Hattrick: 4. kolo - Ještěrky stále drží pole position

První liga

Ještěrky Kroměříž - Fianna 3 : 3 - Další ze svých pekelných a v První lize ojedinělých ofenzivních manévrů rozehrály na svém hřišti Ještěrky, Fianna se jim však díky standardním situacím dokázala vyrovnat. Úvod zápasu ale naznačoval opak - Fianna sice nastřelila břevno, ale hned nato dvakrát inkasovala. Pak ještě domácí zazvonili na tyč, ovšem přestávka jako by jim uškodila. Fianna si nejprve vymodlila penaltu, 15 minut nato z rohového kopu dokonce srovnala. Ještě jednou strhli domácí vedení na svou stranu, podruhé v zápase skóroval Sondee Watt, na další vyrovnání hostí už ale odpověď nenašli, týmy se tak rozešly smírně 3:3.
Wizardos - SDH Sudice 2 : 3 - Po dvou debaklech přijely Sudice na hřiště do té doby stoprocentně bodujících Wizardos a leckdo očekával jejich další debakl. Sudice se však vzepřely osudu a s malinkatým přispěním štěstí připravily domácí o všechny body. Ze smrtelné dvouminutovky na přelomu první půle se domácí ještě vzpamatovali a tvrdou prací se propracovali k vyrovnání, čtyři minuty nato ale Joel Ledergerber vsítil třetí gól hostů, na který už domácí ani přes velké šance odpovědět nedokázali.
Slezan Frýdek-Místek - FC Zdar nad Sazavou 0 : 0 - Netradiční bezgólové skóre přinesl zápas na Slezanském Plácku, kde byl hostem tým ze Žďáru. Jak domácí, kteří chtěli presinkem ničit soupeřovy akce už v jejich počátku, tak hosté, kteří naopak pevnou kompaktní obranou přijeli ničit soupeřovy akce v jejich finální fázi, nastoupili především s cílem neinkasovat. Oběma jejich záměr vyšel a ani to nedalo moc práce. Domácí si vypracovali jen dvě pološance, mezi tyče ale ani v jednom případě nezamířili. Když ovšem ani hosté neproměnili svůj jediný vážný rychlý kontr, rozešli se soupeři bez branek.
1.FC Kosice - Prerov United 4 : 3 - Ani druhý z nováčků se v tomto kole nenechal zahanbit a připsal si vítězství nad loňským mistrem. Hosté přitom mohou hovořit o štěstí, že si odvezli přijatelnou porážku a ne debakl. Rychlý gól Přerova sice na dlouho ochromil snahu Košických, jejichž obrana budila strach a ... paniku, ale z předpoločasové přestřelky už domácí odcházeli s vedením 3:2. Po poločase své vedení ještě zvýšili, pak jim však situaci zkomplikoval vyloučením Daniel Freire, čehož hned za minutku Přerov využil ke snížení. Víc gólů už ale nepadlo, tři body zůstaly zaslouženě na Slovensku, popravdě řečeno Přerov toho mnoho nepředvedl.

Souhrn: Vzpourou chudých by se dalo nazvat třetí kolo v nejvyšší soutěži. Konečně bodovaly oba do tohoto kola bezbodové týmy - nováčci ze Sudic a Žďár. Bylo to už třeba, oba týmy oživují svými taktikami jinak po taktické stránce strnulou První ligu. Tři body si připsaly i Košice se svou novou reprezentační akvizicí. Naopak oba šestibodové týmy body tentokrát rozdávaly, žádný tým tak již nemá nulovou ani stoprocentní bilanci.

