 - Zápas, který mohl rozhodnout o titulu, provázelo mnoho nervozity a kydání špíny v médiích, jak to ostatně bývá. Hosté přijeli s přerovským vzorcem ochuceným útoky středem. Domácí poměrně překvapivě doma zabetonovali a nachystali se na brejkovou hru. Vzhledem k jejich schopnostem v tomto směru nikoho nepřekvapilo, že hráči na tuto taktiku rezignovali a vrátili se ke své hře a vyhráli nejtěsnějším výsledkem.
Sparta Prag Club - Chivas Town 5 : 0 - Sparta doma kontumovala, ale hráči i diváci přesto na stadion dorazili a sledovali se smutkem na velkoplošné obrazovce zápas Sudic.
FK Chmelari Zatec - Good-Boys 4 : 2 - Chmelaři přivítali hodné hochy jako vždy dobře připravenou záložní řadou. Hosté to opět zkoušeli středem svým velmi kvalitním útokem. Zápas byl celou dobu v režii domácích. Hoši sice dvakrát rychle kontrovali, ale na gól Steindla už nestihi reagovat.

Souhrn: Blahopřání do Sudic, Sparta a Žatec bojují o druhou příčku, DXX a FK Tábor se honí o bezbarážovou příčku. Good-Boys se budou v klidu připravovat na baráž. 1.FC Brno je už od minulého kola v třetiligové přípravě. Chivas Town udělá "radost" kontumacemi taktéž v nižší soutěži.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.

Zdroj: http://www.HATTRICK-cz.com/

Váš názor Další článek: NBA Live 2006 - série musí pokračovat

Témata článku: , , , ,