II.1

Mifa.cz - Parta hyc! 2 : 0 - Domácí po loňských zkušenostech ze zápasů s Partou s body nejspíš nepočítali, ale Parta se od svých prvoligových časů hodně změnila a je jedno, jestli její sestavu určuje trenér nebo uklízečka. Mifa vsadila na svou tradiční zbraň - rychlé protiútoky, ale ještě tradičnější zabezpečenou obranu vyměnila tentokrát za zabezpečený středový kruh, čímž se v součtu s výkonem hostí o rychlé protiútoky připravila. K pohodlnému vítězství 2:0 jí tak přivedl jiný taktický manévr, o kterém by více mohl povídat lékař bohnického týmu.
Eden Devils - FC Dahoman Liberec 4 : 0 - Ambiciózní nováček z Liberce pomýšlel tajně na první místo, ale namísto toho byl tvrdě vrácen zpět na zem. Do tohoto kola bezbodoví domácí favoritem nebyli, ale v zápase s Dahomanem se konečně ukázal jejich největší trumf - Čestmír Mahdal, prakticky jediný střelec edenských ďáblů v loňské sezoně. Ten už do 24. minuty pro domácí zajistil dvougólové vedení, které jeho spoluhráči do konce zápasu ještě zdvojnásobili, naopak proti pevné domácí obraně se hosté neprosadili ani jednou.
Evasiveness - Robin Vnuk Team 3 : 4 - Pravděpodobně kult osobnosti Robina Vnuka přinesl hostům tři body, na hřišti je totiž domácí alespoň opticky přehráli. Ze začátku probíhal zápas podle předzápasových prognóz - domácí se ujali vedení, na rychlou srovnání z kopačky Konečného pak našli stejně rychlou odpověď napsanou Josefssonem. Pak ale k překvapení domácích fandů hosté nejen srovnali na 2:2, do poločasu navíc skóre otočili a hned po přestávce ještě zvýšili. Šokovaní domácí se poté zmohli už jen na snížení na 3:4, cenné body si Však odvážejí Kryštůfek a Robin.
Radlice B - FC Sternberg 5 : 1 - Souboj ex-ligových týmů vyzněl výsledkově jasně pro domácí borce z Cindy. Ti si i bez podpory krajních záložníků vytvořili ve středovém kruhu převahu, ze které následně profitovala domácí ofenziva vedená Radeonem Bergerem a Waldíkem Bartošů. Do půle si domácí vytvořili dvougólové vedení, pak však dvě zahozené šance a snížení hostů připravily domácího kouče o nehty. Že to bylo zbytečné strachování, ukázal deset minut po snížení Bartoš, pak se netradičně v pozitivním světle ukázal sám Milášek, debakl hostí v poměru 5:1 v závěru zápasu uzavřel Muller.

Souhrn: Čelo tabulky se po třetím kole vzácně vyrovnalo, hned pět týmů má po šesti bodech. Mezi nimi ale překvapivě chybí Parta hyc!, které loni utekl postup jen o skóre, letos to naopak vypadá, že bude ráda, pokud se o skóre zachrání. Peloton šestibodových vede tým radlických primadon, následují Sternberg, Robin, Dahoman a Mifa. Ovšem při vyrovnanosti ligy to nic neznamená.

II.2

Spojené Mlékárny - Jablonec N.n 4 : 0 - Mlékárny se vzdali blubu AIMu a zvesela doma zmasakrovali ofenzivní smrští 3-4-3 soupeře z Jablonce. Jablonec překvapivě bude ještě z radostí vzpomína na minulou sezonu. Jeho taktická nevyspělost opět znamenala pro soupeře snadnou práci a nulový zisk pro Jablonec.
Pohroma Ivancice - Hop 1 : 0 - Pohorma poslední dobou ukazuje, že ví konečně jak ty protiútoky hrát a hlavně, že posila v podobě rumuna Vornici měla přijít už dávno. Velmi kvalitní tým Hop se nedovážil k odvážnější hře. Výseledek je tak spravedlivým vyústěním.
Dynamo Dablice - FC Banik Ostrava 4 : 2 - Tento duel se nesl v podtitulku "Bitva o Středozem" a úspěšnější borci z Ďáblic logicky brali Jackpot. Dva přerovy proti sobě vždy vyhraje lepší záloha.
FK ZLIN - Blanicti Rytiri 0 : 0 - Zlín se nám pomalu zvedá a v rozletu ho měli srazit Rytíři. Ti však přijeli do Zlína jen bourat a rozhodčímu aneschopnému Cepedovi mohou vděčit za cenný bod. Dopředu totiž nepředvedli vůbec nic. Nu i to občas z dobrou obrannou hrou a pressingem stačí.

Souhrn: Mlékárny z drtivým skórem vypdají velmi nebezpečně. Jablonec se zatím marně hledá a FK Zlín se jen pomalu vrací do druholigového víru.

II.3

FK Biermannovi draci - Fosforos Cassovia 3 : 1 - Vidláci, stále v euforii z nákupů v minulém týdnu a vyčištěnými hlavami po týdenním kydáním zakoupeného hnoje, vlétli na hosty s takovou vervou, že už v poločase mohli probírat, kam složí zbývající hnůj. Ten byl jakoby mimochodem složen za jednou brankou, což v první půli udržovalo soupeřovi útočníky na polovině a v druhé pro změnu hostujícího brankáře. A tak přesto, že hosté na zbývající polovině hřiště předváděli vyrovnaný souboj, v hnojném pásmu si v rauši pobíhali jen domácí. Za tři body tak letí poděkování především na Slávii.
Bombers Ouholice - SK Slavia 5 : 3 - Domácí, vystrašení výsledky hostů z posledního zápasu, pro jistotu připravili sestavu i taktiku, jakoby se jednalo o rozhodující zápas sezóny. Když pak neviděli z kérfírového autobusu vystupovat hvězdy Slávie Vacha a Vránu, bylo už na změnu soupisky pozdě. Trenér domácích si alespoň oddychl, že se nestanou obětí slávistického štěstí. Ale když po půli hosté drželi svůj typický výsledek - prohrávajíce o gól, svůj oddych rychle spolkl a o přestávce spustil v kabině takový virvál, že se nad sebou zamysleli i fotbaloví bohové a řekli si, jestli to s tou Slávií trochu nepřehánějí. Slávie se tak nedostala ke svému typickému vyrovnání v závěrečných minutách a poprvé si v letošní sezóně nepřipsala bod.
Space Storm - 1.FC Donner 1 : 2 - Správce stadiónu Thunder Arena už při rozlosování letošního ročníku bědoval, když zjistil, kdo k nim přijede odehrát třetí kolo. Moc dobře věděl, co dělá, když žádal ředitele klubu, aby se pak alespoň měsíc na Thunder Aréně nehrálo. Aby ne, ono, když se setká 22 borců s taktickými pokyny nepřibližovat se k postraní čáře na dvacet metrů, udělá s trávníkem divy. Ironicky pak působí dva góly vstřelené hosty po rohových kopech, tedy po situacích, kdy má vlastně bránící mužstvo ve středu převahu. Domácí pak již neměli šanci se přes fyzicky vyspělejší protihráče více než jednou protlačit a zápas alespoň srovnat. Doufejme, že až se za 14 dní na Thunder Arénu vrátíme, bude trávník alespoň na šestiligové úrovni.
Oggy FC - Sakura 4 : 1 - Domácí měli s loňským vítězem soutěže lehkou práci. Sakura na Arénu Františka Krupičky nevzala ani reprezentanta Kisela šetříce si ho pravděpodobně na pohárové utkání. Domácí tak po třetí v této sezóně nastříleli nejméně tři branky a konečně je nezradila jejich obrana, takže si udrželi tři body. Na druhou stranu kdyby hosté přijeli bodovat, možná by domácí dopadli zase špatně.

Souhrn: Bombeři z Ouholic zatím suverénně rozstříleli všechny své soupeře a pokud vyhrají i v příštím zápase, začnou si budovat slušný trhák v honbě za titulem. Naopak loňský mistr rozdává body plnými hrstmi a další neúspěch v příštím kole mu může zajistit trhák na druhou stranu. Příští kolo bude tedy pro vývoj tabulky obzvlášť důležité. Space Storm se však očividně místo na posílení některých ze svých řad pustilo do spekulací s juniory, takže je možné, že pro něj není ani tak důležitý výsledek v dalším kole jako spíše rozvoj týmu a jeho finanční situace.

II.4

Sparta Prag Club - FK Chmelari Zatec 3 : 4 - Sparta opět nic nevymyslela a tak se stala relativně snadnou kořistí pro kombinující přemýšlející chmelový stroj z Žatce. Žatečtí rozhodli už v prní půli, ale nakonec se až do konce strachovali o výsledek.
FK Tabor - Hovadas 1 : 0 - V Táboře se střetli dva styly. Záloha x prešovský beton. Záloha doplněná celem obstojným útokem slavila úspěch, ale rozhodně to neměla jednoduché. Naštěstí stačí proti takovému stylu většinou jediná branka a tu zařídil útočník Fourdyce potvrzující svou excellentní formu.
Good-Boys - DXX 3 : 4 - Skoro 80tisíc platících se přišlo podívat na oboustrannou ofenzivní smršť. Domácí sice uchopili držení míče nicménně v útoku se drželi středové šablony a proto dle nás nebrali nakonec ani bodíka. Nutno přiznat, že remíza by zápasu více než slušela.
FC Tescoma Zlin - Ničivá Síla 4 : 2 - TEscoma si vybrala v zápase kopec štěstí a i přes malé držení míče svůj čas dokázala naproti hostům efektivně využít. Ničivec asi nevěří svým očím. No nic babička pofouká a ukáže třeba jinou onlinovku, kde bdue první v české republice.

Souhrn: Vařečkáři si sotva mohli představit lepší start. Ničivec na bývalého prvoligistu zatím nic moc nepředvedl. Chmmelařise také jen pomalu rozjíždí.

O dalším dění se můžete dozvědět na stránkách příznivců českého HATTRICKu na adrese http://www.HATTRICK-cz.com.